Çfarë u diskutua në takimin e Arta Markut me përfaqësuesin e “EURALIUS”

January 12, 2018 19:23

Çfarë u diskutua në takimin e Arta Markut me përfaqësuesin e “EURALIUS”

Prokuroria e Përgjithshme Arta Marku, ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesin e misionit t ë “EURALIUS”
Sipas njoftimit të zyrës së shtypit të prokurorisë tema e bisedimeve ishte ecja përpara me zbatimin e reformës në Drejtësi si dhe procesin e “Vetting”-ut.

Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku theksoi rëndësinë që ka përshpejtimi i “Vetting”-ut, ligji për rivlerësimin e figurës së prokurorëve dhe gjyqtarëve për sistemin e drejtësisë.

Gjithashtu u theksua nevoja për forcimin e integritetit të prokurorëve dhe gjyqtarëve në luftën kundër veprimtarive kriminale, krimit të organizuar dhe trafiqeve.

Bashkëbiseduesit theksuan njëkohësisht rëndësinë e bashkëpunimit dhe ndihmës së ndërsjellë.
Prokurori i Përgjithshëm garantoi mbështetje pakufi që reforma në Drejtësi në Shqipëri të realizohet shpejt dhe me efikasitet.

January 12, 2018 19:23
Komento

3 Komente

 1. alphade January 13, 09:06

  Qelizem,zonja Prokurore,vetem qelizem ! Duhet nxjerre
  tabani dhe te shkulet nga rrenjet korrupsioni i mbjellur
  nga monstra e Vicidolit dhe paraardhesi i juaj, PP ,pa di-
  pllome te shkolles se mesme dhe as te universiteti por
  me ” master” te marre nga dinastia Berishovicit,tradheta-
  rit me te madh te kombit shqiptar, kryehajni,kryekrimineli,
  kryemafiozi i Shqiperise i te gjitha kohrave……! Te vihet denimi kapital per 3 muaj sa te qeroje hesapet me meta-
  stazen berishiane qe eshte perhapur ne Shqiperi ashtu si
  kanabisi i Lazaratit…..

  Reply to this comment
  • info analitike January 13, 09:42

   ashtu them dhe une qilizem duke marre bashke dhe kriemafiozin ne pushtet Edin por dhe Tahorrin, Beqen, Gjiknurin, Ahmetajn bashke me bandat kriminale qe i sherbyen e qe e mbushen vendin me hashash, lali Erin me banden e tij te mjaftisteve te pangopur qe mbeten duke mbushur xhepat. Vetem keshtu behet ai vend. Jo me kot erdhen ne Shqiperi perfaqesuesit italiane te antimafias e antikorrupsionit. O burra te gjithe ne rresht me pranga ne duar.

   Reply to this comment
 2. te gjitha jane org.te kamufluara ,mashtruse qe sabotojn jeten e shqiptarit January 13, 10:32

  Euralius ,osbe ,
  jane i njejti Helm ,
  ndryshojne vetem NickName-t ,
  por kane te njeten qellim ,shkaterrimin e Demokracise
  ne Shqiperi Kosove etj ,
  shkaterimin e shtetit mos funxionimin etij ,
  lenjen pra ne prapambetje ,gurr ne rrota zhvillimit te vendit ,shndrimin ne nji shoqeri Mesjetare
  popullin shqiptare ,shkaterruar cdo forc progresive shqiptare ,aleate ngushte me kta mashtrusa qe gerthasin per Vetting .
  Pasi e shkaterruan Shqiperine e cuan drejt Afganistanit , pasi i vodhen florinjt ato qe ka mbi toke e ne toke per 28-vjet , sot dalin para nji populli te corientuar te ndodhur ne depresion ,nga vet politikat e tyre te teorise shokut qe aplikuan kto 28-vjet ne shqiperi ,
  pra dalin sot maje pleut e kendojne kengen e Vetting-ut !
  Ky do jet shkaterrimi perfundimtare i shqiptareve ,mbasi shqiptaret te marrin vesh se eshte thjeshte nji loje per te mbuliuar krimin,mbrojtur bandat kriminale ,te cilet kto qe gerthasin per Vetting vet i ushqyen e rriten .
  banda e berishes ,metes ,etj zagareve te suites jane produkt i ktyre Aletave qe gerthasin e qeshin njikohesishte ,tallen e hapur cdo dite me shqiptaret .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*