Zbulohet në Izrael shpella prej kripe, më e madhja në botë (video)

May 6, 2019 14:14

Zbulohet në Izrael shpella prej kripe, më e madhja në botë (video)

Në zonën ku sipas Biblës gruaja e Lotit u kthye në një shtyllë kripe, shkencëtarët izraelitë thonë se kanë zbuluar shpellën më të gjatë të kripës në botë.

Labirinti 10 kilometër i gjatë më kalime e dhoma të shumta nëntokësore në Malin Sodom pranë Detit të Zi, u zbulua pas gërmimeve 2 vjeçare, të ekspertëve nga 9 shtete, nën drejtimin e studiuesve në Jerusalem.

May 6, 2019 14:14
Komento

3 Komente

 1. demo May 6, 17:05

  Po qe prane Detit te Zi ,mali Sodom dhe kjo shpella nuk ka lidhje me Izraelin.Shihni mos keni bere ndonje gabim dhe eshte prane Detit te Vdekur.

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana May 6, 17:30

  Thuhet se u zbulua ne Israel dhe identifikohet me Detin e Zi. Ma merr mendja se fajin e ka perkthimi, si ne shumicen e rasteve.

  Reply to this comment
 3. Umor Ishti May 7, 05:24

  Kur vdes njeriu a nuk i nxihen thonjte? Ne pergjithesi vdekja simbolizohet me te zezen.
  Pra Deti i Vdekur, simbolikisht mund te quhet dhe Deti i Zi.
  C’ka ketu per t’u habitur?! Vriteni njecike mendjen, i doni te gjitha kallup!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim