Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit: Pse i vrava nënën dhe babain në derë të shtëpisë

June 30, 2017 11:05

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit: Pse i vrava nënën dhe babain në derë të shtëpisë

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit i cili mëngjesin e ditës së djeshme tronditi opinionin publik duke vrarë me armë gjahu prindërit e tij të moshuar në prag të derës së shtëpisë në fshatin Xhafzotaj.

Ndonëse aktualisht ndodhet në gjendje shumë të rënduar psikologjike, policia ka mundur të marrë dëshminë e parë të Leo Nikës lidhur me krimin e rëndë në familje.

Ai ka deklaruar para policëve se sherri ka nisur për para. Ai u ka kërkuar para për të ikur në Itali, por të moshuarit sipas tij nuk i janë përgjigjur.

“Debati nisi për çeshtje parashë. Kalova gjithë natën pa gjumë i stresuar, pasi prindërve u kërkova para për të ikur në Itali. Ata nuk më dhanë para, aty nisi sherri mes nesh.  Nuk mbaj mend se si i qëllova prindërit”, ka deklaruar i riu para hetuesëve, ndërsa aktualisht ai po mbahet nën vëzhgim në komisariatin e Durrësit, për shkak të gjendjes së rëndur psikologjike që ndodhet prej ditës së djeshme.

Leo Nika ishte i martuar dhe ka një vajzë të vogël. Gruaja e fëmija jetojnë në shtëpinë e prindërve të saj, ndërsa prej kohësh Leo Nika ishte i papunë dhe në varfëri.

June 30, 2017 11:05
Komento

1 Koment

  1. [email protected] June 30, 19:20

    Ti je thjesht nje shkerdhat djal. 29 vjec,u kerkon prinderve para.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?