Zaev në Berlin: Jap dorëheqjen nëse BE nuk hap negociatat me ne

April 30, 2019 10:47

Zaev në Berlin: Jap dorëheqjen nëse BE nuk hap negociatat me ne

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev paralajmëroi dorëheqje nëse në Berlin nuk konfirmohet hapja e negociatave për inkuadrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.

Mediat raportojnë se ajo që ka ndodhur në Berlin do të ndryshojë rrjedhën politike në Ballkan.

Sipas asaj që raportohet Zaev është shprehur se nëse nuk hapen negociatat, ai është i gatshëm të japë dorëheqje, prandaj qysh në mbrëmjen e sotme pritet të ketë ndryshime të rrjedhës politike në Ballkan.

v.l/ Dita

April 30, 2019 10:47
Komento

13 Komente

 1. Zhaku April 29, 21:04

  Respekte pafund për kètë SUPER POLITIKAN të ndèrgjegjshëm !!! Jo si KUÇEDRAT dhe DOBIÇAT e PD , LSI PS , LZHK , PR , PDIU , PAD etj etj etj etj etj etj , që janè Instaluar në SHQIPËRI mbas Viteve 1990 , për të RRJEPUR , VJEDHUR dhe PLAÇKITUR , ATDHEUN e tyre SHQIPËRINÈ !!!!!!!!!!™ Vendin qè ju bëri KOKÈN këtyre HORRAVE FUNDÈRRINAVE dhe PLEHRAVE të PARICIKLUESHME !!

  Reply to this comment
  • zhaku i pamposhtur April 29, 21:32

   Deri diku të jap të drejtë zhaku por këta nuk janë thjesht hajdutër..këta janë në shërbim të agjenturave të huaja me qëllim gjunjëzimin e shqiptarisë në asnjë mënyrë nuk janë hajdutër. .këtyre u intereson tu thërrasim hajdutër. .këta janë më të fëlliqur janë tradhëtar të kombit. .faktet janë të padiskutueshme

   Reply to this comment
 2. Beni April 29, 21:20

  Ky eshte burre shteti ka bere dicka per vendin e tij dhe ka kurajon te jape doreheqjen nese nuk hapen negociatat. Po ky mister PPP yne cfare qendrimi do te mbaje nese edhe ne na refuzohet ftesa ? Zaev ka dy vite ne pushtet ky plehra yne i korruptuar gjashte.

  Reply to this comment
 3. Tanush April 29, 21:33

  Ky eshte ndryshimi midis nje burreshteti dhe nje politikani qe vuan per pushtet. Sa ndryshim i madh me politikanet tane qe flaken jane kail ti vene vendit dhe pushtetin se leshojne.

  Reply to this comment
 4. Arjan April 29, 21:38

  nese lexoni me kujdes shkruhet se ai është i gatshëm të japë dorëheqje , pra nuk do te jape doreheqje dhe ketu eshte nje ndryshim i madh , thjesht retorike politike per kapital politik per tregun e brendshem Maqedonas ne prag te zgjedhjeve presidenciale javes tjeter , ne Ballkan po nuk i marrin me shkelma, nuk largohen kollaj nga kolltuku keta kleptokrate politikane

  Reply to this comment
 5. s.g. April 29, 22:15

  Bravo Zajev kështu tregohet vetëdija qytetare dhe inegriteti politik dhe jo si hijenat epolitikes shqipëtare që poshtrojnë vendin dhe popullin e vetë tue propagu nëpër botë si
  vendi plantacioneve të droges dhe shqiptarët si trafikantët kryesor të drogave

  Reply to this comment
 6. demo April 30, 09:15

  Lideret shqiptare levizin nga Dhia zgjebosme me bishtin perpjete,tek zagari kazanit,qe e dhjesin dhe pulat.
  Nje cope Maqedonie i ve kushte BE,o mbaj premtimin,o dhashe doreheqjen!Kush nga Lideret e leshit te albanistanit e ka bere kete?Asnje!
  Ka krenari kombetare bota,jo si zybat qe per pushtet i japin te gjitha dhe tallet bota me kapardisjet e ketyre.

  Reply to this comment
 7. Nji Snobist i cpuar nga pas ,thjeshte xhonglim politik asgje me shume April 30, 10:15

  imagjinoni salih berisha basha meta

  hodhen ne ere nji fshat te tere e vran 28-gra femije pleq

  ne Gerdec e vrane me 21-Janare para kryeministrise

  4-qytetare shqiptare ,per te mbajtur pushtetin me arme

  duke vrare shqiptaret dhe

  jo qe nuk dhane Doreheqje por akpma sot ,

  nuk jane terhequr nga politika e kerkojm marrjen e pushtetit me dhune ,njelloj si sadam hysein e gaddafi

  me rrevolucione rrugesh me dhune ,

  a thu Shqiperia eshte ne Arabi !

  Eshte ky vend Demokratike apo nen ligjet e bastardeve e krimineleve .
  dhe populli hesht qent e bandave te krimineleve nuk pushojne se lehuri ham ham

  ky eshte kulmi i pafytyresise politikaneit

  Reply to this comment
 8. Kuq e zi April 30, 12:02

  Lum populli qe te ka…
  Por para se te japesh dorheqje kerko ndonje alternative te BE sepse mund edhe te kete edhe pse zgjebet e politikes tone thone qe ska sepse pikerisht mungesa e alternatives ben qe BE sillet ashtu

  Reply to this comment
 9. Arben April 30, 12:22

  Ka sakrifikuar shume, tani merr te gjatin.

  Reply to this comment
 10. Konti Sbalta April 30, 16:22

  Presioni qe ben Zaev ndaj Merkel e Makron ,eshte i drejte ,sepse keta po zhgenjejne vendet e Ballkanit ;Ndersa Komisioni thote se do te hapen negociatat ne Qershor ,ne Berlin nuk u percaktua afat, bile edhe shtatori u tha me gjysem zeri !Per Shqiperine nuk ka me pritje ;Bashkimi me Kosoven!ne menyre qe Europa te vihet perpara faktit te kryer ,:a nuk vepruan keshtu dy Gjermanit?Na mjafton fjala e Amerikes dhe ndoshta edhe e ndonji vendi tjeter Europian,pervec Hollandes!

  Reply to this comment
 11. Konti Sbalta April 30, 16:27

  Presioni qe ben Zaev ndaj Merkel e Makron ,eshte i drejte ,sepse keta po zhgenjejne vendet e Ballkanit ;Ndersa Komisioni thote se do te hapen negociatat ne Qershor ,ne Berlin nuk u percaktua afat, bile edhe shtatori u tha me gjysem zeri !Per Shqiperine nuk ka me pritje ;Bashkimi me Kosoven!ne menyre qe Europa te vihet perpara faktit te kryer ,:a nuk vepruan keshtu dy Gjermanit?Na mjafton fjala e Amerikes dhe ndoshta edhe e ndonji vendi tjeter Europian,pervec Hollandes! Boll me me:Kushtet i kini plotesuara por duhen edhe disa te tjera!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim