Tre prezantuesit e Festivalit të RTSH-së

December 15, 2014 18:29

Tre prezantuesit e Festivalit të RTSH-së

Organizatorët e edicion të 53-të kanë vendosur që këtë edicion do ta prezantojë Turjan Hyska, Floriana Garo dhe Liberta Spahiu nga Kosova.

Patrizia Bocconi është skenografe e festivalit, ndërsa Marcelo Lazzeti, drejtor fotografie, të dy personazhe me emër dhe karrierë në RAI dhe jo vetëm.

Në sallën e orkestrës së RTSH-së vazhdojnë çdo ditë provat me 26 këngët konkurrente të cilat do të ngjisin shkallët e Pallatit të Kongreseve në datat 26, 27 dhe 28 dhjetor.

 

December 15, 2014 18:29
Komento

2 Komente

  1. bukurie December 15, 21:34

    Te shofim c’far kenges do kendohen kete vit,se vjet ishin skandal!

    Reply to this comment
  2. titi December 16, 15:02

    ky turjani eshte kot fare, nje xhuxh i vogel qe fryhet shume

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*