Zbulim: Nga frymëzohet Rama për të qenë kaq i… vendosur!

May 13, 2017 13:21

Zbulim: Nga frymëzohet Rama për të qenë kaq i… vendosur!

Të shumta janë ata që janë mërzitur nga tërheqja e kryeministrit Rama në Kavajë dhe po kaq të shumtë ata që besojnë se njësoj do ndodhë edhe në 18 qershor.

Por Gojët e Liga na qetësojnë duke njoftuar se sapo kanë zbuluar ashtu si padashje një strategji subliminale të kryeministrit.

Luftëtarët e hershëm e quanin lëvizja Shkëmb, pra një qëndrim i vendosur deri në fund. Një qëndrim aq i vendosur, saqë armiku bindej plotësisht se nuk kishte alternativë tjetër.

Gjithkush mund të thotë që strategjitë e dikurshme nuk kanë lidhje me të tashmen, por pikërisht këtu qëndron aftësia e kryeministrit, sepse kësaj metode ai i ka bërë update, pra e ka përditësuar për të qenë efektive edhe sot.

Por si e vendos kryeministri në praktikë këtë strategji dhe çfarë ndryshimesh ka sjellë? Ja një sekondë se atë po themi.

Rama, ashtu si strategët e lashtë, e le armikun, pra Bashën, të mendojë se ka fituar territor. Në këtë mënyrë armiku fiton vetkënaqësi, por në anën tjetër humb vëmendjen dhe krijon çarje në mbrojtje.

Pikërisht këtu hyn në lojë strategjia e re e kryeministrit. Në momentin kur armiku, pra Basha, mendon se ka fituar, kryeministri me një lëvizje të papritur… tërhiqet.

Ndërkohë, armiku, pra Basha, nuk e shijon dot fitoren në këtë mënyrë dhe pikërisht këtu qëndron fitorja e madhe e kryeministrit.

 

P.s. Pikërisht për këtë aftësi të rrallë, Facebook ka nderuar Edi Ramën me çmimin: “Nona e sherit(share-shpërndarjes)”. Në motivacion sillet si shembull shpërndarja rekord e postimeve të Ramës mes të cilëve edhe parashikimi i motit

May 13, 2017 13:21
Komento

17 Komente

 1. Mark uk May 13, 18:39

  Ca na nxierrni ket surrat lakrash duke u shtemberue se po trem zogjt kur ta shofin.

  Reply to this comment
 2. thana May 18, 00:02

  Fatkeqesia e Shqiperise pluraliste ka qene dhe eshte se partite politike te pozites i shikojne dhe i trajtojne partite e opozites si armike dhe luftojne t’i asgjesojne, ne vend qe te konkurojne me ide per te permiresuar gjendjen e popullit e te atdheut.

  Reply to this comment
 3. Nik Haxhia May 21, 11:03

  Cfare monstre shifeni si e ka surratin ky bastard qe i ka nxi jeten babes e familjes se vete dhe tash po i nxin jeten nje kombi te tane, shife si e ban synin si rrugace e plehne ka cmend grun e vet ka rrafe garet dhe abandonu fmijt e vete dhe don me na marre nqafe dhe ne te tane-ky do rrafe dhe ma ne fund do perfundoje ne kosh t’plehnave si plehne qe asht..

  Reply to this comment
 4. Mehmet Metaj May 25, 19:07

  Shihni cfare xhestesh ben..halabak…Nuk u shkon mendja BE-se me Merkelin ne krye dhe gjithkujt qe e takon-formalisht-zyrtarisht se Edi Rama eshte nje halabak i rendomte, por cuditen me xhestet dhe veshjen etij allasoj se ai do te duket si nje snob apo cfare ?! jo ai eshte nje halabak i rendomte rritur rrugeve te Tiranes se dhe ne shtepi me te atin nuk ka ndenjur dote..turp per ne ke kemi qe na perfaqeson ne Evrope vete halabal injorant dhe merr me vehte dhe ministra injorante dhe cupelina qe s’jane kerkushi dhe s’dine asgje..vaj vatani mjere mileti..

  Reply to this comment
 5. nina May 25, 23:47

  AI QE SHAN RAMEN, ESHTE NJE BAJG QE RAMA E KA LENE NE RRUGE….. RAMA ESHTE STRATEG SHQIPERIE . MJE DJE VETEM NJE KA SHQIPERIA…

  Reply to this comment
  • ELIOT June 1, 20:05

   NINA JE DEBILE …APO BEN SI NAIVE … SJAM AS PER BERISHEN DHE PER ASNJE PARTI …POR DUA QE VENID IM SHQIPERIA TE MOS KTHEHET SI KOLOMBIA SI MEKSIKA ….. RAMA BERISHA BASHA DHE META JANE KORRRRRRRUPSIONI …. VETEM NE SHIPERI BEJNE QEFE …SE NE CDO VEDN EUROPIANE KETO TE 4 SOT DO T ISHIN NE BURG ….. PER ABUZIM DETYRE DHE VJEDHJA ..ME …..ME CFARE DOLLARESH E BERI VILEN NE DAJT RAMA …..JA LA DAJA APO …ME LEKET E POPULLIT …AI QE SE KUPTON ESHTE LOPE ….JO ME FALNI SE EDHE LOPET E KANE KUPTUA TIPIN EGOIST TE TYCIT RAAMA …….MJERE SHQIERIA NE CFARE TIPASH KA RENE ..MJERE …..

   Reply to this comment
   • Cmenduria publike June 17, 21:30

    O Nik, vellai,
    fale se e ka nga halusinationet…
    Vetem shqiptaret, nuk kane tjeter dhe kjo cmendina e hapur me emrin Shqiperi, kete meriton…

    Reply to this comment
   • Lira June 17, 21:35

    O Eliot
    Kjo Nina, tregon qe ka qene ne cmendine, se vetem atyre Ju duket normal ky Tipi, qe e mban veten per, Europiktor!
    Ka bere nje ekspozite ne Italine e Veriut e nuk ngeli gazete italiane pa u tall me piktorin e politikes shqiptare…..
    E ka si mbeshtetje, po te kerkoj azil politik ..

    Reply to this comment
  • Populli pa minimumin jetik June 18, 07:46

   Po ti moj, Nina, a mos je nga ato kermat ende te pakallura te PPSH, se kjo retorika jote me kujton ato fjalimet famekeqe te tribunave, ne kohen e Enverit.
   Apo je Nexhmije Hoxha?

   Reply to this comment
 6. goni May 28, 19:38

  nuk ka pse te jesh ziliqare ,pse Kryeministri Rama mund te fitoje zgjedhjet.Por them se kordinimi me Ameriken,dhe kthimi mbrapsht i sulmeve kunder,do te bente Ramen Kryeminister te suksesshem.Ambasadori Amerikan Lu,ju ka bere thirrje per zgjdhjen e konfliktit dhe kjo thirje nuk ra ne vesh te shurdhet.Pra sondashet faforizojne Ramen,dhe kjo eshte konfirmuar.Pra siq edhe shihet PD,mund te rikthehet ne Pushtet,pas ktij mandati,dhe kjo eshte nje kohe e gjate qe te bej Opozite pemanente ne Kuvend,duke u konfirmuar,si Partija qe do te fitoje pas ktyre zgjedhjeve ne zgjedhjet e ardheshme!Pra per hajr Kryeministrin e ri,njekohesisht edhe i vjetri,Edvin Ramen.

  Reply to this comment
 7. Mark uk May 29, 09:26

  nina:Dukesh se ke qene nje sekretare partie fshati me kater klas.Dy rreshta ke shkrue e shif gabimet qe ke bere.

  Reply to this comment
  • Lira June 17, 21:48

   O Marko
   Shyqyr, qe vetem kesaj Nines, i pelqen…
   Po sikur te jene me shume?
   Ne Shqiptaret jemi tipa interesant…
   Kam degjuar tek Arte, se ne tregjet e sklleverve vetem shqiptare nuk kishte, se nuk i blinte njeri. Kishin bere eksperience shume te keqe, gjithe pronaret qe i kishin blere per skllever. I kishin zhdukur, vrare e djegur, masakruar…Epo popull i lindur per liri…
   Qekur u percudnua kjo fara shqiptarit, qe u bene te pakarakterte e spiuna e me duru keta gjakpiresa??? A mos jane 1944-1990?
   Sa poshte ka ra krenaria jone me na pelqy ky palaco???

   Reply to this comment
 8. Nik Delia May 30, 20:21

  Edi halabaku nga Elbasonit qe e shkaterroj baben e vete sa qe gjalle sa e bani te fliste me vete dhe flinte jashte, cmendio grun e pare e ndau dhe e la rrugave djalin e vete, rrahu Rudina Magjistarin sa e mur vesh tan tirona dhe ket kukllen e re i ka thy nofullat dhe e derguj ne amerike me ja ngjit..nje monster qe rri vec me kurva si Manastirelija qe i grrisy fytynen me unaze dhe e bani te rrije mbyll 6-muj dhe e bani dhe ministre ..nje monster ne krye te venit..

  Reply to this comment
  • Populli pa minimumin jetik June 21, 07:49

   O Nik Delia,
   Po qenka i cmendur, pra i semure!
   E i semuri nuk faj qe eshte i semure, por ne kemi faj, ky popull qe perjetoi diktature dhe vetem ata qe ushtrojne dhune i quan te forte!
   A mos jemi dhe ne te gjithe te semure?
   Kjo eshte ceshtja….

   Reply to this comment
 9. Preka June 29, 09:18

  Kam deshire te dia se q’ kerkojne Shqipetaret?!

  Reply to this comment
 10. Mark uk June 30, 14:05

  Paska pasur te drejt ky gjatoshi te rrij i qet.Ky ka bler votat me parat e droges qe perpara 18 majit.Pse mos te rrinte i qet duke u perdredhur si kurvat.As ne Somoli nuk ka ndodhur qe nje kryeminister te dal ne popull me ate dhoj paraqitje.Po nejsi ky popull i dha voten ose ma mire i shiti voten edhe kur doli lakuriq ne plazhet e Frances lakuriq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*