Xhisiela: Arrestimi i Rexhepit, akt politik

October 2, 2018 16:08

Xhisiela: Arrestimi i Rexhepit, akt politik

Xhisiela Maloku duket se ka ndryshuar kurs sa i takon marrëdhënies së saj me Rexhep Rrajen, ish të dashurin të cilin më pas e kallëzoi për dhunë fizike dhe përndjekje.

Vajza nga Nikla, përveçse bëri një kthesë 180 gradë në intervistat e saj në disa media një ditë më parë duke pohuar se nuk ishte përdhunuar dhe as dhunuar fizikisht, por tani akuzon politikën për arrestimin e tij dhe mbajtjen ne qeli.

Ajo ka postuar një mesazh në story në instagram, vetëm pak orë pas vendimit të Gjykatës për ta lënë në burg, djalin e deputetit të Krujës, Rrahman Rraja.

Xhisiela thotë se arrestimi i tij ishte politik dhe se ajo do të vazhdojë të jetë mikesha e Rexhepit pavarësisht kësaj që ka ndodhur.

“Falenderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur dhe vazhdojnë ta bëjnë. I lutem gjithë opinionit publik për mesazhet negative dhe fyerës të ndalen derisa të zbardhet e vërteta. Në lidhje me mospranine time sot në masën e arrestit për ish të dashurin tim, dua t’iu sqaroj sepse të pranishëm kanë qënë shumë familjare të tij dhe prania ime aty do të quhej përsëri kërcënim. I qëndroj çdo interviste që kam dhënë dhe Rexhepin do vazhdoj ta mbështes në çdo gjë. Masa e tij e arrestit ishte e qartë që ishte politike. Dimë të gjithë mijëra raste të tilla konfliktesh mes të dashurve por jo të gjithë janë “djali i deputetit”. Ai është ish i dashuri im, nesër mund të jetë miku im. Ka mbështetjen time dhe I them që do ia dali, derisa e vërteta të zbardhet siç është dhe politika të mos fusë më hundët.  Faleminderit të gjithëve!

o.j/dita

October 2, 2018 16:08
Komento

11 Komente

 1. BLACK SWAN October 2, 16:22

  jepi shoqe, se me këtë hap do të bej deputete dhe ty partia .

  nuk ka pse të fyen askush , e dashur, askush duhet të të fyejë. Ato si ti, i ka fyer jeta, sindromën e stokholmit na i injektuan per 50 vjet rresht….

  Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital October 2, 17:31

   Sorre e zeze. Jua la mutin ne goje kjo vajze. Vazhdoni ti bini daulleve te deshperimit o mjerane opozitare. Nuk po shoh Intelektu-halen dhe Info anusin me mark ukun te dalin sot ne blog. Dite e zeze edhe per vemjet e blogut ketu ne DITA.

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN October 2, 18:08

    mutin e hengret këtu e dy muaj, kur ju desh ti hidhnit prangat Rrahjes me xhupin pink tani ;
    po presim te dale Tao Balla, te thotë që ishte kjo që rrihte Rexhepin.

    por në një gjë ke te drejtë,
    është me shumë se nje ditë e zezë, dhe nuk është çështje opozite, ështe çështje dhune, frike dhe politikë përdhunimesh me jetë njerëzore.

    kam më shumë mëshirë per ktë, ty e partine tënde në ketë serine e ‘mohimit’ të dhunës, sesa më parë.
    si dhe të thashë,
    është kjo qe ka perdhunuar juve , e jo anasjelltas …

    Reply to this comment
 2. Alban October 2, 16:28

  Vajza nga Nikla nuk ka bere “një kthesë 360%, (por 180%) në intervistat e saj. Askush nuk bindet me se djali I deputetit nuk e ka dhunuar fizikisht, por tregon se qenka nje njeri pa karakter dhe I ka vene shqelmin perspektives se saj si juriste apo gazetare. Ktheu ne fshat moj vajze dhe mil lopet…

  Reply to this comment
 3. specialisti October 2, 17:42

  Moj vajze. Pas denoncimit qe ke bere, ne nje shtet normal e ligjor, keshtu do te ndodhte me ish te dashurin.
  Politika e media i shfrytezon keto raste.
  Jepi vehtes sepse jeta vazhdon. Je e re.

  Reply to this comment
 4. Adih October 2, 18:30

  I bej apel Zonjes Kryepr A. Marku .Zbatoni ligjin ,me regoroziteet ,per rastin ne fjale (kallzim i rreme) Simbas ligjit ,kjo vajze duhet denuar me burg .
  Dhe ta mesojne nje here e mire si privati dhe politika ,se cdo te thote shtet ligjor .Keni shume per te bere z Marku,dhe indirekt plus dhe direkt ,do ti benit nder shoqerise shqiptare ,mbare ,cdo te thote shtet ligjor , Te ndodhte kjo histori ne nje vend perendimor ,te BE ,pernjehere do vendoste ligji ,,prokuroria e gjykata .Prandaj kryeni detyren dhe zbatoni ligjet z e nderuar MARKU:Me falni pozicioni i kariges suaj z Marku ,ka shume role ne dore ,,shqiptaret kane shume nevoje ,te mesojne ,se cdo te thote te zbatosh ligjin ,dhe po nuk nderhyte z Marku ,me te drejte them se ja kemi kaluar , ishullit ZULU ,dhe duhet me ja mbath nga syte kemba ,jashte Shqiperise, per mos zbatimin e ligjeve ?????

  Reply to this comment
  • the punisher October 2, 19:14

   Kush të denohet me burg ? Kjo ? As që ka për të ndodhur. Eshtë pjesë e marrëveshjes. Vajza merr dëmshpërblimin, ndërron deklaratën…sigurohet që nuk e prej njeri. Pordhi kali në derë të hanit, i thonë një llafi. Rama vazhdon të tallë bythën, Tao Balla shpëton nga ky makth. Shihemi në skandalin e rradhës.

   Reply to this comment
 5. Adih October 2, 19:59

  the punisher @… Keni me se te drejte ,me keqeardhje keshtu si komentoni ju ,do presim skandalin e radhes ,por do te shtoja ,duke pare fytyren e kesaj vajze ,eshte e dermuar ,e keq ushqyer ,duket me e madhe ne moshe sac eshte ,keshtu me te tille njerez ne kete terexhe ,cdo gje mund te ndodhe ,me leke ,ose me presione .Bejme gabim qe e masim me cakun dhe gjendjen tone ekonomike ,ku kjo me keqeardhje per mua , ndoshta bie ne gjume pa ngrene darke.???
  respekt nga une …the punisher.

  Reply to this comment
 6. Jimi October 2, 20:14

  Pas ketyre deklaratave hape syte moj vajze, se tani je vertet e kercenuar seriozisht, se nuk te fale qoftlargu ti dalesh nga shinat e ti prishesh skenarin.
  Prite qe ato femrat e “shoqerise civile” te shqupit, te cilat dje po te qanin hallin, sot ke per ti pare ses si do te kercenojne!

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana October 2, 20:15

  Dhuna dhe krimi duhen denuar ngado qe te vijne e nga kushdo qe I kryen, por kur flasin edhe mercenaret, kriminelet, banditet, agjentet e serbit a te grekut, qe dogjen, rrenuan, shkaterruan deri ne themel cdo gje ne Shqiperi, me ne krye legjendarin ordiner te shpellave me emrin hajdar dhe dhe gjithe cubat e shpurra tjeter e te gjitha ngjyrave e formave te Saliut, kjo eshte ” kuje me dreke”. Prandaj dhe kemi 30 vjet e do kalojne edhe 30 te tjera, pa u befte I hajrit ai vend!

  Reply to this comment
 8. alphade October 3, 08:23

  Qysh diten e pare e kam thene se kjo eshte nje “arnese” e keqe e kapobandes mafioze te Sali Ram Berishes. Ka
  dy muaj qe ky OGURZI mbjell vetem ligesira kudo ne Shqiperi. Nxirrni more njerez te kote qeveritare nje LIGJ
  ku shpifja te denohet me 25 vjet burg dhe merreni Mons-
  tren e Vicidolit, e perplasni si zhelle ne REC. Coni dhe
  nje kope derra qe te rrine me te. Ky njeri i poshter duhet
  te denohet sa me pare. Ndryshe ai vend s’ka per te bere
  prokopi sa kohe ky horr kurdis cdo dite poshtersi dhe in-
  triga te radhes. Pas Malokut do te sajohen te tjera pislle-
  qe nga banda mafioze e SHQUPIT…!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim