Xhisiela: Për dëshmitë e mia të rreme jam gati të përballem me ligjin

October 7, 2018 11:11

Xhisiela: Për dëshmitë e mia të rreme jam gati të përballem me ligjin

“Jam gati të përballem me ligjin për dëshmitë e mia të rreme në prokurori”. Xhisiela Maloku, vajza që tronditi opinionin publik dhe politikën në një rrëfim ekskluzive për Gazetën Shqiptare thotë se gjendja e saj psikologjike është renduar akoma më shumë me arrestimin e djalit të deputetit Rrahman Rraja, që sipas provave të mbledhura nga organi i akuzës ka ushtruar dhunë ndaj vajzës.

Në një rrëfim për psikologen Ervisa Lula, 24-vjeçarja thotë se nuk është dhunuar apo përdhunuar, ndryshe nga ajo që deklaroi ish-nënkomisari Emiljano Nuhu, i cili në një intervistë për mediat tregoi gjithë ngjarjen që zanafillën e ka në muajin korrik të këtij viti.

“Në radhë të parë i bëj thirrje të gjitha mediave mos të merren më me mua, kjo çështje tashmë i takon prokurorisë! Gjithashtu i lutem dhe politikes të na mbaje jashtë kësaj çështje si mua dhe Rexhepin sepse policia ka bërë detyrën e saj kur unë e bëra kallëzimin. E bëra sepse ndodhi një zënkë mes nesh nga inati dhe xhelozia arrita deri aty, por kjo s’ka të bejë me politikë. Këto janë gjërat tona personale, nëse doni të bëni politike hajde merruni me deputetin në fjalë, me Z. Rrahman Rraja por duke pasur parasysh që ai është një njeri i drejtë po merren ça bën djali i tij që tashmë është 24 vjeç duke më përdorur dhe mua. Ju lutem mjafttt! Gjendja ime psikologjike është rënduar akoma më shumë me arrestimin e Rexhepit duke e ditur si është e vërteta dhe që unë nuk jam dhunuar apo përdhunuar siç është shprehur Emiljano Nuhu kjo gjë më bën të ndihem keq! Uroj që çdo gjë të shkoj në vend dhe unë jam e gatshme të përballem me prokurorinë për dëshmitë e mia! Sepse herën e fundit kur jam thirrur në prokurori kam pasur një keqkuptim kur më është bërë pyetja po për dhunën a e pranon? Kam thënë s’jam gati të flas për këtë por ato e kanë marrë që unë e pranoj. Pikërisht aty ka qenë momenti që unë të tregoja të vërteten por kam qenë e paqartë!”, thotë Xhisiela.

v.l/ Dita

v.l/ Dita

October 7, 2018 11:11
Komento

16 Komente

 1. Bedriu October 7, 11:30

  Nuk ke kuraje vajze.Trembesh nga nje bythepordhe.

  Reply to this comment
 2. OPOZITE RRTOPSISH ;qe bejn politike me jeten e qytetareve shqiptare ,duke i shkaterruar jeten ! October 7, 11:38

  Kjo goce e sulmuar e pedorur nga Opozita ,
  ne privatesine e saj ,duke i shkaterruar e demtuar
  imazhin personal ne Opinion ,
  duke i shkaterruar te Ardhmen ,

  duhet me gjet nji Avokate te Zote
  e kerkoj demshperblim ne disa 100-ra Miljona
  nga banda Opozite ,

  qe nuk ndalet ,se shkeluri mbi jetet e qytetareve shqiptare , duke vrare ,mashtruar ,degjenruar jeten
  e tyre !

  Vrane ne Gerdec per te perfituar Miljona $ e ndare
  me bashkpunetoret e tyre Tutore .
  Vrane perseri me 21 Janare protestuesit para kryeministerise per te mbajtur pushtetin me dhune
  e forcen e krimineleve ne pushtet sali berisha -basha -meta
  Boshti i se keqes Shqipetare ,
  po vrasin jeten e te rinjeve shqiptare akoma sot ,
  kur nuk jane ne pushtet duke u perpjekur ,
  ta marrin ate me cdo cmim qytetare ,
  me cdo cmim kunder Shqiperise
  dhe
  asnji mut Pushtet nuk po i con atje ku e meritojne
  shkerdhatat e nji Kombi ,
  qe vetem ne Shqiperi lihen te lire ,te bejn c’te duan !!!

  Reply to this comment
  • Arben October 7, 11:56

   I ke pare fotot e kesaj ne aktin ekspertizes mjeko-ligjor??

   Reply to this comment
   • ! October 7, 12:31

    Arben,
    un nuk e kam te nevojeshme te shof
    asnji foto ,
    te askujt ,
    sepse me mjafton Shkelja e te Drejtave
    Njerezore ,
    qe ushtron e ashtuquajtura Opozite ,
    (qe jane ne realitet Krimenelet dhe shkaterruesit e gjithckaje ne Shqiperi ,kte s’e mohon dot asnjeri)

    si edhe perdorimi i Privatesise Qytetarit ,
    per qellime te erreta ,ardhja ne pushtet ,
    qe genjen mendja bandat ,
    sepse nuk kane me per te ardhur as per 1000-vjet ne Pushtet !!!
    Ky eshte Realiteti .
    Se fabrika Babahales se vicdolit tenton ta fabrikoje
    e japi tjeter form gjithckaje ne ate vend ,
    kjo eshte pjes e jashteshqitjes se asaj shoqerie ne rinovim e siper .

    Reply to this comment
    • BLACK SWAN October 7, 13:12

     pikëçuditje,
     ti dhe trurin e ke tamam pikë per tu çuditur,
     do e ndaloni këtë marrëzine kolektive ku per çdo gjë që nuk ecën “eshte opozita qe do të vij në pushtet” ????
     e banalizuat aq shumë kete taktikë, saqe dhe nqs nuk ekziston problemi, njerzve u është bër psikozë që jeni duke genjyer ,faj pa faj Rrahmani,tani e ka fajin vërtet

     Dita;
     ore ku e keni atë plejadën e hanalisteve juve, pse del në gazetë akoma kjo ?? është madhore, ka bër gabim (faj) pse nuk po gjykohet ????

     Reply to this comment
     • ! October 7, 13:53

      Black Hajvan

      me keqardhje me duhet te shruaj disa rreshta

      per ty:

      Un refuzoj te hyj ne debate me tipa si ty ,
      qe injektoni vetem helm krimnelesh ne media
      e luftoni per te drejtat e krimineleve e funderinave ne ate shoqeri te perdhunuar nga kafshet qe ti etj si ty perfaqsoni .
      Shko e gjej shoket e tu e debato ,gjej Boten tende te ndyresieave te cilet perfaqson e mbeshtet kudo .

     • intelektuali October 7, 15:19

      O Mjellma e Zeze,

      Mire ka bere gazeta DITA qe ka rihapur skandalin e Xhisieles se perdhunuar dhe deputetet e Shtetit mafioz qe ka tronditur themelet e shoqerise tone, qe ripohon edhe tezen e intelektualit se:

      Rasti “Xhisiela” nuk mund te mbyllet si nje “cudi qe zgjat vetem tre dite” sic deklaruan HANALISTET dhe pas kesaj banditet perdhunuas do te vazhdojne te kercenojne Komisaret e Policise me ptallake tek koka, Taulant Xibraka do te shkoje te gjuaje peshk, Edi Rama do te vazhdoje te qise ne tregun mediatik “Babalen” e tij te radhes dhe media jone kombetare do te vazhdoje te na mbuloje me lajme per Arritjet dhe Fitorjet e Partise-Shtet dhe keshtu me radhe deri ne korrjet e reja te kanabisit tone kombetar.

      JO KJO NUK MUND TE VAZHDOJE ME KESHTU

      Nuk mundet me qe hanalistet si Kukumjacka e Kuqe Rudina Xhunga me lukunine e bythalepirsave te pushtetit nga pas alla Carlo Bollino me soje e sorrollope enveristesh nga pas ta quajne Xhisielen si STATISTIKE e rendomte policie per vajza dhe gra te tjera te dhunuara ne vendin tone,

      prandaj:

      Meshiroje edhe ti, mos e ndeshko Xhisielen ne luften per mbijetese ne xhunglen e Edvin Droges dhe Taulant Xibrakes me bandite perdhunues deputete krutane nga pas qe nuk e kane per gje qe te nxjerrin patllaken dhe t’ja vene tek koka Komisarit te policise si ne Cikagon e al Capones te viteve 1930

     • intelektuali October 7, 15:20

      O Mjellma e Zeze,

      Mire ka bere gazeta DITA qe ka rihapur skandalin e Xhisieles se perdhunuar dhe deputetet e Shtetit mafioz qe ka tronditur themelet e shoqerise tone, qe ripohon edhe tezen e intelektualit se:

      Rasti “Xhisiela” nuk mund te mbyllet si nje “cudi qe zgjat vetem tre dite” sic deklaruan HANALISTET dhe pas kesaj banditet perdhunuas do te vazhdojne te kercenojne Komisaret e Policise me patllake tek koka, Taulant Xibraka do te shkoje te gjuaje peshk, Edi Rama do te vazhdoje te qise ne tregun mediatik “Babalen” e tij te radhes dhe media jone kombetare do te vazhdoje te na mbuloje me lajme per Arritjet dhe Fitorjet e Partise-Shtet dhe keshtu me radhe deri ne korrjet e reja te kanabisit tone kombetar.

      JO KJO NUK MUND TE VAZHDOJE ME KESHTU

      Nuk mundet me qe hanalistet si Kukumjacka e Kuqe Rudina Xhunga me lukunine e bythalepirsave te pushtetit nga pas alla Carlo Bollino me soje e sorrollope enveristesh nga pas ta quajne Xhisielen si STATISTIKE e rendomte policie per vajza dhe gra te tjera te dhunuara ne vendin tone,

      prandaj:

      Meshiroje edhe ti, mos e ndeshko Xhisielen ne luften per mbijetese ne xhunglen e Edvin Droges dhe Taulant Xibrakes me bandite perdhunues deputete krutane nga pas qe nuk e kane per gje qe te nxjerrin patllaken dhe t’ja vene tek koka Komisarit te policise si ne Cikagon e Al Capones te viteve 1930

 3. Jimi October 7, 12:10

  Mire moj vajze mire, ti ben c’te duash me jeten tende private. Mire apo keqe,kjo eshte puna jote, por nuk te le rehat qoftlargu, i cili ka vene syrin tek vrima e celesit dhe nuk i le njerezit rehat ne punen e tyre!

  Reply to this comment
 4. Sokol October 7, 12:12

  Une mendoj se ajo vajze eshte dhunuar e kercenuar,gjithashtu mendoj se PD donte te perfitonte nga gjendja e kesaj vajze.Keshtu qe kjo vajze duhet ti shkaterroje te dyja palet.Te coje ne burg bythpordhen e deputetqorrit dhe ti kerkoje demshperblim partise tjeter antishqiptare qe donte te shfrytezonte nga ngjarja e saj.Nje drejtesi e vertete per te cilen deshirojme te gjithe keshtu do te vepronte.

  Reply to this comment
 5. Adih October 7, 13:26

  Je perdorur politkisht moj vajze . As nuk diskutohet .Por mos haro se kete mesele ka cdo opozite ,jo vetem ne shqiperi por kudo ne bote ..Te drejtohem ty personalisht ,nuk jam as me PD e as me PS ,Tani pergjigju ligjit ,je vetfajtore nga kallezimet e tuaja te ndryshme e te rreme . .Ty te kap ligji ,dhe simbas ligjit , duhet te denohesh . Nxire ate kollovarin tend ,nga burgu dhe hy ti ne vend te atij . Ne qofte se zbatohet ligji ,ti dhe te tjere kushdo qofte ,do perballet me ligjin .Shqiptaret mbare duhet ta mesojne kete ,eshte pjerdhur ligji prej kohesh ,ne kete vend , nga ky tranzicion post komunist .Do te them edhe nje nen ,qe e ka perendimi ::Denohet me shume deshmitari kur genjen , se sa fajtori .

  PS:::::Nuk dua te merem me hamendje , Dhe ne qofte se ke presione ,ose premtime nga politika ,ti ke per tu denuar ligjerisht.Mbaje mend , e me voe ,te gjithe do te kthejne kurrizin . Me e zgjuar per interesat e tua..!!!???

  Reply to this comment
 6. intelektuali October 7, 14:13

  JETIMJA E FRIKESUAR XHISIELA ESHTE “BABALJA” E RADHES E EDVIN DROGES

  Xhisiela mund te jete e varfer, mundet qe ne enderrat e saj prej Hirusheje ka shpresuar qe ka takuar “Princin” e saj, cun deputeti socialist dhe BOSI i Krujes qe ben ligjin ne kete rajon afer Tiranes,

  por:

  Xhisiela nuk eshte budallaqe idiote dhe kur beri nje Kallezim te sinqerte ne Polici, pasi “Princi” i saj e dhunoi, e perdhunoi, e palloi me patllake tek koka, e dogji me cigare ne organet intime, e quajti “kurve”, kjo Xhisiela prej Fush Kruje pa Kryeministrin shqyptar te akuzonte si HORR Komisarin e Policise, Nuhu ne krye te detyres qe i kishte marre Kallezimin e saj te pare, te sinqerte, pa djallezi dhe asnje fjale ne akuzat e Kryeministrit per perdhunuesin qe rezultoi se ishte djali i deputetit te tij, por qe me tej rezultoi qe ishte edhe bandit me shume precedime penale me pare, ne kete situate Xhisiela e mbetur fare vetem mes ujqerish me pushtet i tha vetes:

  KU TE CON MUSHKA O VAJZE?

  Komisari i Policise qe guxoi te marre Kallezimin e pare te saj, ja mbathi ne azil i kercenuar me patllake tek koka nga perdhunuesit e saj, Kryeministri e akuzoi si HORR Komisarin e Policise, Nuhu qe ishte i vetmi qe pranoi t’i merrte Kallezimin ne nje kohe qe te gjitha Institucionet e tjera te shtetit e mbyllen gojen me dryn dhe kur te gjitha Rajonet e tjera te Policise i mbyllen deren Xhisieles duke i thene: “Kush te perdhunon dhe pallon, te do shume!”, ne kete situate tejet anormale per nje shtet evropian, cfare mund te bente Xhisiela e hedhur per ta shqyer nga pushteti i Edvinit dhe i Taulantit drejt banditeve krutane, deputete si Pirate me nje sy?

  Eshte e qarte se edhe Xhisiela e ka instiktin e mbijeteses ne xhunglen e Rilindjes Enveriste ku e ka futur shtetin Edvin Droga dhe banditet e tij dhe po kerkon te shpetoje dhunuesit dhe perdhunuesit e saj per te shpetuar koken e vet dhe familjen,

  prandaj:

  Xhisiela i futi shpejt marshin indietro historise dhe filloi te sajoje historia me aksidente automobilistike, me dashuri apo seks sado-mazokist, shoqeruar me tortura te ndersjellta ne cift, pastaj degjuam nje variant te ri per xhelozi, ka shume gjasa qe ne te ardhmen te degjojme se Xhisiela te pranoje se ka qene nje Kurve bulevardi, nje Prostitute Bordellosh, e paguar nga PD-ja e Saliut dhe Lulit per te shpifur kundra Rilindjes se Edvinit dhe Taulantit prej Xibrake pas tij. Mos u cudisni o gazeta DITA se ka shume gjasa qe te dali ne media edhe ky variant i ri i “BABALES” se radhes te Mafies me pushtet qe po drejton vendin tone. Problemi eshte:

  TA MESHIROJME APO TA DENOJME E NDESHKOJME XHISIELA MALOKUN?

  Une per vete them se duhet ta meshirojme, ashtu sic do te benin te gjitha intelektualet dhe njerezit e ndershem qe ane provuar ne kurriz dhunen makaber te pushtetit sadist dhe gjakatar te Enver Hoxhes, qe Rilindja e Edvinit po perpiqet ta ringjalle ne formen me te keqe.

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN October 7, 16:49

   jo jo, ky qe trasmeton gazeta eshte thjesht lajm, se kjo eshte dhe detyra e saj, nuk eshte hapje debati, dhe ne fakt une thashe te dalin analistet , sepse aty behet debat.
   Intelektual;
   mos me sill zorret ne fyt me “shoqerine e tronditur” , sepse ai shteti qe e quan mafioz, u zgjodh nga kjo shoqeri, e nqs behen votimet sot po ai Mut do vije, nuk ka rendesi se e nderrojne emrin nga Edvin Basha apo Lulezim Rama.

   mjaft me kete patllaken ne koke, se u bet qesharak, mjaft!!
   edhe kjo bjondja fallco, ndoshta ka qene e dhunuar, sigurisht qe mund te kete pasur dhe mardhenie seksuale pa konsesusin e saj (eshte ndryshe perdhunimi)
   por nuk eshte se kishte zgjedhur Romeon si dashnor, tipa si Rrahja nuk shkruajne poezi, e sidoqofte u dhunua
   e po dreqi e hengert, u ngrit gjithe shteti ne kembe, tani ça ka kjo qe nuk kerkon-do mbrojte ???????
   tani jemi te sigurt qe se prek askush me, çfare kerkon me ende ?????
   pergjithsisht une jam dakort me Sartre, i urrej viktimat qe dashurojne xhelatet e tyre, dhe nuk jam dakort aspak me meshiren qe kerkon ti, sepse nuk dua qe kjo te trasmetoje si model shoqeror
   GENJESHTREN , SHANTAZHIN, MASHTRIMIN, FRIKEN,
   nuk mund te jete model per nje shoqeri te gjithe nje bjonde fallco.

   me ka ardhe ne dore nje rast teper i ngjashem, njerez influent, dhune, femije i lindur nga kjo dhune.
   kerkese per azil e refuzuar,
   recours, 1 ,2 ,3 deri ne conseil d’état, kur arrin ketu vetem 1 rast ke te pergjigjesh, 1 pyetje, jeta e te tjereve varet ne fije te perit. isha investuar personalisht ne kete beteje,
   por ‘heroina’ ime nuk ishte bjonde, kurre nuk kish dale ne gazete, madje dhe ne perkthim i sajonim ne fjalet per te, as buzeqeshjen se kishte humbur, tmerrin e saj e tregonte pa hakmarrje.
   pyetja ishte – a ka pasur dhune mbi te,pse meriton mbrojtje ???
   pergjigjia me mori 45 sekonda kohe
   Dhuna te ne eshte normale zoterinj, jemi popull maskilist,
   nuk habitet askush dhe askush nuk reagon ne vendin e saj dhe dikur timin , por diferenca e kesaj zonje eshte qe ja doli te reagoi, te kerkoj ndihme, dhe civilizimi i nje vendi duket te si trajton me te dobtit .
   kte pjesen e civilizimit ma hodhi poshte ai tipi, kerkoi mos te shkruhej ne akt , se ne fakt une isha ne merak do e shkruante apo jo,
   rekours i fituar !
   ‘heroina’ ime jeton diku jeten e saj te thjeshte, me shume kujdes per ‘romeon’ e radhes, pa buje e publicitet, i thame qe mund ta detyronim ate te forrrrtin ti jepte atesine femijes, nuk pranoi, tha qe ishte nje faqe e shkruar keq dhe tani thjeshte do ta mbyllte ate liber.

   nuk me pelqen “heroina” jote, nuk do behem mashe ne dore te Grida Dumes, qe eshte aty thjeshte se eshte nje femme cougar;
   me neverisin Rrahjet e shoket Tao(per asnje sek. nuk besoj ne patllaken e taos)
   me neverisin bjondet fallco, qe perdorin kauza kaq te rendesishme thjesht per marrine e jetes se tyre te mjere.

   dhe jam shume e inatosur me ty qe i del krahe, por per hir te simpatise dhe “bashkjeteses” qe kalojme ne kete blog , po ta fal ….
   gjithsesi kini kujdes, se nga inati grave kushedi çfare del …po une nuk jam …bjonde 😛

   Reply to this comment
   • intelektuali October 7, 17:50

    Duket qe nuk jemi ne nje linje dhe kjo eshte normale sepse ne fund te fundit

    KJO ESHTE LIRIA DHE DENAKRACIA

    por:

    Duhet te kesh parasysh se intelektuali e ka provuar LIVE Patllaken e Fecor Shehut tek koka kur e detyroi me nje dhune te eger intelektualin qe te perkthente ne burg veprat e Enverit qe i kishte vrare dhe masakruar me pare familjen pa patur asnje faj, vetem sepse prinderit e mij deshen qe Shqypnia te ishte pas Luftes sic po kerkon te jete sot pas Pilafit: Pjese e Botes Demokratike dhe Antikomuniste,

    prandaj:

    Edhe intelektuali ka kaqe shume ndjeshmeri per PATLLAKET TE KOKA, por edhe per viktimat e dhunimit te Mafies Komuniste me pushtet qe te pallojne dhe te thone mos bej GEK se te vrasim dhe te hedhim ne grope dhe mbjellim misra mbi gropen e krimit.

    Ne kete situate te nderlikuar mos u inatos me vajzen viktime te Rilidjes Enveriste te Edvinit dhe Taulantit, mos bjer ne kurthin e kukumackes se Kuqe Rudina Xhunga me lukunine e bythalepiresve te Edvinit alla Carlo Bollino nga pas qe duan te paraqisin Xhisielen si nje STATISTIKE e rendomte perdhunimi qe ndodh cdo dite, ndersa “Babalen” e Agronit te Fatmir Xhafes si nje komplot te pergatitur nga ARMIKU I KLLASES,

    MOS BJER NE KURTHIN E EDVINIT O MJELLMA E ZEZE,

    sepse:

    Pirati me nje sy nga Kruja, Deputeti Socialist Perdhunues i Edvinit do te vije te trokase shpejt ne deren tende.

    Reply to this comment
   • intelektuali October 7, 17:51

    Duket qe nuk jemi ne nje linje dhe kjo eshte normale sepse ne fund te fundit

    KJO ESHTE LIRIA DHE DEMOKRACIA

    por:

    Duhet te kesh parasysh se intelektuali e ka provuar LIVE Patllaken e Fecor Shehut tek koka kur e detyroi me nje dhune te eger intelektualin qe te perkthente ne burg veprat e Enverit qe i kishte vrare dhe masakruar me pare familjen pa patur asnje faj, vetem sepse prinderit e mij deshen qe Shqypnia te ishte pas Luftes sic po kerkon te jete sot pas Pilafit: Pjese e Botes Demokratike dhe Antikomuniste,

    prandaj:

    Edhe intelektuali ka kaqe shume ndjeshmeri per PATLLAKET TE KOKA, por edhe per viktimat e dhunimit te Mafies Komuniste me pushtet qe te pallojne dhe te thone mos bej GEK se te vrasim dhe te hedhim ne grope dhe mbjellim misra mbi gropen e krimit.

    Ne kete situate te nderlikuar mos u inatos me vajzen viktime te Rilidjes Enveriste te Edvinit dhe Taulantit, mos bjer ne kurthin e kukumackes se Kuqe Rudina Xhunga me lukunine e bythalepiresve te Edvinit alla Carlo Bollino nga pas qe duan te paraqisin Xhisielen si nje STATISTIKE e rendomte perdhunimi qe ndodh cdo dite, ndersa “Babalen” e Agronit te Fatmir Xhafes si nje komplot te pergatitur nga ARMIKU I KLLASES,

    MOS BJER NE KURTHIN E EDVINIT O MJELLMA E ZEZE,

    sepse:

    Pirati me nje sy nga Kruja, Deputeti Socialist Perdhunues i Edvinit do te vije te trokase shpejt ne deren tende.

    Reply to this comment
 7. mirel October 7, 20:39

  Dihej perfundimi i kesaj. Me mire brenda burgut thote se sa ta shqyejne uqerit jashte.
  Tani e bren ndergjegja pse vajti ne polici dhe denoncoi.
  Jo ndergjegja, por gabimi qe degjoi ndergjegjen qe i tha shko denonco dhunuesin.
  Ketu kemi te bejme me pis milet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim