Gati festa, ja si do të pritet kombëtarja në Shqipëri

June 22, 2016 20:26

Gati festa, ja si do të pritet kombëtarja në Shqipëri

Kombëtarja shqiptare tashmë zyrtarisht ka mbyllur Europianin e parë të saj. Barazimi i hungarezëve 3-3 ndaj Portugalisë së Cristiano Ronaldos ka shuar të gjitha shpresat që të luajmë të paktën edhe një ndeshje tjetër.

Kryeministri Rama, gjatë inspektimit të punimeve të stadiumit të ri kombëtar, tha se në rast se Shqipëria nuk arrin të kualifikohet në turin e ardhshëm, atëherë lojtarët do të kthehen në Tiranë të enjten rreth orës 17:00.

Ja plani që do të zbatojnë organizuesit e këtij eventi:

Avioni i kombetares pritet te mberrije sot ne rinas rreth ores 15.00.

Ne aeroport, kombetarja do te pritet nga Kryeministri Rama me te gjitha nderimet ushtarake dhe rojen e nderit.

Me pas, skuadra e konbetares do te spostohet me nje autobuz te hapur drejt Tiranes ku ndalesa e pare do te jete perpara Bashkise se Tiranes.

Pikerisht aty, Kryetari i Bashkise Erion Veliaj do t’u jape djemve te kombetares simbolin e Tiranes, celesin e qytetit.

Ndalesa e dyte per kombetaren do te jete Ministria e Puneve te Jashtme, ku Ministri Bushati do te prese skuadren e kombetares, te cilet do te bejne edhe aplikimin per pasaporten diplomatike, premtim ky i Kryeministrit Rama.

Ndalesa e trete do te jete ne Kryeministri, ku shefi i qeverise do te prese zyrtarisht skuadren e kombetares dhe ku te ftuar do te jene edhe futbollistet me te shquar kuqezi nder vite.

Etapa tjeter do te jete sheshi Nene Tereza, pikerisht Fun Zone nga ku qytetaret e Tiranes ndoqen me emocion ndeshjet e kombetares.

Ne Fun Zone do te kete nje koncert madheshtor me DJ dhe kengetare te njohur, nderkohe qe djemte e kombetares do te kene mundesine t’i flasin sportdashesve shqiptare nga nje skene e ngritur posacerisht per kete dite.

Ne mbremje, Kryeministri Rama do te shtroje nje darke ne nder te ekipit kuqezi, ku do te marrin pjese personalitete te larta te shtetit shqiptar dhe te Kosoves.

 

June 22, 2016 20:26
Komento

10 Komente

 1. demo June 22, 21:00

  Per te prit e per te percjelle populli shqiptar nuk e ka shoqin.Kemi prit sulltan Reshatin ne 16 qershor 1911 ne Kosove,kemi prit kral Nikollen ne 1913,kemi prit car Alexandrin ne 1915,kemi prit Viktor Emanuelin e III ne 1940,kemi prit Hrushovin ne 1959,kemi prit CU EN LAI-n ne 1966,kemi prit Bekerin ne 1991,kemi prit papa Vojtilen ne 1993,papa Franceskun ne 2015,,..jo mos presim kombetaren shqiptare!

  Reply to this comment
 2. Darius June 22, 22:05

  Do dali dizenjuesi Kombetares dhe DUKA i madh,ose Zoteria 20 milion€-osh,dhe TIFOZET me dhembet e rena nje po nje jo,duke ngrene fara dhe misra te pjekur,shoqeruar me Fiq te Lali Erit,do degjojne se si do flasi Dizenjusi dhw Zoteria Duka….
  Pastaj Turma do eksitohet nga farat dhe misrat dhe ma barkun bosh do ikin per nani nani.
  Se sklleverit kane dhe barkun dhe koken bosh..!!!

  Reply to this comment
 3. Olimpia June 22, 23:55

  Eh,mor Demo ,vetëm ke harruar tĕ thuash se ishte një mik nga këta që përmënd,që megjithëse populli i tij rronte shumë më keq se ne ,pas çdo vizite vinin prapa dhjetra uzina kom binate hiidroçentrale,mijra traktorë e makineri bujqësore që për 15 vjet e shndërruan Shqipërinë nga veriu nĕ jug.Ky mik ishte Çu En Lai…..

  Reply to this comment
 4. Arber June 23, 00:15

  Do pritet: nje gol -nje milion euro, aq sa do te paguheshin 600.000 pensionistet e Shqiperise per nje vit rrejsht.

  Reply to this comment
 5. sofra June 23, 01:10

  Bravo per fazen e pare te misionit “zbulimi i planit te pritjes”. Tani e nderuar gazete, le te kalojme ne nivelin tjeter “sa do te na kushtoje e gjitha kjo(per leke e kam fjalen)?

  Reply to this comment
 6. tan_tironci June 23, 03:58

  Darius, a.k.a, tkfg, motren, ku ta kesh, me , apo pa lesh.

  Reply to this comment
 7. deda June 23, 05:34

  Morpo bota feston fitoret dhe jo eleminimet…jena 200 vjet mrapa

  Reply to this comment
 8. Guri June 23, 06:35

  Pa dashur te bie ne banalitetet e komentuesve te mesiperm, dua te them se: politika nuk ka asnje pune me kombetaren e futbollit, pasi po te kishte, duhej me pare te binte ne gjunje dhe te kerkonte ndjese per sportet e tjera, qe kane mbetur ne shekullin e XVII, krahasuar me boten qe na rrethon. Federata le t’i prese dhe t’i percjelle, po ahtu edhe tifozat te bejne si te duan. Mendoj se nuk ka asnje arsye te çmendemi te gjithe se beme nje gol ne Europianin 2016. Tek e fundit, lojtaret prandaj paguhen qe te bejne gola, ashtu si minatori, i cili paguhet mijera here me pak, per te nxjerre xeherore.

  Reply to this comment
 9. ILIR June 23, 09:08

  cfar injorance mor zot cfar ka ketu per te festuar,sepse fituam me rumanin? cudirat shqiptare

  Reply to this comment
 10. beni June 23, 09:17

  Te presesh humbsin esht mekat nga zoti!
  Nuk e kuptoj se cfar bene kta a tha se u eleminuan ne 8 she? Fituan 1 me 0 me rumanine a tha se rumania ishte kampjon bote!
  Islam esapi defrehen me lug boshe!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim