Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi

April 30, 2014 17:52

Zbardhen vendimet e Qeverisë, lirohet nga detyra Frrok Çupi

Zbardhen vendimet e Këshillit të Ministrave, pas mbledhjes së zhvilluar sot. Një ndër vendimet më të rëndësishme të miratuar në mbledhjen e radhës së kabinetit qeveritar ka qenë përcaktimi kushteve dhe procedurave për përmirësimin dhe përditësimin e të dhënave të regjistrit, të pasurive të paluajtshme.

Po ashtu, në mbledhjen e sotme qeveria miratoi edhe vendimin për kushtet që do të ndiqen për nxitjen e punësimit në radhët e Personave me Aftësi të Kufizuar. Në këtë vendim janë përcaktuar lehtësitë fiskale për të gjithë bizneset ose punëdhënësit që fusin në tregun e punës Persona me Aftësi të Kufizuar.

Në mbledhjen e fundit qeveria miratoi edhe vendimin për lirimin nga detyra, si kryetar i Qendrës Kombëtare të Artit dhe Kulturës, Z. Frrok Çupi.

April 30, 2014 17:52
Komento

16 Komente

 1. Nikolaj April 30, 19:16

  Frrok çupi :Bojaxhiu i Sali Berishès.Dikur anti Berish dhe sot fanatik nè mbrojtjen e Sali Demonit.

  Reply to this comment
  • LORA April 30, 19:59

   Ju thoni ,-“dikur antiberishe”.Une nuk besoj se eshte keshtu.
   Pas 23 vjetesh, une mendoj se kjo (te shtiret perkohesisht si antiberishe) ka qene loja e bandes se geshtenjave te Tropojes dhe frrok-qelbeira ka bere rolin e tij,ne lojen shumedimensionale kriminale te gjunjezimit dhe perdhunimit te fatit dhe ardhmerise se shqiptareve.

   Reply to this comment
 2. koco April 30, 19:30

  A thua se nuk gjendej nje person i duhur, qe te ngelej ky bicimses , ne nje detyra kaq dinjitoze dhe perfaqesuese, me ndikim dhe impakt te konsiderueshem ne jeten artistike dhe kulturore te vendit , sa te lihet kaq gjate ky dordolec , botues i nje gazete Agon , si autopolant i Berishes e cila edhe falas nuk shihej me sy , ky njeri pacavure i quajtur Frok Cupi ishte shkruesi i editorialeve te ketij organi te shtypit te artit e kultures ? ! Shyqyr qysh sot po spastrohet nje shembelltyre e djallit Berishe , nje intrigant , servil , hipokrit i pa shoq o shokeni.

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi April 30, 20:07

  Kam ndjekur nje debat në tv dhe nje shkrim ne gazeten . TemA ku shpallej pohimi për vërtetimin e Frrok Çupit si agjent i UDB. Megjithatë si arriti te mbijetojë kaq gjatë në pushtetin rilindas!? Apo edhe këta nuk i kanë problem keta specie te kategorisë “antishqiptare e antikombëtare”!?

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi April 30, 20:09

  VR !!! Kam ndjekur nje debat në tv dhe nje shkrim ne gazeten TemA ku shpallej pohimi për vërtetimin e Frrok Çupit si agjent i UDB. Megjithatë si arriti te mbijetojë kaq gjatë në pushtetin rilindas!? Apo edhe këta nuk i kanë problem keta specie te kategorisë “antishqiptare e antikombëtare”!?

  Reply to this comment
 5. ina April 30, 20:23

  PRANDAJ FROKU U LODH ME FURCE DUKE LLUSTRUAR PERKEDHELUR SEDREN E BERISHES

  Reply to this comment
 6. mimoza April 30, 20:52

  SHUME E MBAJTEN, TE TJERET I HOQEN SA ERDHEN.

  Reply to this comment
 7. fat man April 30, 21:25

  Frrok Cupi shume vone por me te drejte eshte debuar si drejtues i QKAK, ai vetem me art dhe kulture nuk eshte marre, njeri gojeshthurur thashethemexhi si ato llaxoret dhe plehre. Vendi i tij i punes me “merite” edhe si tropojan do ti shkonte si drejtues i Qendres se Spiunllikut e Tradhetive tek godina e vjedhur e SHQUP-it.

  Reply to this comment
 8. Labi May 1, 10:48

  Froku cupi ka qene dhe mbetet nje njeri pa dinjitet,nje sherbetor apo spiun i sali berishes;ai raportonte gjithshka tek saliu,vetem qe ta kishte mire me ate te ruante ndonje pozit apo te bente karier si mercenar Mirditor……….

  Reply to this comment
 9. Pipi May 1, 11:25

  Frrok Cupi nuk eshte tropojan, por mirditor. E them me dhimbje kete fakt, pasi mirditoret jane njerez me karakter dhe me kulture. Nuk thote kot populli qe, ndodh qe nga ferra te dale trendafil dhe e kunderta. Ky Cupi eshte prototipi i njeriut pa dinjitet dhe servil i klasit te pare. Deshmitaret per kete lloj specie jane te shumte ne Mirdite.

  Reply to this comment
 10. MARKO May 1, 15:22

  Frroku agjent i dopje rol. Edhe i Sigurimit te Shtetit dhe ASFALISE greke… Jo pak here eshte lakuar per dosje te tij ne SHIK, qe Berisha ja tundete sa here ndihej keq…

  Reply to this comment
 11. ali May 1, 16:56

  Frroku nga pamja jashteme dukej si ”muzhiku” rus i kohes se Carit !

  Reply to this comment
 12. P.A.B May 1, 19:12

  … si kryetar i Qendrës Kombëtare të Artit dhe Kulturës, Z. Frrok Çupi. [artikulli]

  Mire qe iku, por jam kurioz te di per cfare aftesishe e paten vene aty?
  * kulturore, lidhje me artin?
  * manaxheriale, si person i sukseshem ne rezultate e organizim?

  a te dyja bashke…

  Reply to this comment
 13. MALUKATI May 1, 21:56

  ME SHUME VONESE DUHET TE ISHTE NDER TE PARET SI SAHAN LEPIRES QE ISHTE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*