“Fillimi i punës së SPAK dhe BKH, e bën opozitën me liderë të rinj”

April 15, 2019 09:59

“Fillimi i punës së SPAK dhe BKH, e bën opozitën me liderë të rinj”

Ish kryetari i Gjykatës se Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi ka reaguar në lidhje me protestën e dhunshme të opozitës.

Brozi përmes një statusi në facebook, shkruan se për të evituar protestat e dhunshme të opozitës, duhet që SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit të fillojnë punë sa më parë, pasi opozita jashtëparlamentare do duhet të zgjedhë liderët e tij.

Postimi i plotë i Brozit:

Qe te mos kete me as dhune ne protestat e opozites duhet qe SPAK dhe Byroja Kombetare e Hetimit te fillojne punen sa me pare. Dhe atehere opozites jashteparlamentare i duhet te zgjedhe lideret e saj te rinj!

Le tua bejme edhe me te qarte politikaneve  te korruptuar e te inkriminuar te opozites  jashteparlamentare e kujtdoqofte: askush nuk do te mundet te pengoje a zhbeje Reformen ne Drejtesi me protesta te dhunshme, me shashka, fishekzjarre, gure e shkopinj kunder policise dhe i institucioneve.

Ju bej apel qytetareve te ndershem qe e duan Shqiperine: distancohuni nga protestat e dhunshme dhe grupet kriminale ne to. Vetem protestat paqesore jane shprehje e demokracise.

Pergezoj forcat dhe drejtuesit e policise dhe ministrin Lleshaj per korrektesine dhe profesionalizmin ne menaxhimin e protestave. Policeve te plagosur ne protestat e dhunshme te opozites ju uroj sherim sa me te shpejte.

Pa asnje hezitim duhet qe prokuroria, policia, dhe gjykatat te vene para pergjegjesise ligjore ata politikane e pjesemarres ne protesta qe bejne thirrje per dhune  apo edhe ushtrojne dhune.

Zef Brozi

Uashington, DC

l.h/ dita

April 15, 2019 09:59
Komento

4 Komente

 1. alphade April 15, 11:12

  Shenim: Te gjithe shqiptaret po ulurijne : Te krijohen sa me pare SPAK-u dhe BHK-ja ! Por me sa duket edhe
  ketu po sabotohet ne menyre me te turpshme ! Opozita
  dihet qe po te kishte mundesi do t’i vinte flaken ketyre dy
  institucioneve por e ka te pamundur se nuk ka kellqe ta
  kruaje bythen me SHBA dhe BE-ne ! Por e gjithe rremuja,
  te gjitha protestat qe ka organizuar opozita qe nga ” CA-
  DRA” e Lulit e deri keto protestat e fundint,karakteristike
  e te cilave ka qene dhune vandale kane si qellim kryesor
  zhberjen me cdo kusht te SPAK-ut dhe BHK – Por a do te
  mundin ta realizojne “objektivin” e tyre, me ose pa Edin
  K/minister. Ketu qendron e gjithe ceshtja,packa se opozi-
  ta ka hedhur slloganin per “zgjedhje te ndershme” ku ve-
  tem ndershmeri nuk ka kjo opozite: ne kohen e Saliut vi-
  dheshin kutite nga furgonet dhe asgjesoheshin votat rea-
  le dhe futeshin vota fallco. Pikerisht jane keto banda te
  Saliut dhe Metes qe kane bere kerdine me shit- blerjen e
  votes se shqiptareve. Kete, vetem e kane si pretekst gjoja kerkojne “ndershmeri”, sikur kjo prostitute politike te
  ishte vete e “ndershme”!!!

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro April 15, 13:20

  Çfare ben ky “Mendjendrituri” Brozi ne Amerike?????? Lane pjata apo halete e Amerikes dhe na jep mend !!!!??

  Reply to this comment
  • shqipe April 15, 15:36

   Ama jo,o fidel!
   Kujt kerkon ky t’i jap mend,ty?!!! Mos e dhente zoti,ti je i tëri tru!
   Cfardo te beje Zefi,eshte pune,eshte nder… por,te vjellat e shqupit,qe vershojne pas sali gjirizit dhe lulush Mut stërr mutit,jane mesuar te rrojne me te vjedhur,jo me pune… Ptuu… rrace, qe më mos bifshi.

   Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic April 16, 01:43

  Te gjith po presim qe te filloj SPKU dhe BKH sa me shpejte te jet e mundur se keta mjaran akom mbajn shprese se do ta pengojn Reformen.
  tani me eshte ber e qarte se keta nuk kan asnje shprese pa shkuar tek dera dhe ne bangen e te ajuzuarve para Drejtesise,!
  Mjafte i mbajti populli i shkret keta hajdute dhe shkatrrimtare mbi shpatullate e tyre.!
  Ty te falenderoj qe nga large na sjelle kete informacion te sakte.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin