Zbardhet skenari i protestës së opozitës në 27 janar

January 19, 2018 12:35

Zbardhet skenari i protestës së opozitës në 27 janar

Në datë 27 janar opozita PD-LSI ka lajmëruar se do të protestojnë para kryeministrisë kundër qeverisë Rama.

Sipas Report Tv, nga PD dhe LSI janë ngritur dy grupe pune për të organizuar protestën.

Grupet përbehen nga sekretarët, nga PD, Ristani, Salianji e Bozdo, por edhe n/ kryetarët e partisë dhe kreu i FRPD.

Ndërsa nga LSI me organizimin e protestës po merret deputeti Brahimllari në koordinim me kryetarët e degëve në rrethe.

Protestuesit do të mblidhen në selitë përkatëse dhe më pas do të marshojnë nga sheshi ‘Skënderbej’ në drejtim të drejt Bulevardit.

Protesta pritet që të zgjasë deri në 4 orë. Kete here opozita nuk do ngujohet para Kryeministrisë, pra nuk do të kemi një tjetër çadër.

I fundit fjalimin do ta mbajë Basha, ndërsa para tij drejtues të dy partive dhe Monika Kryemadhi.

Opozita do të denoncojnë sipas saj skandalet qeveritare, ndërsa kërkon largimin e Ramës, pasi sipas tyre ka ardhur me vota të vjedhura dhe të blera nga krimi e droga.

January 19, 2018 12:35
Komento

20 Komente

 1. Greta January 19, 13:19

  ja dolet edhe??? po e beni te justifikoni ato leket e vjedhura dhe me bisht ne shale do ikni ne vrimen tuaj!!!

  Reply to this comment
 2. SKANDAL !!! January 19, 13:25

  e cuditeshme ne kto surreter vandalesh eshte ;
  aty nuk shef asnji fytyre qytetari mpra njeriu te civilizuar ,
  pervec surrate te cjerre dhune ,bastarde e terroriste islamik .
  Si mundet te quhet opozite nji bande e tille ?
  kjo eshte mjaft e turpeshme per Shqiperine dhe nivelet se ku ka degjenruar politika ne ate vend .

  Reply to this comment
 3. DINGO January 19, 14:49

  Proteston Transmushka e Metes ,se nuk ju del Presidenca duan dhe Kryeministrine.Kush del ne Proteste per cdo Parti Politike ,duhet te jete ose pa shkolle ose debil antishqiptar.Shqiptaret po nuk dolem ne Rruge vete per padrejtesite qe na behen keto 27 vite.keta keshtu do na mbajne edhe 27 shekuj.pa dallim asnje Parti.

  Reply to this comment
 4. genti strazmiri January 19, 16:08

  do mblidhen me sforco e pagese(ka mbi nje muaj qe po merren)5000-10000 vete gje nga sala e mediat e blera do thone 500000 demostrues

  Reply to this comment
 5. skrapari January 19, 16:12

  Dilni me 27 janar.

  O çfat i madh për ne
  shokeni, motrani.
  Midis nesh xhaxhi Luli
  shokeni ,motrani.
  Midis nesh xhaxhi Luli
  Shokeni ,motrani.
  230 mije euro rruges ia shkuli
  motrani,shoqeni.
  Ai do te flase krenar
  motrani,shoqeni.
  Per 4 qytetare te vrare
  motrani,shoqeni.

  Pas ti do vije Monika
  shoqeni,motrani.
  Nuk plas bytha nga FRIKA
  shokeni,shqeni.
  Ndaj fletet e bllokut nuk i shqita
  shokeni ,shoqeni.
  pas murit te viles i ngjita
  shokeni,motrani.
  Eshte zbukuruar i ndrit nuri
  shokeni ,motrani .
  te vret me kepuce floriri
  shokeni,motrani.
  S’eshte kot nuse Iliri
  shoeni ,motrani.

  Ndaj te gjithe diini ne shesh
  shokeni ,motrani.
  Po s’u ngopet me qepe
  shoqeni motrani.
  gati e kini ndinje presh
  Demostruso,demostruese.

  Reply to this comment
  • Artemisa January 19, 16:47

   Edhe po te mos e kishe vene emrin e gjenim vete nga cilesia e komentit.
   Vetem nje koqe nga Skrapari mund te krijoje vjersha te tilla.

   Reply to this comment
 6. skifteri January 19, 17:00

  Atentat ndaj demokracisë ,Berisha në burg ,L.Basha në burg,Ilir Meta në burg !!!! Shypë këtë link dhe do dëgjoshë :
  http://www.pamfleti.com/berisha-merr-drejtimin-e-vettingut-me-te-besuaren-e-tij-erinda-ballanca-avokatja-e-re-e-popullit-ja-pse-e-firmosi-marreveshjen-basha-mori-garanci-per-saliun

  Reply to this comment
 7. perkthyesi January 19, 17:10

  skrapari, ka nje lapsus ne komentin tuaj, jane 230. milion euro, jo 230 mije. Po te kishin qene 230.000 dhe do i a falnim per “punen e shkelqyer dhe si timonier i madh”! Ju pershendes!

  Reply to this comment
 8. fteri January 19, 17:21

  Kush i shkon mbrapa S.Berishës dhe L.Bashës i shkon mbrapa Karaxhixhit ,frymës kriminale të Milosheviçit ,është një komplot kundër wetingut dhe vendosjes shtetit ligjor në shqipëri .

  Të organizoshë protesta mbi gjak të pathar ,kur vetë i kan kryer këto vrasje ,është minimalja mosëmirnjohje njerzore të karakterit antihuman ,kan degraduar si njerëz ! .

  Të dy jan njerëz të dobët në opinjon si Sliu edhe Luli ,por edhe Munika Kryemadhi që u shkon mbrapa . Drejt gjykon Besnik Mustafaj që deklaroi se L.Basha nuk kan pritëshmëri pjesmarrje .

  Organizimi i kësaj proteste në atë shesh të përgjakur është mëkatë ,nuk ka lidhje me hallet e popullit , sjelljet e tyre e kan shtrembëuar shumë kuptimin e respektit ndaj të vdekurit , zakoneve shqiptare ,se atje ku derdhet gjaku nuk përdhoset vendi ,mendjet kriminale dhe epshet për karjerë të këtyre njrëzve sundojnë në punët e përditëshme të tyre ,nuk përmbahen në organizimin e turmave mbi vendin e krimit.Kjo është barbare !

  ,a ‘ i besojnë këto katila që në atë vend kan vranë katër qytetar me 21 janar 2011 ? ……..!
  a ‘ ekzistojnë legjenda se mëkati paguhet me ndëshkim. Se shpirtërat të katër të vrarve nuk kan ikur kot ,ato ekzistojnë realisht në atë sheshë kur këta katila u morën jetën me plumb kokës .

  Se shpirti tyre veprojnë në mënyrë aktive mbi protestuesit në këtë sheshë ,se të gjallët jan më të dobët se këta.?.

  Një dëshmi e qartë ishte humbja ,dështimi dhe ngunjimi për tre muaj të L.Bshës dhe S.Berishës në çadër në sheshin e krimit ,ishte një mëkatit mbi gjak të pa larë ,ishte si një BUBULLIMË,shkreptimë dhe sokllimë që u hakmorrë , populli i goditi brijë më brijë si qen i zboi nga pushteti me 23 qërshor 2013

  Kjo na solli menjëherë në mend pyetjen se “kush” e bëri këtë humbje katastrofike të PD- së ,S.Berishës e L.Bashës kaq thellë dhe në mënyrë turpëshme në karjerën tyre ?

  S.Berisha ,L.Basha ,I.Meta këta vrasë, karjerist e jan njerëz të dobët përpara viktimave të tyre, fenomene te mëkatit ,të natyrës dhe të zotit do hakmerren mbi ta .

  .Katër shpirtirtrat e viktimave të tyre të 21 janarit jan ngritur marin tiparet e fantazmave , që të ndjekin gjithë jetën ,shpirtrat e Faik Myrtaj, Ziver Veizi ,,Hekuran Deda me plumb kokës ,Aleks Nika me plumb në zemër ,të gjithë shpitrat jan ngritur e do ngrihen përsëri në protestën e 27 janarit si fantazmë ata do të përzihen në turmë në atë sheshë .Ata kan marrë personazhin e dragoit që do të luftoinë kundra kuçedrës SALI RAMË BERISHA e LULËZIM BASHA ,ILIR META ,Munika Kryemadhi ,Dashamir Shehu ,Nard NOKA Vanxhel Dulja ,Duka i krimit edhe të tjerë kuçedra të etur për pushtet e para , harrojnë që janë qenje humane ; as më shumë ,as më pak ,pjellë e harramit e dobësisë tyre me gjithë protestuesit në atë vend .

  Shpirti fantazmë e 21 janarit do mposhtë protestuesit e 27 janarit.

  Reply to this comment
 9. Adih January 19, 17:39

  DEGJONI :O POPULL:,MOS U GEZONI!!

  Mos i shkoni nga mbrapa lojes ,se piset se politikaneve ,Bajges se ndare ne tre pjese .Kur coheni te dirizhuar nga bandat eshte per te keqen tuaj,ku ndonjeri mund ta haje si me 21 Janar . Kurse kreret e tyre ruajne njeri tjetrin .

  O POPULL ;DUHET TE GEZOHENI ATEHERE KUR POPULLI TE COHET ;PA NDIKIM POLITIKE ;PRA VEHTE :Une personalisht , atehere gezohem .!!!
  Interesi i jone mbare shqiptare eshte qetesi ,dhe te leme te perparoje VETTINGU , qe mezi po e presim .
  Keni 27 vite qe votoni nje here per nje koqe dhe heren tjeter per nje loqe . Mjaft me globin rretullohet?????.
  POPULL dele qorre ,po ju futin ne gracke , po na prishni pune neve te tjereve dhe femijeve tane .

  Reply to this comment
 10. skrapari January 19, 17:51

  Po, e vertet ! Jane 230 miljon euro. Pranoj lapsusin i nderuari perkthesi.

  Artemisa, te faleminderit per fjalen koqe, sepse kjo fjale tregon edhe kulturen e atij qe eperdor,por mos harro se edhe presidentin e kemi nga Skrapari. Ka mundesi qe temos marresh vesh nga teksti i kengeve. Po mbi te gjtha perse te ka djegur kaq?

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic January 19, 18:13

  Keta jan Gjakater. Duhet te kemi kujdes se keta rrezik vrasin ndonje e kerkojn te fajsojn qeverin sice e ben me 2-Prill te vitit 1991. Keta jan shume te kamufluar dhe morali i tyre esht zerooooo! Keta jan edhe te pa shpirte. Per intersa te karrikes se tyre keta marrin edhe jet njeriu.! I ka Provuar Koha.!

  Reply to this comment
 12. koba January 19, 19:14

  E Ashtuquajtura OPOZITE ka mbetur Zbuluar.Fton Popullin per Proteste per te shpetuar Sumen nga Huri i Drejtesise.Prandaj O Milet Behu Vigjilent .Mos u kariko per ti mbeshtetur.Denimi i Pare i rende per keta Legene eshte MOSPJESEMARJA.Mos u shkoni pas ketyre Zagareve dhe Hajduteve. I Lini ne Diell qe te njohin mire njeri tjetrin dhe te shkojne ne FERR ,aty ku e meritojne.

  Reply to this comment
 13. Alban Dega January 20, 01:14

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 14. Alban Dega January 20, 01:15

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit ametikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  5- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  6- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  7- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  8- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  9- mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  10- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  11- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, qe nuk is leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi derisa ti jape ymer ai lart, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te stervjedhin perseri !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !

  Reply to this comment
 15. Alban January 20, 03:44

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 16. Alban Dega January 20, 03:46

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: November 11, 2017 at 13:35:24 EST

  PESHQIT E MEDHENJ APO KUCEDRAT E KRIMIT !?

  Saimir Tahiri dhe dosja e tij qe po krijohet, zgjerohet jane bere kryefjala e politikes dhe medias shqiptare.
  Jane me qindra e qindra dosje te tjera shume me te renda qe shkojne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e gonicidi si ai I Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996, dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 000 viktima te pafajshme , dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur , apo si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezena qe perunfuduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku, dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit, dosja e tokave te helmatisura te Porto Romanos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit, dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve, si ajo e plackitjes se arit dhe Thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt e deri tek dosja e tradhetise kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit, Fatmir Mediut me vlere multimilardeshe gazi e nafte me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk u hetua kurre nga drejtesia e kapur nga Sali Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret flasin per “peshq te medhenj te krimit” kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal I zi , e deri edhe ne Luginen e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.
  Cfare peshqish te medhenj?! Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Cafre peshqish te medhenj!?
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejtesi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji, te cilit ia kane mbyllur syte para krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo nje qindarke te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh nje qindarke e perfundon ne burg. Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kucedra qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume u shtohet oreksi. Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Bertshes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, Shkelzenit e Fullanit !?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele, pikerisht keta kryekriminele e kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Fatmir Mediun e Ridvan Boden e Aleksander Frangajn qe nga nje karrocier perfundoi ne Cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizmin.
  Kryehajdutet cirren ne kupe te qiellit: Kapeni hajdutin!
  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekrimnilaizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokurore e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.
  Kush konkuroi dhe kush fitoi.
  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit “kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 450 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 100 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.
  Kush paguan me shume. Kur shitet e blihet deri edhe posti i Presidenti te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek kryetari I tij, Presidenti !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin
  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per te paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Sigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine, jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose Toni jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.
  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder popullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mbeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne . shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar, shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucioni me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim unanim kunder atdheshitjes nga kryeatdheshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife Gjykaten Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shit- blerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetues sze Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.
  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmatasj dhe prokruroren e Matit mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitesi te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publik videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e nje aksioni te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejtesen midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?
  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !
  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare te Xenit e kucedrave te krimit.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vlera multimilioneshe te Sali Berishes, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?
  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Maia kucedrash krimi jo vetem shqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kane kthyer ceshtjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mund te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk ka me prite eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjitha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine e po ia merr jo vetem parate e pasurite por edhe frymen e shpirtin shqiptareve e Shqiperise!

  Reply to this comment
 17. Alban January 20, 05:35

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine !
  Pse! …. I bashkon paniku dhe lemeria ndaj Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe edhe De Fakto dje filloi nga zbatimi E shkollshumi, gjuthckaditesi, Gjenerali … Petrit Vasili dhe krejt shpura e tij nuk jane vecse losers , sic i quajne amerikanet, Humbameno !

  Reply to this comment
 18. info analitike January 20, 10:07

  Shoke kokepalare, merreni me qetesi dhe dashuri se neser mund t’ju duhet te jeni perseri ne koalicion me Liken, Monen, pse jo edhe me Lulin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*