Zbulohet “pika e pashkruar” në paketën “Mc Allister

May 18, 2017 12:26

Zbulohet “pika e pashkruar” në paketën “Mc Allister

 

Jo më kot qytetarët kanë të drejtë që të gëzohen për arritjen e konsensusit mes Ramës dhe Bashës.

Ndonëse nuk ishte shkruar në paketën “Mc Allister”, e cila u diskutua mes mazhorancës dhe opozitës, nga marrëveshja e arritur në orët e para të ditës së sotme, është edhe një që Lulzim Basha ka pranuar ta zbatojë.

Pas rreth 3 muajsh që nga ngritja e saj, PD pritet që të heqë nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” çadrën e cila kishte detyruar të gjithë qytetarët që lëviznin me automjetet e tyre, por edhe autobusët e Unazës së Re që të devijonin nëpër rrugica duke shkaktuar kaos dhe vonesa.

Për herë të parë do të respektohet itinerari i ri i linjës së transportit qytetas të Unazës së Re, e cila me vendim të Këshillit Bashkiak ka pësuar zgjatim deri te mbikalimi dhe ndryshime në stacione, duke u ardhur në ndihmë banorëve të zonës së Astirit dhe të Doganës.

Deri më tani, pikërisht për shkak të çadrës së ngritur nga PD, ishte penguar respektimi i plotë i linjës së Unazës së Re.

May 18, 2017 12:26
Komento

2 Komente

 1. spata May 18, 12:43

  Ku i dinit keto pasoja pse i late te ngrihej ky postobllok i Pdes .

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 May 18, 13:14

  po përse nuk e that që në fillim këtë??
  bllokimi i bulevardit ja kalonte 1 milionë herë ’97ës!!ku jemi mësuar ne shqiptarët të udhëtojmë nëpër rrugë tërthore e rrugica??
  he shtyp i pjerdh shtyp i shkërdhyer!!
  tërë ndyrësinë e këtheni në një fitore të pavlerë!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*