Zbulim: Nga frymëzohet Rama për të qenë kaq i… vendosur!

May 13, 2017 13:21

Zbulim: Nga frymëzohet Rama për të qenë kaq i… vendosur!

Të shumta janë ata që janë mërzitur nga tërheqja e kryeministrit Rama në Kavajë dhe po kaq të shumtë ata që besojnë se njësoj do ndodhë edhe në 18 qershor.

Por Gojët e Liga na qetësojnë duke njoftuar se sapo kanë zbuluar ashtu si padashje një strategji subliminale të kryeministrit.

Luftëtarët e hershëm e quanin lëvizja Shkëmb, pra një qëndrim i vendosur deri në fund. Një qëndrim aq i vendosur, saqë armiku bindej plotësisht se nuk kishte alternativë tjetër.

Gjithkush mund të thotë që strategjitë e dikurshme nuk kanë lidhje me të tashmen, por pikërisht këtu qëndron aftësia e kryeministrit, sepse kësaj metode ai i ka bërë update, pra e ka përditësuar për të qenë efektive edhe sot.

Por si e vendos kryeministri në praktikë këtë strategji dhe çfarë ndryshimesh ka sjellë? Ja një sekondë se atë po themi.

Rama, ashtu si strategët e lashtë, e le armikun, pra Bashën, të mendojë se ka fituar territor. Në këtë mënyrë armiku fiton vetkënaqësi, por në anën tjetër humb vëmendjen dhe krijon çarje në mbrojtje.

Pikërisht këtu hyn në lojë strategjia e re e kryeministrit. Në momentin kur armiku, pra Basha, mendon se ka fituar, kryeministri me një lëvizje të papritur… tërhiqet.

Ndërkohë, armiku, pra Basha, nuk e shijon dot fitoren në këtë mënyrë dhe pikërisht këtu qëndron fitorja e madhe e kryeministrit.

 

P.s. Pikërisht për këtë aftësi të rrallë, Facebook ka nderuar Edi Ramën me çmimin: “Nona e sherit(share-shpërndarjes)”. Në motivacion sillet si shembull shpërndarja rekord e postimeve të Ramës mes të cilëve edhe parashikimi i motit

May 13, 2017 13:21
Komento

4 Komente

 1. Mark uk May 13, 18:39

  Ca na nxierrni ket surrat lakrash duke u shtemberue se po trem zogjt kur ta shofin.

  Reply to this comment
 2. thana May 18, 00:02

  Fatkeqesia e Shqiperise pluraliste ka qene dhe eshte se partite politike te pozites i shikojne dhe i trajtojne partite e opozites si armike dhe luftojne t’i asgjesojne, ne vend qe te konkurojne me ide per te permiresuar gjendjen e popullit e te atdheut.

  Reply to this comment
 3. Nik Haxhia May 21, 11:03

  Cfare monstre shifeni si e ka surratin ky bastard qe i ka nxi jeten babes e familjes se vete dhe tash po i nxin jeten nje kombi te tane, shife si e ban synin si rrugace e plehne ka cmend grun e vet ka rrafe garet dhe abandonu fmijt e vete dhe don me na marre nqafe dhe ne te tane-ky do rrafe dhe ma ne fund do perfundoje ne kosh t’plehnave si plehne qe asht..

  Reply to this comment
 4. Mehmet Metaj May 25, 19:07

  Shihni cfare xhestesh ben..halabak…Nuk u shkon mendja BE-se me Merkelin ne krye dhe gjithkujt qe e takon-formalisht-zyrtarisht se Edi Rama eshte nje halabak i rendomte, por cuditen me xhestet dhe veshjen etij allasoj se ai do te duket si nje snob apo cfare ?! jo ai eshte nje halabak i rendomte rritur rrugeve te Tiranes se dhe ne shtepi me te atin nuk ka ndenjur dote..turp per ne ke kemi qe na perfaqeson ne Evrope vete halabal injorant dhe merr me vehte dhe ministra injorante dhe cupelina qe s’jane kerkushi dhe s’dine asgje..vaj vatani mjere mileti..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*