Zaganjori: Vrasja e gjyqtares Hafizi, akt i ulët

August 31, 2017 20:40

Zaganjori: Vrasja e gjyqtares Hafizi, akt i ulët

Në lidhje me vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi ka reaguar edhe kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezahir Zaganjori.

Zaganjori thotë se ky është një akt i ulët, ndërsa vlerëson Hafizin si grua, nënë dhe gjyqtare.

“Denojme me force kete akt te ulet qe i mori jeten nje gruaje, nje nene, nje kolegeje magjistrate te dalluar dhe nje qytetareje te pafajshme. Ndarja e parakoheshme nga jeta e Fildesit, jo vetem ka hidheruar familjaret e saj per humbjen e njeriut te tyre te dashur, por ka tronditur gjithashtu koleget e saj gjyqtare ne te gjithe vendin dhe i ka privuar drejtesise nje juriste dhe nje gjyqtare te afte e me prespektive.

Edhe pse e re ne profesion, ajo ka dhene kontributin e saj ne sistemin e drejtesise si nje magjistrate e shkelqyer dhe e apasionuar. Per shkak te cilesive e aftesise te saj, Fildesi ishte zgjedhur nga vete magjistratet si perfaqesuese e tyre ne Bordit te Shkolles se Magjistratures, duke e perfaqesuar denjesisht besimin e kolegeve te saj. 

Forca dhe kurajo mbizoterofte ne familjen e saj dhe dy femijet e mitur, thuhet në reagimin e Zaganjorit.

August 31, 2017 20:40
Komento

7 Komente

 1. Arberia August 31, 20:54

  Gjyqtarja duhej t’i zgjidhte me mend e qetesi problemet e saj familjare, se edhe i ati i femijve do tr kalbet ne burg!

  Reply to this comment
 2. Adih September 1, 00:25

  Leri hipokrizite Z Zakanjori ,me qe te vika keq per gjygjtaren ,nje pyetje kam per te bere ,pse fle qe prej 5 vitesh tek zyra e juaj ,dosja e te ndjerit gjygjtar te Vlores Konomi .Ai u vra ne menyren me brutale , nga Dora e Mafjes ,ku ju e dini me mire se ne populli ,kurse kjo zonja u vra , besoj per Motive te dobta familjare e private e xhelozie. . Me gjith ate ngushellime nga ana e ime familjareve dhe femijeve te saj ..Prandaj mbylle e mos u prononco o kukull e vdekur midis se gjalleve , o ZAKANJOR:::

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu September 1, 03:07

  Gjyqtare qe nuk ka zgjidhur problemin e saj e familjar, do te zgjidhte problemet e qytetareve.
  Eshte fakt pas vdekjes vetem fjale te mira do te thuhen.
  Kush ishte shkaku i divorcit qe e nxiti deri ne krim ish bashkeshortin asnje nuk di te na thote gje….
  Drejtesia shoket dhe shoqet e saj qe jane te nje niveli i dhane nje denim qesharak ish bashkeshortit ne 2015 kur ishte tentativa e pare per vrasje dhe si pasoje perfitoji padrejtesisht edhe nga amnistia, a thua se kishte vjedhur energji elektrike, kur i kishte thirur trurit per te bere vrasje.

  Reply to this comment
 4. vari caret September 1, 05:17

  Zagari Zagonjari.

  Reply to this comment
 5. Arben September 1, 11:28

  NE FAKT, NDOSHTA DUHET TE TE KISHTE GJETUR

  TY AI PLUMB, MORE KRIMINEL.

  Reply to this comment
 6. lili September 1, 12:48

  Faji eshte ma shume i juaji si institution ….
  Bile dillni e pranoni pergjegjesine tuaj, o idiot qe kot ju paguajme aty per mija dosje si ky rast ,qofte burr a grua qe vritet si qen ne Shqiperi per faj te mosveprimit tuaj.

  Reply to this comment
 7. anduena September 2, 09:04

  ku ishit ju Zaganjori…. njeriu me : pashpirt ne kete dynja. Te pakten mos dilni te prononcoheni.TURP per nje titullar konference gjyqesore qe reagon me dy rreshta. ZOT ne doren dhe fatin e kujt ka rene menaxhimi i fatit te dosjeve te popull:t ne Gjykaten e Larte….. zot na ruj…njeriut ma te lig, ma te keq, jo frofesionist, me te pashpirt nga ana njerezore,…qe nuk llogatit fare lush je pervec EGOS se tij prej gjeli i krekosur ….Mbidh konferencen gjyqesore o idiot…..analizo situatat ne sistemin e drejtesise…..po ju ben politika fërtele per ineresat e veta….
  Ne fakt dhe une kujt po i drejtohem …ky dhjet nga politika….nuk ka kellqe per ate pune.
  Ke zene vendin kot mor zoteri…. Ti po rrjep shtetin o i paafte….ik sa ma pare…ke kthy gjyk.larte ne nivel zero…ik nje dit e ma pare o Zagar njeri

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim