Zbulohen emigrantët që humbën jetën në kamionin frigoriferik, mes tyre 10 adoleshentë

November 8, 2019 19:07

Zbulohen emigrantët që humbën jetën në kamionin frigoriferik, mes tyre 10 adoleshentë

39 migrantët vietnamezë që u gjetën të vdekur në një kamion frigoriferik në Essex janë identifikuar të gjithë nga Policia britanike, e cila ka publikuar emrat e tyre.

“BBC” shkruan se mes viktimave ishin dhe dhjetë adoleshentë, dy prej të cilëve ishin vetëm 15-vjeç.

Trupat e tyre u gjetën në një rimorkio kamioni, në një park industrial më 23 tetor.

Shoferi i kamionit, Maurice Robinson, nga Irlanda Veriore vijon të mbahet në paraburgim, i akuzuar për vrasje.

Kanë filluar dhe procedimet për ekstradimin e 22-vjeçarit Eamonn Harrison, i cili u arrestua në Dublin.

Policia po kërkon gjithashtu dy vëllezër nga Irlanda e Veriut, Ronan dhe Christopher Hughes.

Lidhur me vdekjen e 39 migrantëve ka pasur dhe 11 arrestime në dy provinca të Vietnamit.

Viktimat:

Pham Thi Tra My, një grua 26-vjeçare nga Ha Tinh

Nguyen Dinh Luong, burrë 20-vjeçar nga Ha Tinh

Nguyen Huy Phong, një burrë 35-vjeçar nga Ha Tinh

Vo Nhan Du, burrë 19 vjeç nga Ha Tinh

Tran Manh Hung, një burrë 37-vjeçar nga Ha Tinh

Tran Khanh Tho, një burrë 18-vjeçar nga Ha Tinh

Vo Van Linh, një burrë 25-vjeçar nga Ha Tinh

Nguyen Van Nhan, një burrë 33-vjeçar nga Ha Tinh

Bui Phan Thang, një burrë 37-vjeçar nga Ha Tinh

Nguyen Huy Hung, djali 15-vjeçar nga Ha Tinh

Tran Thi Tho, grua 21-vjeçare nga Nghe An

Bui Thi Nhung, grua 19-vjeçare nga Nghe An

Vo Ngoc Nam, një burrë 28-vjeçar nga Nghe An

Nguyen Dinh Tu, një burrë 26-vjeçar nga Nghe An

Le Van Ha, një burrë 30-vjeçar nga Nghe An

Tran Thi Ngoc, grua 19-vjeçare nga Nghe An

Nguyen Van Hung, një burrë 33-vjeçar nga Nghe An

Hoang Van Tiep, një burrë 18-vjeçar nga Nghe An

Cao Tien Dung, një burrë 37-vjeçar nga Nghe An

Cao Huy Thanh, një burrë 33-vjeçar nga Nghe An

Tran Thi Mai Nhung, grua 18-vjeçare nga Nghe An

Nguyen Minh Quang, burrë 20-vjeçar nga Nghe An

Le Trong Thanh, një burrë 44-vjeçar nga Dien Chau

Pham Thi Ngoc Oanh, grua 28-vjeçare nga Nghe An

Hoang Van Hoi, një burrë 24-vjeçar nga Nghe An

Nguyen Tho Tuan, një burrë 25-vjeçar nga Nghe An

Dang Huu Tuyen, një burrë 22-vjeçar nga Nghe An

Nguyen Trong Thai, burrë 26-vjeçar nga Nghe An

Nguyen Van Hiep, një burrë 24-vjeçar nga Nghe An

Nguyen Thi Van, grua 35-vjeçare nga Nghe An

Tran Hai Loc, një burrë 35-vjeçar nga Nghe An

Duong Minh Tuan, një burrë 27-vjeçar nga Quang Binh

Nguyen Ngoc Ha, burrë 32-vjeçar nga Quang Binh

Nguyen Tien Dung, një burrë 33-vjeçar nga Quang, Binh

Phan Thi Thanh, grua 41-vjeçare nga Hai Phong

Nguyen Ba Vu Hung, një burrë 34-vjeçar nga Thua Tien Hue

Dinh Dinh Thai Quyen, një burrë 18-vjeçar nga Hai Phong

Tran Ngoc Hieu, djali 17-vjeçar nga Hai Duong

Dinh Dinh Binh, djali 15-vjeçar nga Hai Phong

 

j.l./ dita

November 8, 2019 19:07
Komento

1 Koment

  1. Kinez Kosovar November 9, 04:15

    Sa mire keni bo qi na i keni dhone me emra kta vietnamezt se i kemi pas komshij te gjithe e i njofim mire.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*