Zbardhet axhenda: Presidenti i KE-së, vizitë zyrtare në Shqipëri

February 24, 2018 12:14

Zbardhet axhenda: Presidenti i KE-së, vizitë zyrtare në Shqipëri

 

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Juncker do të takohet me kryeministrin Edi Rama.

Presidenti i KE do të pritet me nderime ushtarake nga kreu i qeverisë shqiptare në orën 17:30.

Më pas, në orën 19:15 do të zhvillohet konferenca për shtyp mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Juncker dhe Rama pritet të diskutojnë për çështjen e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

a.s/dita

February 24, 2018 12:14
Komento

2 Komente

 1. Shqiperia : Troja e Re ! Junker Kali i Ri i bushtres plak ! February 24, 12:45

  Mos pranoni dhuraten qe afron pijaneci i dehur
  me mashtrimet e Historise Europiane ,
  qe ne cdo epoke ,te Historise,
  ka hedhur helm ne goten e Shqiptarit !

  Bashkpunim po .
  Nenshtrim e shkerdhim Jo !

  Reply to this comment
 2. N.V. February 24, 13:46

  Mirrese te vije Presidenti qe ka çelsat e Albanies sone per ne BE !….
  Që mos ti mbetet merak Infos, i jepni nje Arkë Verë, nga ajo më e mira qe ka Albania!…E kam seriozisht, se nuk u shkon dëm….!
  Një shishe Verë perkthehet
  NJË VIT ME PARË të hyjë Shqipja në BE…!
  5 SHISHE = 5 VJET MË PARË…!!!
  E paguaj unë një Arkë Verë !…
  Vetem ti shikoj shqiptarët Qytetarë të barabartë TË EUROPËS PLAKË….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim