Zbulimi i dëshmitarit, pyetet “grupi i çiftelisë”

October 7, 2014 12:05

Zbulimi i dëshmitarit, pyetet “grupi i çiftelisë”

Dalja e identitetit të njeriut që pretendon se pa Arben Frrokun duke qëlluar me automatik ndaj ish-komisarit të Kombinatit, Dritan Lamaj, ka përzier gjakrat e nxehura në Policinë e Shtetit

Gazeta “Shqip” raporton se mbi 20 efektivë të lartë (në detyrë dhe të larguar nga efektivat blu), do të merren në pyetje në lidhje me nxjerrjen e emrit të Fatmir Vladit, i cili deri para 26 shtatorit, kur Arben Frroku nxori emrin e tij, njihej me emrin e koduar Arben Ndoka.

Anëtarë të ish-kupolës së policisë dhe drejtues të lartë aktualë janë thirrur për t’u pyetur në lidhje me rrjedhjen e informacionit për dekonspirimin e fshehtësisë në hetimet për vrasjen e Dritan Lamajt.

Burime policore thanë për gazetën “Shqip”, se një kërkesë për paraqitje i është dërguar edhe ish-kryepolicit Hysni Burgaj dhe zëvendësit të tij, Agron Kuliçaj.

October 7, 2014 12:05
Komento

8 Komente

 1. Naci October 7, 12:20

  Burgajn dhe Kulishin e Berishes eshte mire ti izoloni dhe te tregojne per bemat qe i kane sjelle policis shtetit,dhe drogen qe e mbuloi shqiperin keta vite….dhe nje varje ne litar do ishte nje zgjidhje perfekte.

  Reply to this comment
 2. miku qe te do te miren October 7, 12:21

  Ate e nxorri mark frroku deputet ne kualicion me ps dhe gazeten tuaj. Ju ja keni dhene kete emer. Pisa

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 7, 12:21

  QE kjo asht rraca jeme mos guxoje kurrkush ta perbuze..

  Reply to this comment
  • DOD ARIU October 7, 15:08

   Mark uk , po ku je mor burr , se spo tlej ven pa tkerku ?
   Merre çifteline dhe lodren se kena feste sot Tek kulla e murme .
   Vjene ene baca , pranaj shko shpejt e pastro kakerdhiat Prej Odes se madhe .hajt mire tgjeça

   Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi October 7, 12:41

  Dëshmitarit të vetëm të vrasjes së komisarit Dritan Lamaj duhej t’i mbrohej identiteti me çdo kusht dhe me çdo kusht duhet gjendur dekonspiruesi? Dekonspiruesi është po aq kriminel sa dhe ai që vrau Dritanin!? Ai ka dashur ta zhdukë dëshmitarin ose është pjese e bandës qê zhduku komisarin? Po presim profesionalizmin e prokurorisë dhe që ajo të mos japë shënja se është në krahun e vrasësve të Dritanit? Tung!

  Reply to this comment
 5. askushi October 7, 12:54

  hahahaha po grupin e lajthise,bajameve,kur do e pyesni.
  ca jane keto perralla ne 2014,kur dihet se nga ka dale infoja….

  Reply to this comment
 6. M A R K O October 7, 22:19

  Anglezi e thote bukur: Sekreti misdis dy njerezve rron kur njeri nuk jeton…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim