Zbulohet Indrit Fortuzi, ja ku ka përfunduar “Zogu” i bardhebluve

November 17, 2018 19:09

Zbulohet Indrit Fortuzi, ja ku ka përfunduar “Zogu” i bardhebluve

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares Shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua në nëtor të vitit 2015 nga Shqipëria, pasi e shoqja e tij u kallëzua për mashtrime, si edhe pasi ish-futbollisti kishte humbur shuma të mëdha parash në lojërat e fatit, dhe kishte shumë para borxh.

Por sot, rreth 3 vite më vonë, “Zogu” mësohet se është vendosur në Kanada, ku nuk i është ndarë fushave të blerta. Fortuzi ka nisur punë si trajner në ekipin kanadez ProStars FC, ekip i cili luan në divizionin e tretë kanadez, raporton Panorama.

Ai është trajner i ekipit të meshkujve, mes shumë ekipeve për femra, apo edhe të akademive, që ka klubi ProStars. Në CV e tij shënohen edhe disa nga arritjet më të mëdha të Fortuzit, si dhe licencat që ka për të trajnuar.

 

v.l/ Dita

November 17, 2018 19:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim