“Zastava” në çantën e shpinës, arrestohet një 29 vjeçar në Tiranë

July 6, 2018 10:22

“Zastava” në çantën e shpinës, arrestohet një 29 vjeçar në Tiranë

Një i ri, i cili lëvizte i armatosur në rrugët e Tiranës, është arrestuar nga shërbimet e njësisë “Shigjeta”. Efektivët e policisë kanë ushtruar kontrolle në rrugë të ndryshme të kryeqytetit.

Si rezultat i tyre u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i Leonardo Rakipllarit, 29 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Audi”, në rrugën “Isuf Elezi”, pasagjerit të mjetit, Leonard Rakipllarit, i është gjetur në çantën e tij të krahut, një armë zjarri e llojit pistoletë tip “Zastava”, të cilën e mbante pa leje.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë dhe një krehër me 12 copë fishekë.

Ndaj të dyshuarit materialet iu referuan Prokurorisë së Tiranës për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

o.j/dita

July 6, 2018 10:22
Komento

1 Koment

  1. demo July 6, 10:57

    Neqoftese ky person eshte i padenuar dhe nuk eshter kontigjent i krimit,,ju t`i hani mutin se cdo njeri ka te drejte te mbrohet,ne kushtetr kur rrugacet jane te gjithe te armatosur,.Madje juve vete duhet t`i armatosni Intelektualet e ketij vendi qe te mos bijne viktime e banditeve si rektori i UT Mynyr Koni.Qarte?Lirojeni ate fatkeq dhe ti kerkoni te falur,armen jepjani perserio,se kushedi cfare halli ka.Mesoni nga Amerika,kampioni demokracise.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*