Ylli Manjani: Nishani ka mbetur akoma anëtar i PD-së

August 16, 2014 09:36

Ylli Manjani: Nishani ka mbetur akoma anëtar i PD-së

Kthimi mbrapsht i të gjitha ligjeve në Kuvend nga Bujar Nishani, konsiderohet si një akt besnikërie i tij ndaj PD-së.

I të njëjtit mendim është edhe nënkryetari i LSI-së, Ylli Manjani.

Sipas tij, Nishani është kthyer në një vegël të PD-së, duke mos përfaqësur kështu interesat e qytetarëve.

Është krijuar një pozicion politik, ku PD e gjen mbështetjen tek presidenti, dhe gjithë të tjetër tek parlamenti e qeveria. Kjo është antikushtetuese, sepse presidenti është përfaqësues i popullit dhe jo përçarës”, thotë ai për “Ora News”.

Sipas Manjanit, Nishani ka mbetur ende një anëtar i PD-së, pavarësisht se tashmë është president.

Manjani thotë se Kushtetuta e Nishanit është ajo që i dikton PD:

Nuk mund të spekulohet me kushtetueshmërinë e antikueshtetueshmërinë.

Është e pafalshme për logjikën e institucionit të Presidentit, i cili është i detyruar të flasë sa i takon Kushtetuta e shtetit dhe jo ajo politike, private apo kodet e sjelljes për shkak të të qenit anëtar i PD-së”./b.l

August 16, 2014 09:36
Komento

8 Komente

 1. patrik August 16, 10:19

  …tutkall ka perdorur ky per floket!

  Reply to this comment
  • dulla prej momli August 16, 11:11

   ky eshte tutkall ka trute” Vete e zgjodhi me vota,vete flet hajduti i LSI-se

   Nuk behet shteti me halabake, mjere ne cfare degjojme e shofim.Na dalin hajdutet,e denoncojne pupupupupupu

   Reply to this comment
 2. petrit August 16, 10:40

  Perse duheshka qe presidenti Nishani meqe ne pushtet tani jane socialistet duhet ti ndroje bidnjet e tij politike e te behet nje socialist kameleon si Manjani ?
  Me cfare faktesh konkrete e jashte paragjykimeve mund te na e vertetoje Manjani se presidenti ben akoma jeten e nje “antari te PD” ?
  Mos duhej te behej ndonje “Top” prej lecke qe te hidhej nga te frynin interesat personale karrieriste per pushtet si Bamiri e vete Ylli qe presidenti te jete i pranueshem per te gjithe ?
  Perse abuzohet me trajtimin e detyres kushtetuese te presidentit duke vene ne dukje bindjet e tij politike ?
  Nese z.Nishani duke u nisur nga bindjet e tij politike, ben ndonje shkelje te neneve te Kushtetutes, eshte Gjykata kushtetuese qe ja cvlereson vendimet e tij e nuk mund ta kete tagrin askush, e aq me teper nje kameleon politik si Manjani, qe te kerkoje prej tij qe te ndryshoje bindjet e te behet socialist.
  Jo me kot Kushtetuta i ka dhene disa te drejta kundershtimi te presidentit, qofte edhe per vendime te nje shumice parlamentare.
  Eshte mekanizmi i balancave te institucioneve te shtetit si nje kusht i domosdoshem i nje demokracie funksionale, qe e ka sanksionuar me ligjin themelor detyren e presidentit e jo pretendimet e nje politikani sharllatan si Manjani.

  Reply to this comment
 3. temperatura e larte te le me pasoja. August 16, 13:36

  ..ky lufton me bllofin

  Reply to this comment
 4. Naci August 16, 14:49

  Dhe ti Mutnjani se bashku me Liken e Mones ngeleni hajnat e shqiperis.

  Reply to this comment
 5. TROJA August 16, 15:17

  Sa pa moral ky legeni,sikur nuk ka bashkepunuar me Nishanin vite me radhe.Ajde specie e veçante,mjere ky vend,e mjere ky milet nga udhehiqet dhe degjon pordhet e tyre.

  Reply to this comment
 6. M A R K O August 16, 15:20

  Manjan a mos duhet shqiptuar Hajn?…

  Reply to this comment
 7. Sali komunisti August 16, 15:47

  Ylli eshte nje rob legen, por dhe Kapteri Jar duhet te jete mbi partite sic duket tesra e PD i ka ngelur tek rrobat ushtarake kur hante pershesh me caj dhe me klor tek Shkolla e Bashkuar. Si ka mundesi qe te gjitha ligjet e miratuara ne Parlamente dt 31 korrik, te mos dekretohet asnjera. I semuri Jar, ulok dhe tru tallash, nje qen i rraf dhe eshte ne gjendje te njohe vetem tutorin e tij Sali. Keto ligje do te rikalojne ne shtator ne Parlament dhe automatikisht hyjne ne fuqi pa firmen e sakatit Jar,meqenese Doren qe shkruan e ka te paralizuar dhe nuk duhet me njeriu firma e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim