Afatet e kandidimit për Kryeprokuror/ Manja: Vetingu nuk e pengon procesin

December 9, 2017 12:49

Afatet e kandidimit për Kryeprokuror/ Manja: Vetingu nuk e pengon procesin

Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, pas aktivitetit “Toga e artë”, është deklaruar dhe mbi çështjen e zgjedhjet së Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm.

Sipas tij, Kryeprokurori që do të zëvendësojë Llallën,  duhet të ketë jo më pak se 15 vite eksperiencë si dhe  duhet të ketë gradë shkencore.

“Nuk e di nëse deri tani janë paraqitur kandidatura, por shpresoj që të ketë shumë. Kandidatët që plotësojnë kriteret të paraqesin interesin e tyre për kryeprokuror të  përkohshëm deri më datë 12 dhjetor. Afati për paraqitjen e dokumenteve dhe interesit është i mjaftueshëm”, është shprehur Manja.

Sipas këtij të fundit, vetingu nuk përbën problem, pasi ai që do të zgjidhet do t’u nënshtrohet të gjitha proceseve të tjera.

December 9, 2017 12:49
Komento

3 Komente

 1. Gazi December 9, 14:51

  A do te vije ndonje jurist nga planeti “meme” te zgjdhur enkas per vazhdimesine e prekuroreve qe nenshkruajne per mos ndeshkim te kokes se krimit ne Shqiperi?Koha ta tregoje!kriteri baze eshte te jete diplomuar ne SHBA,te zoteroje gjuhen shqipe,te kete mardhenie te mira me departamentin e Shtetit dhe te kete qene minimum simpatizant i PD!Dhente zoti mos te na vije ne krye te ketij institucioni te pa-varur ndonje Biberaj

  Reply to this comment
 2. Gazi December 9, 14:53

  Ky i gjeni keto fytyra mer jahu?Nuk dua ta paragjykoj por sa i shef pernjehere bie ne pesimizem duke paragjykuar edhe nje element me shume se perse s’behet ky vend!

  Reply to this comment
 3. info analitike December 9, 18:28

  Ky eshte prototipi i “utile idiota” gati ti bindet cdo urdheri partiak, qofte ky edhe me absurdi e qe shkon haptaz ne kundershtim me cka eshte propaganduar deri me sot per vetingun.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim