Zbulohet një bazë municionesh dhe tritoli në Korçë, tre në pranga

March 26, 2014 12:21

Zbulohet një bazë municionesh dhe tritoli në Korçë, tre në pranga

Zbulohet në një fshat të Korçës një bazë municionesh. Forcat e Posaçme Operacionale të policisë së këtij qarku gjatë një aksioni të realizuar në një banesë në Bulgarec gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 30 kallëpe tritol, 2 arka me fishekë dhe një 1 mitraloz.

Ndërkaq policia e Korçës ka vënë në pranga dhe tre persona të dyshuar si posedues të bazës së municioneve, ndërsa mësohet se vijon aksioni i kontrollit edhe në banesa të tjera. / ORA

fisheket

tritoli

 

March 26, 2014 12:21
Komento

1 Koment

  1. Eli March 26, 20:14

    I dija njerz te thjesht dhe me kulture?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?