Është ky adoleshent alibia e teprimeve të qëllimshme për lidhjet e IS me Shqipërinë?

January 17, 2016 18:52

Është ky adoleshent alibia e teprimeve të qëllimshme për lidhjet e IS me Shqipërinë?

Në marsin e 2015-s, pas një sulmi te armatosur ndaj një makine policie në Lazarat, një raport i DITA-s bazuar në një hetim të policisë lokale të kaluar në heshtje hodhi dritë mbi një dukuri shqetësuese:

Atentatorët fare të rinj në moshë shfaqnin simpati të qarta për ISIS-in dhe terrorizmin islamik.

Rioshë mendjelehtë që e mbushin kohën me drogë dhe kokën me një ideologji vrastare që u duket si videolojë?

Ndoshta, por neglizhenca ndaj tyre solli një krim shumë më të rëndë: Të njëjtët çunakër vranë në 24 qershor 2015 një anëtar të RENEA-s, Ibrahim Bashën.

Ai u kishte mbijetuar në dy misione ndaj talebanëve në Afganistan dhe e gjeti të keqen në Lazarat. Për ironi tragjike, mesazhi i fundit i tij në FB ishte një urim për agjërim të lehtë të besimtarëve gjatë Ramazanit.

Pas vrasjes së Ibrahimit, policia arrestoi të parin adoleshentin Xhuliano Malo.

Malo, një nga adoleshentët e bandës së Lazaratit

Malo, një nga adoleshentët e bandës së Lazaratit

Edhe ky e kishte mbushur faqen Facebook me foto me gishtin lart, simbol i ISIS.

Më pas policia identifikoi të rinjtë Arbion Aliko, Alban Aliko, Viktor Aliko dhe Bervin Basha

Para se të përfundonin te vrasja e Bashës, ata organizuan asokohe sulme të armatosur mbi një postbllok policie dhe vendosjen e sasive të ndryshme tritoli në banesa dhe biznese të banorëve në Lazarat.

Krerët e bandës së të rinjve ishin vëllezërit Aliko, vetëm 18-19 vjeçar.

Policia i arrestoi ata në 28 qershor 2015, pas 108 orë kërkimesh intensive nga toka dhe ajri, pasi qëlluan dhe vranë efektivin Basha.

Pas arrestimit ndër të tjera drejtori i Policisë së Shtetit Çako e preku edhe temën e fotove të tyre në rrjetet sociale.

“Nga investigimi i bërë deri tani, të gjitha profilet e tyre kanë elementë të tifozllikut të veprimeve të ISIS, por nuk rezulton të jenë pjesë e ISIS. Komuniteti i Lazaratit bektashian dhe ata burojnë nga një komunitet i tillë” – tha ai.

Më poshtë mund të shihet videoja e arrestimit dhe foto të luftëtarëve të ISIS-it, foto me gishtin tregues lart, flamuj të ISIS, parulla arabisht – që shiheshin asokohe në profilet e tyre në rrjetet sociale.

Janë këta adoleshentë, tashmë të arrestuar – (foto kryesore Arbjon Aliko në gjykatë) – alibia për lajme si ato që janë shfaqur ditët e fundit si me komandë në disa media të huaja për lidhje mes Shqipërisë dhe Shtetit Islamik.

RaiUno raportoi se kallashnikovët e përdorur në masakrën e Parisit vinin nga tregu i zi i Shqipërisë.

Britanikja Mirror raportoi dje se Lazarati është qendra prej ku ISIS kontrollon trafikun e marijuanës drejt Europës.

Më shumë se spekulime apo lajme naive duken teprime të qëllimshme dhe dashakeqe. / Dita /

 

l1arbion aliko 1jihad lazaratbervini ne fb lazarat

tjetri

tjeter 3

 

January 17, 2016 18:52
Komento

86 Komente

 1. Miku March 23, 21:20

  shume dakord me shtjellimin ne kete artikull!

  Reply to this comment
  • misto June 24, 17:58

   nuk jane vetem meiat e huaja qe raportojne nga keto lajme
   ke edhe njeseri filmash ne Hollivud qe i nxjerrin shqiptaret si qendra e mafies ne bote
   kjo eshte qesharake
   shikoni listat e ushtareve te ISIS dhe do kuptoni qe shqiperia eshte nje pike uje ne oqean mes tyre

   Reply to this comment
  • Tarrasi June 24, 18:11

   Ketyre qe jane sompantizant te ISIS do tju a cojme nanat e motrat ne SIRI.

   Reply to this comment
  • adri June 24, 18:28

   Mos u merni me mediat e huaja ne keta rast por me keta
   Simbolet e ketyre tregojne se kjo nuk eshte nje vrasje e rastesishme por e miremenduar dhe organizuar nga keta terrorista. Kane vrare policin i cili ka sherbyer ne Afganistan 5 vjet. Keta nuk jane vetem kriminele qe merren me droge por terrorista. Keta duhen bere shembull.

   Reply to this comment
  • Tironcimtut June 24, 19:11

   sa surrat i shemtut, dhe bytha e barbonit o me e bukur se surrati i ketij cope muti.

   Reply to this comment
  • Daku June 24, 19:38

   mediat e huaja te paguara ate pune kane
   po mediat tona pse i percjellin lajmet e tyre pa asnje qendrim?
   kaq inferiore jane keta gazetaret tane xhanem?

   Reply to this comment
  • adri January 17, 20:29

   Keta jane kriminele te lindur dhe duhat ta klene vendin ne burg derui ne fund te jetes se tyre. Keta jane kriminele dhe pa keta shqiperia vetem se do te jete me e qete dhe do te zhvillohet me ire e fuqishem.

   Reply to this comment
  • Kleo January 17, 20:39

   Keta jane kriminele te lindur dhe duhat ta klene vendin ne burg derui ne fund te jetes se tyre. Keta jane kriminele dhe pa keta shqiperia vetem se do te jete me e qete dhe do te zhvillohet me ire e fuqishem.

   Reply to this comment
 2. Ida March 23, 21:22

  Maskara more nje jete njeriu

  Reply to this comment
 3. Uran Kola March 23, 21:27

  Mbiemri Aliko eshte shume i madh beni mire me qetesi

  Reply to this comment
  • Aqifi March 23, 22:21

   Qenkan nga grupi i Zenit keta trimat…

   Reply to this comment
  • lishares March 24, 01:07

   Te thuasj sot qe kallashnikovet e atentateve ne Paris u blene ne liqenin e Shkodres mund ta haj vetem publiku idiot dhe naiv qe shef RaiUnon dhe ata qe kane paguar nje lajm te tille.
   Edhe qe te thuash se ISIS mbjell drogen ne Shqiperi dhe e trafikon vetem pse nja kater adoleshente publikonin pislleqe ne FB eshte prape nje maskarallek prek borbosh qe vetem gazetare te se vertes nuk jane.
   Po ama, fajin e kemi prape vete.
   PSe nuk i thote dot njeri keto gjera per nje vend tjeter?
   Sepse atje ngrihen politikane e shoqeri civile dhe i kundershtpjne skema te tilla qelbesirash qe shfaqen si rastesisht neper mediat europes.
   Por ne nuk ndihemi
   Mjaft te fitojme ndonje lek me allishverishe dhe se cfare vendi po u leme femijeve tane me cfare imazhi ne bote, kjo fare nuk na shqetesoka

   Reply to this comment
   • Skender Hajdari March 24, 01:10

    o uran.
    mbiemer i madh eshte ai qe ndihmon shoqerine dhe shtetin dhe nuk behet barre per te tjeret.
    mbiemer i madh dhe fis i madh jane ata qe e dine vendin e tyre dhe vendin e te tjereve dhe respektojne rregullat dhe ligjet.
    keta femije te rritur me makina te bukura dhe zinxhire floriri por bosh nga trute nuk jane produkt i nje mbiemri te madh.
    Jane vete prova qe mbiemri i madh ka dshtuar.
    dhe bashke me te e gjithe shoqeria dhe shtet i pjerdhur i politikes se Tiranes.
    Ndaj ben mire te mbash doren dhe te mos shkruash kercenime

    Reply to this comment
  • nazim April 30, 12:49

   O i hengert nje mortje keta debila! Dhe nje budallacke aty siper ju ben dhe “like” kesaj rrace idiote!

   Reply to this comment
  • labi June 24, 17:56

   hahahaaaa shikoni trimat e Selfo Qorit , lazot e Berishes si majmun me pupla , ky me nje pordhe i pushon zemra haaaaaaaaahaaaaaa

   Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" March 23, 21:37

  Te gjithe me mbiemer Aliko, mire.
  Kontrolloni tani te gjitha tabulatet telefonike te ketyre trimave dhe me siguri do te gjeni emra politikanesh berishiane.
  Te besh keta fajtore, eshte shume kollaj, se jam i bindur se akoma skane mbaruar filloren, megjithese mbas bythes ne xhepin e pantallonave, me siguri i kane dy tre diploma universiteti.

  Reply to this comment
 5. Mit Simoni March 23, 21:40

  ndoshta nuk e teprojne shume keto mediat e huaja
  e sa te merremi me to me mire te themi Duhen shtypur kokat e te gjithe ketyre plehrave !
  Sa nuk eshte vone …

  Reply to this comment
 6. ....... March 23, 22:10

  Cfare jane kete zgjebsa mer bobobobobo

  Reply to this comment
 7. aaa March 23, 22:27

  KERKOJNE ANARSHI OSE DROGE TE UDHHEQUR NGA SALI KRIMINELI

  Reply to this comment
 8. ....... March 23, 22:40

  vetem ju te Dites e jepni ket lajm keshtu
  gjithe portalet e tjera e kane mare te mireqene lajmin e Mirorit
  kush ka te drejte?

  Reply to this comment
 9. Aua :) March 24, 00:56

  Duhet nje spastrim total dhe te rrufeshem!
  Perndryshe kjo fare e keqe do perhapet gjithandej dhe do te na qelbe! 🙁

  Reply to this comment
 10. zogu333 March 24, 01:12

  ja cfare ka mbeshtetur berish pordha.
  shume vone per keta dzlberat e Rilindjes te ndrzyshojne gjerat tanime.

  Reply to this comment
 11. kalushi March 24, 01:14

  nuk esht vetem Lazarati.
  Gjithe shqiperia e mesme gelon nga perhapja e flames se keqe te terrorizmit te maskuar si xhihad.
  librazhd, kavaje, elbasan periferite e Tiranes jane tmerr.
  Fshatrat e Fierit dhe Lushnjes, njesoj.
  Te mbyllur ne bllokun e tyre ne Tirane politika dhe gazetaret kollarexhinj te Tiranes kujtojn se paraja e fituar pa mund do ti mbroj nga gjithcka.
  Por vjen nje dite…
  Eh mor te mjere

  Reply to this comment
 12. agron March 24, 01:15

  shpresojme ti trajtojne amerikanet keto informacione se te jete per policine shqiptare ajo ka marre fund

  Reply to this comment
 13. dikson March 24, 01:19

  trute e njerezve jane bosh.
  shqiptari i 20 viteve te fundit nen dhunen e perditshme te luftes politike pa fund nuk ka me ku beson.
  hkaterrimi i arsimit i ka kthyer trute e te rinjve ne tabula rasa.
  Menjehere zene vend gjoja islamizmi i perzier me ndjesin e padrejtesise.
  Fara e keqe qenka mbjelle bashke me faren e hashashit

  Reply to this comment
 14. ......... March 24, 06:58

  ore mire mediat e huaja qe jane gelbaza serbesh si ata qe duan te na sjellin prape Saliun ne qqeveri, po keta cjane more???
  Po a kane prinder kete retard apo jo ?!

  Reply to this comment
 15. arjan March 24, 07:16

  far kurvash

  Reply to this comment
 16. Ajaxs March 24, 10:24

  Mos u merziteni, çdo njeri ka nje ADN dhe kjo e therret. Edhe keta ,pavaresisht Mbiemrit dhe Emrit i therret gjaku i te pareve, gjaku i shkretetires. Me keta bej sa te duash pune edukuse , ata pa asnje mesim Fetar do drejtohen ne shkretetire, aty ku kane vendin e origjines.

  Reply to this comment
 17. arben March 24, 10:28

  Fara e keqe e mbjelle nga Berisha per fat te keq po lulezon me shpejtesi edhe ne Shqiperi.Perhapja e gjere dhe gjetja e nje shtrati te ngrohte te stisur me kujdes nga shpellari I Vicidolit e falangat e tij do beje qe lufta per crrenjosjen e kesaj te keqe qe po na kanoset te jete e ashper dhe me gjakderdhje.Sa me shpejt organet shteterore,shoqerija civile dhe gjithe populli te ngrihen e ti shpallin lufte ne radhe te pare mitres qe e polli dhe e ushqeu kete te keqe dhe me te gjitha format e tjera te crrenjose e shkateroje pa meshire pjellen e kesaj mitre te molepsur.Ne te kunderten ne rast se vazhdojme te qendrojme si guake para berishizmit e terorizmit e te presim te nxjerim geshtenjat nga zjarri me duart e qeverise se Rames ta kuptojne te gjithe se diktatura komuniste ishte parajse para xhihadizmit berishjan.

  Reply to this comment
 18. Fieri March 24, 11:32

  O kojani bre nonen Aliqejve.

  Reply to this comment
 19. latif March 24, 11:58

  Po keta Lazarati jane bektashinj,kane marre dore tek baba Rexhepi,c`duan keta ne Isis?Po te vene ne Isis keta i therin si kecat,Atje luftojne salafitet e xhamise kunder shiiteve ,bektashijve,rufaive te teqeve.Jane si kryqezatat e katolikeve kunder ortodokseve te Kostandinopolit.

  Reply to this comment
 20. mushkonja March 24, 13:12

  epo kam thene dikur se lazarati eshte =me shqupin

  Reply to this comment
 21. Elbasan March 24, 16:17

  O njerez te fulliqur o te vrafte ai allahu jot me gjith krishtin e paçit harram qumshin e nanes ju jeni felliqesirat e vendit tone do zoti i madh t’ ju leshoj nje rrefe ne koke te gjitheve juve o ekstremist te fulliqur ju nuk keni vend ne shqiperine tone ju nuk jeni bijt e shqiperise shparrosuni nga atdheu yne …se ne kemi vetem nji zot e nuk na intereson si e ka emrin per ne eshte zoti i madh …..o fetyre zvarranikesh po na e mbushni shqiperine me pislliqet e juaja me keto ideale ektremiste …u pervelofshit ne ferr….

  Reply to this comment
 22. lazo lazaro March 24, 21:52

  cdo njeri ka te drejte te komentoj dhe te shprehi ate qe mendon.une jam nga lazarati dhe e di se ca behet sot ne lazarat, keta cuna nuk kane lidhje fare me ngjarjet atje.
  cdo gje behet politikisht per interesa te qeveritarve.K
  ETA CUNA VERET BESOJNE NE ZOT DHE PELQEJNE GJOJA FOTO TE ISIS QE JANE TE SHPERNDARA NE INTERNET,PO SKANE LIDHJE ME TERORIZMAT
  I sulmojne sepse thjesht votojm Partine Demokratike
  ata qe thone ndryshe bejne lojen e grekut

  Reply to this comment
  • Drita April 30, 19:34

   Mire me, ishallah eshte ashtu sic thua ti. Qe s’vje e keqja nga Lazarati. Per Grekun s’e vret mendjen njeri, se vetem te keqen e Shqiptarit do. Ai ate pune ka te perdor cdo gje per interesat e veta. Sidoqofte te ngrejne breket e veta njehere tani, se jane vrima e zeze e Europes e s’lane njeri pa vjedh e pa genjyer.

   Reply to this comment
  • arjan June 24, 18:27

   po kujt i plasi mor pler se per ke votoni ju mor kopil .te drejt e quan ti mor kopil qe ata djem jan te armatosur dhe vrasin polic si ne kolumbi.kete quan te drejt ti mor dopic.

   Reply to this comment
  • tarrasi June 24, 21:59

   Po po ashtu eshte dhe ata policet vrane veten e tyre…

   Me sa shikoj une duhet diziefktuar i gjithe lazarati se edhe ti qenke tru-shplare dhe po mundohesh te infektosh te tjere.

   Qenka normale per ty per te nderuar ISIS apo per te pasur arme apo per te vrare police…

   Ptu qelbesira te kombit … ashtu sic jeni plehra ashtu do tju trajtojme.

   Reply to this comment
 23. Lazarati April 30, 09:36

  Durim o fqinje te dashur greke se nuk keni pare gje akoma 🙂

  Reply to this comment
  • Denisi April 30, 10:18

   Po ku pyet greku per ca kokëpalare more moracak lazoje.
   Po ju per 24 ore ju asgjesoi policia shqiptare more morash.
   Pyeti pak miqte e tu qe jane ne tirane e ne Bençë.
   Pa provoje nje here te besh diçka ne greqi,dhe do ta shikojme sa te vlen lekura.
   Edhe ne vrimen e miut te fshihesh,prap do digjesh i gjalle.

   Reply to this comment
 24. Denisi April 30, 09:39

  Mos kujtoni qe shqiptaret do ti hane genjeshtrat tuaja lazo te ndyre.
  Ju njoh shume mire te gjitheve.
  Keta morrasher financohen vetem nga parate e hashashit te Adilit me shoke,dhe kane per qellim destabilizimin e vendit.
  I njoh mire keta horra dhe shume si keta,Adilin e njoh me mire,qekur bashkepunonte me bullgaret e bingos se famshme ne Gjirokaster,e me te tjera ndyresira,qe Adili i di mire.
  Qellimi i tyre eshte thjesht destabilizim i vendit,dhe rikthimi i Lazaratit ne kultivimin e hashashit,mesaduket Adilit me shoke kane filluar ti ulen financat.

  Reply to this comment
  • Snajperisti April 30, 11:33

   Denis munisi,

   S’ka dyshim qe ju jeni nje nga ajo fare bastarde qe do kete lene Adili aksidentalisht kur hiqte te keqen nga vetja me bushtrat nga Benca e Tepelenes ne hotelin Cajupi te sheshi i Cercizit!

   Urrejtja juaj per banoret e Lazaratit nuk justifikohet ndryshe!

   Me c’te drejte morale dhe ligjore, nje banor i Lazaratit do quante ndyresira dhe kriminele te gjithe banoret e Tepelenes per shkak se andej kane dale disa prej krimineleve me te famshem ne Jug?

   Ju, ku e gjeni te drejten morale dhe ligjore te shani dhe ofendoni banoret e Lazaratit?

   N.q.s ju keni problem personal me Adilin, shkoni takoheni, – zgjidheni problemin se ju sqaron me mire ai – dhe mos kakarisni ketu duke u fshehur mbas tastjeres se kompjuterit se ju nuk perfaqsoni askend tjeter pervec asaj fare bastardesh qe Adili dhe te tjere si ai kane lene nga pakujdesia neper hotele!

   Ju faleminderit per mirekuptimin!

   Snajperisti

   Reply to this comment
   • Denisi April 30, 16:15

    Ti te keqen xhaxhi je i vockel,madje edhe Adili eshte pak me i vogel se une,prandaj nuk i dihet …….
    Une nuk dua te flas me gjuhen tende,sepse nuk me takon……..
    Sa per sqarime me Z.Adil, po, ai di te sqaroje shume mire.
    Keshtu sqarohen trimat tuaj.
    Keshtu u sqarua edhe njeri nga ju para nje viti poshte Keculles,apo e haruat shpejt trimin.
    Sa per kakaritje,normale qe populli eshte i zgjuar,ca kakarisin ketu,e ca me bresheri si ju,por te dyja palet gjithsesi kakarisin…

    Reply to this comment
    • Snajperisti April 30, 18:35

     Denis, Pikesepari, Ju komunikoni me nje person paralelishit ne moshen e te atit ose te emes tuaj!

     Pikesedyti, Ju nuk mund te flisni me gjuhen time sepse nuk keni intelegjence te mjaftueshme per te arritur nje nivel akademik, – kjo faktohet edhe nga menyra juaj e te shprehurit dhe te drejtuarit me ”ti’,’ per te mos te permendur gabimet e tjera drejtshkrimore!

     Pikesetreti, Une asnjehere, dhe as qe kam per qellim te mbroj Adilin apo tipa si ai dhe si ju. Ne fakt, ”ju” dhe ”Adili” bashke, nuk meritoni as plumbin se eshte harxhim i tepert – se plumbi eshte vetem per trima thote populli!

     Pikesekaterti, Nuk merrem me te vdekurit, dhe as deshiroj ta di se cfare ndodhi me ate adoleshentin qe ju permendet, por di qe ate qe mbjell do te korresh! Ju keshilloj te beni kujdes se edhe ju mund te korrni te mbjellat tuaja!

     Ajo qe i karakterizon ”trimat” eshte zgjuarsia, butesia, shpirtmadhesia, bamiresia, respektimi i njerezve,
     perulesia – dhe jo standarti qe ju keni edukuar dhe bindur veten ne rrethin e llumit shoqeror rrugaceror qe fatkeqesisht do te thoshja: ”keni rene viktima e saj”!

     E fundit, Zoti ju ndihmofte qe te cliroheni nga urrejtja dhe mllefi qe keni akumuluar ne boten e krimit ku jetoni – per njerez te pafajshem fisnike qe fale Zotit, gjenden me shumice ne Lazarat!

     Snajperisti

     Reply to this comment
     • Denisi April 30, 19:14

      Bjeri bjeri se i bie mirë!
      Mire e the, dhe kështu do të flas me ca si ti.
      Me ca si ti nuk kam për ta përdorur fjalën (ju) kurrë.
      Sa për dretëshkrim,jam gati ti përplas brirët.
      E kam mbrojtur me temë diplome,(pa miq).

     • Snajperisti April 30, 19:33

      S’eshte e nevojshme ta permendni diplomen. Cdokush qe lexon komentet qe ju beni e kopton qarte qe jeni i superdiplomuar per ”INJORANCE”!

      Snajperisti.

     • Tironcimtut June 24, 19:16

      te keqen xhaxhi, kemi nje shprehje ne nga fshati yne, kush kapercen shume gardhe do t’i ngelet ndonje hu ne bythe, keshtu qe snajperist i vogel, kujdes kur kapercen gardhet. se e ke bythen akoma te njome birooo.

     • tarrasi June 24, 22:11

      Perse emri snajperist atehere kur qenke “burre i mire”

      Perse nuk bashkpunon Lazarati per te pastruar veten nga llumi por ben nje sy qorr e nje vesh shurdh?

      Me se fundi perse nuk dalin vendet e tjera ne lajme cdo dite si Lazarati???

      Ndoshta nuk eshte i gjithe Lazarati i perlyer por mos harro normalja atje eshte e deformuar dhe jo reale per vend fisnik e te qyteteruar. Familjet e ketyre “trimave” nuk jane pa faj!

 25. Denisi April 30, 10:13

  Kane kthyer plaken ëëë?
  Po ku ka lazo te ktheje plaken o lazooooo
  Lazot jane si puna e ujkut,qe ndron qimen,por zakonin nuk e haron.
  Nuk i ha me njeri genjeshtrat tuaja sepse ju’a ka pare mire surratin tuaj.

  Reply to this comment
 26. agostin April 30, 19:51

  Me ben pershtypje se si “tunden” dipllomat per te demostruar aftesite. Pa dashur te ofendoj te “dipllomuarit” po citoje nje thenje filozofike:” Nje injorant i dipllomuar ,eshte me injorant se kur ishte injorant”

  Reply to this comment
 27. Dordomuzi April 30, 22:01

  Ne blogje virtuale, te gjithe mund te shesin pordhe .
  Nje gje eshte e qarte. Pyll pa derra nuk ka.
  Ose me sakt, se derrat i kane shfarosur, pyll pa ferra nuk ka.
  Po ne Lazarat ka ca si teper dhe nuk ka pse i vjen keq kujt.
  Secili perfaqson veten, madje as fisin e tij dhe jo me fshatin.
  Eshte si te besh autogol apo te nxjerresh syte e tu (edhe nese me mundin dhe djersen tende jo me te ardhurat nga hashashi, bima medicinale e Koqo Kokedhimes, ke marre kulture akademike) te marresh persiper dhe te besh avokatine e djallit.
  Lazarati ka dhe njerez te mire, madje shume shoqeror, hallexhinj dhe punetor, qe shikojne punen e tyre, siç ka dhe batajkçinj, halabake, hajdute dhe kriminele qe trazojne dynjane dhe u duket si trimeri.
  Keta te fundit jane kthyer ne mish per top per politiken dhe politikanet pushter te ketij vendi qe jane mbledhur rreth Sali Katran Stofkarullah Jarabi Berishoviçi.

  Reply to this comment
 28. Arben May 1, 06:03

  KUJT I PLASI???!!!

  Reply to this comment
 29. Clarissa June 24, 18:06

  Klysh!

  Reply to this comment
 30. arben June 24, 18:18

  LEXONI SI ZIHEMI NE?
  NDAJ NA E FUSIN GJITHMONE TE HUAJT
  SIC PO BEJNE TANI ME KETO SHKRIMET QE E NXIRRKAN SHQIPERINE QENDREN E ISIS-IT

  Reply to this comment
 31. arjan June 24, 18:19

  o vesh llapush ti duhesh perdhunuar

  Reply to this comment
 32. juristi. June 24, 18:25

  shqiperia pa enver hoxhen nuk munde te ekzistoje as si kombe dhe as si shtet

  .ma shume jane bere viktima pas vdejes se enver hoxhes ne shqiperi,sesa nga lufta e dyte botrore,dhe nga invazioni i greqis,serbis ne shqiperi

  .vetem me grushtet shtetin e organizuar nga partit me 1997 jane ber 6540 vitima,dhe po ti llogaritum te gjitha vrasjes kriminale,trafiku,partiake,te votimeve dhe vrasjet individuale nurmri i vitimave munde te shkoje deri ne 50000 mi pas vdejes se enver hoxhes

  .enver hoxhe islamistet salafist pro al-kaides e isis-it i kishte kalle me benzin

  .enver hoxhes duhet puthur edhe varrin.

  Reply to this comment
 33. padrino June 24, 18:36

  Sjanë, gjithë Lazaratasit të këqinj, mos shani, dhe mos i futni të gjithë në një thes. si çdo vendbanim në Shqipëri ka të mirë ka të liq. Kam miq, në Lazarat, kam njeriun tim të afërt, janë mikpritës.policia kur e di që është aksion në zonë me rezik të lartë, të mos shkojë sikur shkon në dasem .është fshat patriot , është bërë pengesë, për planet e greqise, që përpiqet me çdo kusht për helenizimin e zonës së Gjirokastrsë .

  Reply to this comment
 34. demo June 24, 19:29

  Bo bo,ky qenka femije fare! Ne vend qe te luaje me shkopinj,ky luan me arme,ne vend qe te mesoje ne shkolle,meson ne xhami! Xhaxhi Berrisha u ka thene;ju jeni kalaja e pamposhtur PD ne jug.Kaq duhet.Tani qe u shkerrmoq PD e Berrishes,hidhen ne sulm,jeniceret e Saliut.

  Reply to this comment
 35. Edi June 24, 19:35

  Fëmijë të edukuar keq, nën sundimin e drogës dhe parasë.

  Reply to this comment
 36. Arben June 24, 19:39

  REDAKSIA E KESAJ GAZETE KA PUNUAR PER PROPOGANDEN E ENVER HOXHES
  QE KERKON TE MANIPULOJE NJEREZIT SIPAS OREKSEVE TE UDHEHEQESIT.

  MJERE AI QE BIE NE RRJETE.

  Reply to this comment
 37. tutkun June 24, 19:44

  Keta jane rinia qe krijoi regjimi i kriminelit Sali Berisha. Me keta mbeturina morale, adolishente te droguar, krimineli Sali mbante pushtetin me dhune.

  Reply to this comment
 38. fteri June 24, 19:45

  /Dash, 0′ Dash, briret i ke nxjerre plot nje pashe ,je tu livadhis ,rinine i ke çakerdise,jane bere narkoterrorist ,po vrisni dynane ,Bire ti helme e paç gjine qe nena te dha ,te rriti per familjen ,ti vrave djalin qe luftoi per shqiperine quhej Ibrahim ! Trimi ne lufte do vritet ,Dashi ne kasap do pritet, e’ka per detyre çdo baba djalin te edukoi memedheut zot ti dale.

  Reply to this comment
 39. fteri June 24, 19:52

  ******te lumte goja juristi!************************************************************************#

  Reply to this comment
  • fraza June 24, 20:19

   SHIKONI O BURRA
   cffare shkruan nje gazeta apo dy neper europe pak rendesi ka
   puna eshte qe ngjarjet ne Lazarat jane produkt i politikes se qeverise se sali horrit, qe kurre mos ardhte me ne kete vend.
   ky e ka deklaruar vete, se ishte politika e tij, qe nuk nderhynte ne Lazarat, per ta qeverisur.
   Nuk kane faje lazaratasit. saliu dhe politika e tij i coi ne rrugen e krimit.
   Eshte per te ardhur keq, qe edhe sot politikanet e ndeshkuar nga populli duan ”transparence” per ngjarjen, inkurajojne kriminelet, nuk mbajne nje qendrim normal.
   Turp per shqiptaret, qe luftojne shqiptaret sot ne kohen, kur duhet bashkepunim, unitet dhe ndihme e perkrahje per njeri-tjetrin sipas normave te nje shoqerie te perparuar e jo primitive, sic shohim ne keto foto, qe te indinjojne pa mase kedo.

   Reply to this comment
 40. fteri June 24, 19:57

  *****Redaksia e kesaj gazet o’TUTKUN -ARBENI! eshte me brilantja se eshte zeri I se vertetes dhe e verteta triumfon ,te G. DITA.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 41. LABI June 24, 20:50

  Jo te gjithe ata qe mbajne gishtin lart jan te ISIS-it, se po ta shihni sot, edhe Basha ashtu e ka gishtin, lart, po ai nuk eshte ISIS-se, po lider I PD-se.

  Reply to this comment
 42. loko June 24, 23:18

  qente le te lehin…karvani ecen para…….dhe puna juaj me kto komentet na keni car trapin rracistat e mutit…njerzit kan lindur dhe do vdesin.do bejn cte duan te vrasin te presin te qeshin te luajm,,po kur drejtuesit e shtetit nk kan ne terezi koken e tyre mos llapni kot per njezit se cfar bejn se e keni humbje kohe per veten tuaj..mos kini merak kaq shm per lazot se fundja jemi ne te tilll jo juve,,,ne kemi mbajtur nje shqiperi me buk po ju doni enverin tju var ne litar dhe tju djegi me femij e te rritur njerez t trash…mos e merni lugen kot kur nuk keni gje ne pjat..

  Reply to this comment
  • adri June 25, 03:56

   Keta paskan mbajtur Shqiperine me buke. po e ka fajin Qeveria qe nuk i shtergon rripat atij ministrit te rendit qe i le te livadhisin keta sic kane bere ketu e 25 vjet. por keta duhet ta kuptojne qe koha per te bredhur ka mbaruar dhe keta garipat dhe shoket e tyre te maten mire se tani e mbrapa ka shtet dhe shtet nuk eshte vetem policia por cdo shqipetar i ndershem qe kerkon te jetoje me nder e pune te ndershme.

   Reply to this comment
   • adri June 25, 04:04

    Qe sot e prapa kohe te veshtira do te vijne per shkelesit e ligjit kudo qe ndodhen Dora e shtetit dhe e qytetareve qe kane votuar per rend e shtet ligjor do te jete dermuese per cdo kend qe do ti shkoje ne mendje te shkele ose cenoje autoritetin e shtetit.

    Reply to this comment
  • adri June 25, 04:53

   plehra rioshe keta
   po me plehra jane ata gazetaret e Miror qe mbushin xhepin me lek lobimesh serbe dhe shkruajne per Shqiperine nga laptopi ne Londer

   Reply to this comment
  • ta futi June 25, 20:09

   LOKO……ke te drejte njerezit duhet te juajn, te argetohen,te qeshin po te te bej nje pietje o LOKO …motres tende mund tje njgjeshin sa par argetim o kufome e LAZARATOHAJDUTERISE

   Reply to this comment
 43. Perkthyesi June 25, 08:31

  Analfabeti me gisht drejtuar lart! Kapeni dhe uljani ate gisht ketij injoranti!

  Reply to this comment
 44. Bum bum rum June 25, 09:35

  OSE I VRISNI OSE DO TE NA KTHEJNE TE GJITHEVE NE KERMA

  Reply to this comment
 45. mond June 25, 10:05

  More Tirkë ! (loko)…eh i madhi Stavri Shkurti sa bukur e ka thene, po kujt ja tha ? do thoshte Jovan Bregu … po si more loko na paske mbajtur me buke ëëë??? ju kini ndotur vendin me parate, drogen, helmin, e cdo gje qe kini perdorur, nga bushtrat deri te politikanet.Enverin kot e shani, koha po tregon se ka patur te drejte qe ja u gjente vendin, mut muti paskeni qene vertet.E prishem dhe fjalorin por me ju nuk ka gjuhe tjeter.Nje gje eshte e sigurt, ai huri qe tregojne pak me lart nje here do ju futet.

  Reply to this comment
 46. Djal Tirone re June 25, 11:05

  keta jane aq trima saqe te gjuajne nga mbrapa kraheve, kur dalin ne qytet rrine si mut se kane edhe frike nga hija tyre, dalin edhe me simbolet e IS, po ju sjeni as sa 1 qime bythe e atyre te IS o plehra femi, por fajin e ka policia qe nuk ekzekutoi nja 3 nga ju pa e shihni sa trima jeni te gjuni nga mbrapa

  Reply to this comment
 47. protesilahu June 25, 13:23

  Keta lazaratasit qenkan bere te gjithe me vila,nga parate e “droges”,-po politikanet tane te nderuar qe jane me super vila e makina lluksoze,po gjyqtaret,prokuroret,doganieret,mjeket,me c’fare parash te “pastra”,na i paskerkan bere gjithe keto salltanete ?- Edhe une bashkohem me zerin e revoltes te turmes,te vriten te gjithe ata qe kane ngritur lumturine e tyre mbi mjerimin e te tjereve,eshte e kote te permend emra se lista eshte e gjate e krimineleve te vertete me pushtet,lazaratasit jane nje molekule perpara mases kancerogjene te kastes ne pushtet,die dhe sot.

  Reply to this comment
 48. Kali June 25, 15:30

  Keta djem te Lazaratit kane inate vetem Komunistet

  Reply to this comment
 49. I.Troplini June 25, 16:47

  Ka ngritur gishtin e gabuar lart,

  ai i mesit, do i bente me shume pune. Ta ngrinte lart dhe t,ja fuste vetes nga pas. Ngaqe se beri, do e “ndihmojne” te tjeret tani, ta provoje se cfare ndjenje eshte, te fshish prapanicen me gjethe fiku.
  Keta i thone vetes besimtare dhe marrin jete efektivesh policie apo terrorizojne nje fshat te tere sepse besojne se dikush iu ka borxh, ti lere te livadhisin dhe ta kthejne Shqiperine ne plantazh droge.
  Kini humbur rrugen ne oborr, more gishtangritur. A e kini degjuar ndonjehere ate shprehjen e hoxhes, qe druri vjen nga xheneti. Priteni, se po u vjen. Ju befte mire.

  Reply to this comment
 50. vlonjati June 25, 17:08

  o Snajperist, Kush bene roje mu tek lemi? Spata qeni dhe kasemi,.Flete sikur e ke futur tyten ne gop te motres tende , tregohesh me kulture kur je nje lyrash fshati qe enderon te behet qytetar, nuk e zgjas me se e kupton vete lurash i pjekur.

  Reply to this comment
 51. Dardhari June 25, 17:50

  Mjafton vetem fotoja e ketij SPURDHJAKU qe te kuptojme se çfare perfaqesojne keta injorante qe e quajne veten mekembesa te Allahut ne toke
  Te gjitheve fitilin ne bythe jo gjyq ashtu SI ata vrane pa gjyq djemte tane
  Nuk duhet meshire per keta KRIMBA qe duan te sjellin teror ne vend
  Bashke me ta ate Dashon dhe ate tjetrin qe tha I provokoj policija

  Reply to this comment
 52. arvanitasi June 26, 07:30

  Ate gishtin qe e ngre lart ai kokeshpulla do ja tregojne keta mjeshtrat dhe shoket e Ibrahimit se ku do ta fusi dhe po nuk e futi vete me urdher, do ja fusin mjeshtrat.

  Reply to this comment
 53. Mikeli June 26, 11:53

  Drejtoria Rajonale Arsimore a e di qe mesuesi i matematikes ne Lazarat eshte nje mjekerosh “i thekur”. Mjafton ta shikosh dhe nxjerr konkluzionin : Vetem matematike ai nuk te meson.
  Rastesi?
  Ne Lazarat , si dhe ne cdo cep tjeter te Republikes, nuk duhet te punojne keta “arsimtare” qe nuk kane asgje te perbashket me arsimin laik. Per ta nuk ka vend ne administraten publike.
  Jane te denje per ne Medrese, por jo ne shkolle.

  Reply to this comment
 54. Albatros January 17, 23:40

  Ketu vazhdon me rendiment te lart propaganda sllave kundra shqiptareve. Fajin e kane mediat tona qe ne vend te mos zmadhojne gjerat sic bejne vazhdimisht,sherbejne si certifikim trillimesh per cdo shpifje nga jashte. Qe ky cunaku s’ka lidhje me ISIS ate e dime te gjithe, por vete e hapet si muhabet s’di pse tani beni si te shqetesuar pse keni media te huaja qe genjejne me shume se ju.

  Reply to this comment
 55. hajduti i kombit January 18, 10:08

  vetem verioret e paintegruar ne shoqeri jane bashkuar isisit psh i biri i saliut shkelxeni ju nuk e besoni por mundesite jane 100 per 100 bashke me te atin kriminelin edhe banden e çiftelise

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim