Zbardhen detajet/ Meta me presidenten kroate diskutoi edhe për Ballist Morinën

January 12, 2018 19:20

Zbardhen detajet/ Meta me presidenten kroate diskutoi edhe për Ballist Morinën

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci.

Në këtë vizitë president me ta është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović. Në fokus të këtij takimi kanë qenë disa tema, duke veçuar marrëdhëniet mes dy shteteve dhe të ardhmen e tyre.

Po ashtu mësohet se në fokus të takimit ka qenë dhe Ballist Morina, i cili ndodhet i arrestuar në ketë vend. Meta dhe Kitarovic kanë diskutuar për Morinën për të gjetur një zgjidhje për këtë rast.

President Meta në kohën kur Ballist Morina ishte drejt ekstradimit në Serbi thirri në një takim ambasadoren kroate në Shqipëri. Pas këtij takimi Kroacia vendosi që të mos lejonte ekstradimin e Morinës për në Serbi.

January 12, 2018 19:20
Komento

4 Komente

 1. kinezeria e firmes se cizmes lsi-s January 12, 20:11

  hahahahahahahahahahahha
  hibriti cepanit president lol !
  shkon per vizite zyrtare ne kroaci
  dhe merret me problemin e nji ballisti tifoz hahahahahhaah
  eh mer kinez ta shkdhfte pragun shqiperia mbare

  Reply to this comment
 2. drejtesia po vjen January 12, 23:44

  KJo eshte nje çudi e madhe. Presidenti ne vend qe te merret me hallet e Shqiperise dhe shqiptareve dhe te kosovareve, merret me rrugaçerite e nje njeriu qe vetem telashe i ka hapur vendit. Po Likja e ka hallin gjekundi.

  Reply to this comment
 3. XXXL January 13, 06:12

  Like kokekatrori eshte pa pune, ne dore Edi i ka lene celsat e kashtes dhe kerkon te terheqe vemendjen ku me gjasme interesohet per nje rrugac i pashkolle pordhac qe bredh pa pashaporte per te treguar se nuk e can trapin per ligje e shtete, qelbaniku i palare Morina.
  Like gjyqesori ne cdo vend te Europes demokratike nuk varet nga pushteti dhe te bejne nderhyrja si tu doje bytha Presidentes apo Kryeministrit.
  Ti ecen me kohen e qofte largut Sali qe asnje gjyqesor nuk merrte vendime pa i dhene driten jeshile krimineli, ashtu sic beri me ty qe te nxorri te “pafajshem” ku ishte i lyer me mut dhe dole lakuriq para qytetareve duke mbledhur taksa me bllok ne dore per vete dhe Monika Cizmen, legen.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 January 13, 16:56

  Mire ben qe takon kroaten se gruan ja ka fal partise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*