Zbardhet paga e kryeministrit dhe ministrave, ja sa marrin në muaj

October 9, 2017 12:14

Zbardhet paga e kryeministrit dhe ministrave, ja sa marrin në muaj

Mbi 7 milionë lekë në muaj nga buxheti i shtetit shkojnë për pagat e kabinetit të ri qeveritar.

Sipas të dhënave zyrtare, paga bruto e kryeministrit për një muaj është 228 mijë lekë, ndërsa ajo e zv.kryeministres Senida Mesi 187 mijë lekë.

13 ministrat e qeverisë “Rama” do të kenë pagë prej 174 mijë lekë në muaj, ndërsa paga e zv.ministrit është 153 mijë lekë.

 

October 9, 2017 12:14
Komento

9 Komente

 1. anticensurë25642654 October 9, 12:22

  228’000 pra 1’700€
  bruto!
  po pagesat,përfitimet, shtesë sa janë??
  dieta e me rradhë!!
  sepse më duket shumë pak në krasim me atë që duket në realitet!!

  Reply to this comment
  • Arben October 9, 17:50

   JO JO, NE DORE MERR VETEM 170,000, PRA 1,200

   EURO, PO AQ SA MERR EDHE NJE PUNETOR

   KRAHU NE ITALI, FRANCE ETJ.

   E ZGJEDHIM KADI, I LEME CELESAT E NJE

   “SHTEPIE” QE VLEN LE TE THEMI KOT

   10 MILIARD EURO, E PAGUAJME 1,200 EURO NE

   MUAJ, DHE PRESIM TE MOS VJEDHE????????!!!!!!!!

   SA PER STATISTIKE QE TE DEGJOJNE INJORANT

   ET QE I BIEN TRUMPETES, DREJTORI I PERGJI

   THSHEM I NJE BANKE TE NIVELIT TE DYTE,

   LE TE THEMI B.TIRANA, B.K.T, ALFA, RAIFFEISEN

   ETJ SI KETO, PAGUHET 10,000 EURO NE DORE

   NE MUAJ.

   POR PRAPE, POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE

   HEROIK, NUK LEVIZ NGA ISTIKAMI, MJAFTON

   QE PARTIA TE POMPOJE FORT.

   RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK

   Reply to this comment
  • 2plus2 October 9, 18:55

   te duket shume pak, sepse eshte vertete shume pak.

   Bravo qeveria per transparencen.

   Reply to this comment
 2. pragdimri October 9, 12:53

  Ne qoftese eshte e vertete, eshte pag simbolike . Nje puntor ne Europe merr me teper me te gjitha siguracionet.

  Reply to this comment
 3. aty October 9, 12:58

  Per mendim tim, pagat jane normale per nivelin e Shqiperise.Por problemi qendron te shuma qe ata perfitojne ne fund te vitin, nuk dek hesapi se po te besh shumen e rroges vjetore te deklaruar eshte shume e shume here me e vogel se ajo qe ata kane futur ne xhep.Nga vijne keto te ardhura , nga rushfeti e allishverishet qe bejme me nje hedhje firme apo mbyllje te syve per ate qe shikojne e prekin me dore.Ne kohen e xhaxhit te gjithe ata persona qe kishin mbi 100.000 lek te vjetra ne banke e kishin emrin ne degen e P.B. dhe duhet te jepnin sqarime se si e kishin vene kete shume parash.Sot nje person 25vjec pa punuar nje dite ka miliona euro e jo lek dhe asnje nuk e pyet se si i vure.Sot eshte koha e maskarenjeve dhe e hajduteve te cilet gezojne jeten e te tjeret vuajne ligjet e shtetit qe zbatohet mbi ta , kurse ata as qe nuk duan tja dine per shtetin.

  Reply to this comment
 4. luzati October 9, 13:16

  mendoj te hapim nje fushate bamiresie.Sepse disa nga ata do te jene keq per buken e gojes…

  Reply to this comment
 5. kris 1 October 9, 15:07

  Sa marrin per qira makine,karburant,telefon e celulare?Ne sa borde,komisione e grupe pune u lejohet te marrin pjese dhe sa paguhen ne to.
  Sa eshte dieta per ta brenda dhe jashte vendit dhe sii i perdoriin vilat qeveriitare.
  Sa kredi pa interes kane te drejte te marriin
  Vetem me pagen ata jjane per tee qare hallin.Vilat dhee pushimet ekzotiike apo shtepiite jashte shtetit me se i blejne?Po shkollimii i femijeve jashte apo qeniia kllient ii Armanit dhee Viiktoria sekret?

  Reply to this comment
 6. 2plus2 October 9, 19:02

  ne shqiperi historikisht breket e pagrisura i kane patur vec hajnet bajraktare te vucidolit, dhe anadollaket bejlere te jugut.
  Ju qe keni per bamiresi, vjedhur e keni.
  30 tranzicion bete kapital me hajdutllek, se starti ishte nje per te tere.
  Shfrytezuat paligjshmerine, bete kaos e lufera me pahir, vetem per te vene katandi.
  Tani erdhi ora me dhene llogari para vettingut.
  Vdekje hajduteve qe vrane me doren e te treteve.

  Reply to this comment
 7. Lili October 10, 06:09

  Pyetjet po behen,po gazetaret nuk pergjegjen…Bile nje here beni punen si duhet: krahasoni te ardhurat ,gjithe te ardhurat edhe deklaratate e tyre per pasuri..Si arriten me 1200 euros me ba ato villa, nuk haj as buke keta as nuk blej roba kur…se vetem basketat e tij nje rroge po ia hajne..apo edhe ato i paguajme ne?
  Lufta antikorruption fillon ketu ,tek keto gjerat e vogla….qe in fine po na kushtojne sa disa fabrika te cilat bile kishin prodhuar dicka..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*