Ylli i Tottenhamit nën ‘presionin’ e çmendurisë së PSG

August 14, 2018 11:11

Ylli i Tottenhamit nën ‘presionin’ e çmendurisë së PSG

PSG është gati të ofrojë plot 100 milionë paund për Christian Eriksen nga Tottenham Hotspurs.

Megjithatë mendohet se Tottenham nuk do ta lëshojë lehtësisht danezin, pasi ekipi anglez nuk është përforcuar dhe nuk ka shitur asnjë lojtar gjatë kësaj vere.

Eriksen ka ende 2 vjet kontratë me Spurs, por në ndryshim nga yjet e tjerë të skuadrës si Harry Kane, Dele Alli apo Davinson Sanchez, ai nuk ka nënshkruar akoma për një rinovim.

Përveç PSG, interesim për lojtarin ka shfaqur dhe Reali i Madridit, që do të hidhej në sulm në rast shitjeje të Luka Modriç tek Inter.

s.a/dita

August 14, 2018 11:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*