Zef Brozi: Duhet të përgjigjen prokurorët që po garantojnë pandëshkueshmërinë e Berishës

June 5, 2016 18:36

Zef Brozi: Duhet të përgjigjen prokurorët që po garantojnë pandëshkueshmërinë e Berishës

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit Zef Brozi në një intervistë për “TemA”, thotë se ish-kryeministri Berisha ka në dorë gjyqësorin dhe prokurorinë dhe pikërisht për këtë arësye ai nuk është ndëshkuar në këto 25 vite për krimet.

E vërteta është se si në pushtet, ashtu edhe në opozitë, Saliu në fakt e sundon Gjyqësorin, Prokurorinë, SHISH, Presidentin dhe madje edhe një pjesë  të  administratës shtetërore.  Prandaj edhe pse ka 25 vite që zhytet në oqeanin e krimeve më  monstruoze, ai ka qenë dhe mbetet i PANDESHKUESHEM para drejtësisë . Ky është edhe një krim i rëndë i Prokurorisë, krim që nuk mund të tolerohet më tej. Ata prokurorë që po garantojnë pandëshkueshmërinë e Berishës, duhet të përgjigjen pa vonesa të  mëtejshme paradrejtësisë – thotë Brozi.

Brozi shton se parlamentarë perëndimorë kanë ndihmuar mosndëshkimin e Berishës.

E megjithatë gjatë këtyre 25 viteve, jo rrallë Saliu është përkëdhelur nga Parlamentarë Europiane, nga BE dhe SHBA sepse me dinakërinë dhe demagogjinë e tij të perfeksionuar, ai ka arritur edhe t’i mashtrojë e keqpërdorë ato në interes të pushtetit të tij personal. Por sa herë SHBA dhe BE thonin apo vepronin jo ashtu sikurse i interesonte Berishës, ai nuk ka hezituar edhe të veprojë kundër tyre, madje edhe t’i akuzojë e denigrojë ato – thotë ai

June 5, 2016 18:36
Komento

7 Komente

 1. Mark uk June 5, 19:45

  Te flakeen ne rruge o Zef,pradaaj bashkohu me Izet Haxhin e rruajani menermethanen.

  Reply to this comment
  • PO QY...ORE ! June 5, 20:57

   Pa zbritur akoma tek komentet , sikur ndieja nje ere bajge dhe nuk po e kuptoja nga vinte,por me te mbaruar artikullin , pashe nje bajge …..,qe nxitonte te komentoje i pari , si llumi i injoranteve qe eshte e qe, me sa duket , perfiton honorare per cdo koment !

   Reply to this comment
  • Zeneli June 6, 06:34

   Prokurori po e po, por me shume duhet vene perpara pergjegjesise Argita e cila qe ne bangat e shkolles ka rekrutuar juristet e ardheshem dhe futi ne drejtesi frymen e krimit dhe hajduteve. Argita duhet denuar rende. Argita ne burg. Argita te shkerdhehet para e prapa. Ajo e shkaterron Berishen.

   Reply to this comment
 2. korçari June 5, 20:36

  I pari qe duhet vene para drejtesise duhet te jete K/Prokurori Llalla ,ose te jete bashke me Berrishen ne banken e te akuzuarve dhe gjygji te behet i hapur per gjithe popullin shqiptar ,ky popull nuk mund te duroje qe nje ordiner provincial te tallet me popullin nga i cili paguhet

  Reply to this comment
 3. fteri June 6, 07:18

  ****Prokuroria dhe gjykata shqiptare është kori dhe banda muzikore e të gjatha krimeve të tmerrshme ,të zeza , vrastare kriminale në shqipëri .Ku diregjenti është S.Berisha,ky padron i krimit i mafjes të shkatrrimit të vendit.Prokuroria me A.LLallën duhet të arrestoi dhe ndjek penalisht orgjent S.Berishën për shumë krime ,vrasje ,urdhrues shkatrrimesh me armë,me dinamit ,me sulme aviacioni dhe artilerie ,për trafik armatimi dhe nafte Miloshevicit,për mafjen e tregëtisë gërdecit që solli 26 të vrarë,për gjenocidin e 21 janarit 2011 ku hapi zjarr në turmë vrau 4 protestues,dhe plagosi shumë persona ,terrorizoi qindra protestues ,fëshehu e falsifikoi provat e krimit në kryeministri ,hapi depot ushtarake duke shkatrruar ushtrinë shqiptare kjo sjelli pasoja të rënda ku humbin çdo ditë jetë njerzish duke vrarë njëri tjetrin.Provat kriminale të kriminelit S.Berisha janë me bollok qesin tymë dhe flakë në dyert e PROKURORISË së kalbur të A.LLALLËS ,dhe në dyert e gjykatësve të plepave ,që sot janë një organizatë shumë e rrezikshme në duart e PADRONIT të mafjes të vrasjes,vjedhjes,sabotimit,falsifikimit ,ofendimit makabre,thirrësit ordiner për militarizim të popullsisë ,ky është Agjenti i rrezikshëm kryekrimineli S.Berisha që nuk paska ligje shteti Shqiptar që ta dënojë !!! Dënimi si rrufe duhet të bjerë mbi kokën e A.LLallës të bandës së gjykatës që dënojnë një fukara për një llampë elektrike.Prandaj reforma në drejtësi është emergjencë kombëtare ,që drejtësia të funksionoi njëlloi për shqiptarët.***************************************

  Reply to this comment
 4. Moza June 6, 09:24

  Jam me mendimet e Zef Brozit.Ia thote, por kujt ia thote

  Reply to this comment
 5. kOCI SELFO June 6, 12:43

  ME KETO DEKLARATA BROZI NUK MUND TE JETE AI PROKURORI I PA ANESHEM QE DUAN TA VENE NE KRYE TE ANTI KRIMINIT. MBASE NUK DON TE LERE AMERIKEN PER KENETEN SHQIPTARE DHE KETU E KUPTOJ FORT MIRE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*