“Publikimet e VOA tregojnë se Rama e Berisha do shkojnë në gjyq”

January 30, 2019 21:15

“Publikimet e VOA tregojnë se Rama e Berisha do shkojnë në gjyq”

Spartak Ngjela thotë se publikimet e sotme të Zërit të Amerikës, për blerje votash në zgjedhjet e vitit 2017; goditën “në mënyrë frontale” kryeministrin aktual të Shqipërisë dhe e barazuan atë me Berishën e 96-s, sipas tij.

“Në fakt, kjo është akuzë e rëndë që po ngre politika amerikane, se Rama është ngritur kundër sistemit. Njëlloj si Berisha në vitin 1996. Si mund të drejtojë vendin një njeri i tillë? Por pyetja më e drejtpërdrejtë duhet të jetë kjo: përse i duhet pushteti një personi si Rama që nuk di të bëjë asgjë, veç korrupsionit? Si mund të qeverisë një individ si ky kur abuzon mbi pasurinë kombëtare dhe vjedh dhe vota? I tëri është antikombëtar dhe antisistem” – shkruan avokati dikur mik i ngushtë i Ramës.

Ai shton se kjo është një gjendje e rëndë për të ardhmen e Shqipërisë.

“Janë dy abuzues të mëdhenj të cilët, të akuzuar dhe në pritje të penalizimit të tyre, po duan të destabilizojnë Shqipërinë: Sali Berisha dhe Edi Rama. Por a do ta arrijnë dot? Jo. Që të dy kanë shpresë për trazira në datën 16 shkurt. Por Zëri i Amerikës e filloi shpalosjen e hapjes së kutisë së zezë të Edi Ramës. Dhe sigurisht që do të vijojë edhe me Bashën e Berishën. Kështu duhet të vazhdojë” – thotë ai.

Pse e filluan me Ramën?

Ngjela e ka edhe këtë përgjigje:

“Sepse ai është kryetari i mazhorancës, është kryeministër dhe kohët e fundit ka emëruar në policinë e shtetit ish drejtorët e inkriminuar të Sali Berishës. Kot e kanë. Procesi antikorrupsion sot filloi të ecë në një fazë të re. Dhe, nëse vijon kështu, çfarë duhet të kuptohet politikisht? Politika amerikanë kërkon të deligjitimojë zgjedhjet e vitit 2017, dhe ta çojë reformën përpara me një qeveri tekniko-profesionale të emëruar dhe të drejtuar prej saj. Kjo do të jetë rruga më e sigurt për varrosjen e korrupsionit kryeministror shqiptar të të dy krahëve të politikës aktuale”.

v.l/ Dita

January 30, 2019 21:15
Komento

28 Komente

 1. Loni January 30, 21:23

  Rames ju si gazet 55 dhe ky karsgjozi Tak Taku pupulaku shkoni pastroni wc, hatermbetja per noi tender dhe per nje minister si Taku po pellcisni dhe sajoni lloj lloj lajmesh, se nuk flisni per tregun agro ushqimor or gazet e likes.

  Reply to this comment
 2. NY Times- leter higjenike e Saliserbit te Gerdecit January 30, 21:25

  ky duhet te lidhet si psikopat i rendit larte ( ti lidhet gjuha)
  .
  Kur Donad aleLUja filloi nismen e vetingut para 4 vitesh ku cuni Kiqos tha se Amerika do fuse “mrena ne burg berishen”…dhe cuni sheqeres talli trapin me Vetingun si me ekspertizat e FBI
  .
  Kalun 4 vite dhe Don AleLUJA nga kirgistani sgerdhihet kur lexon cunin e Kiqos.
  .
  Rama ka 1000 gabime kundrejt krimeve te berishes por per nje gje duhet respektuar qe e beri dhe VOA-n si NY-times leter higjenike

  Reply to this comment
 3. enter"" January 30, 21:47

  U kthye edhe zeri amerikes ne nje Kazan, ose me sakte ne nje hale.
  Ingranazhet e Berishes filluan te kakarisin, sidomos tani qe jemi afer SPAK

  Reply to this comment
  • mirel January 30, 23:39

   E dija qe kjo kurva minorikare e Dules ishte me Ramutin.
   Eliqiiiriii..ja mbake ison Ramutit se do shesi Jonin te greket
   Ben sens, kurve ramiste

   Reply to this comment
 4. demo January 30, 22:13

  Koncessionet e ketij kryeministri,absurde dhe te panevojshme,deri qesharake si chak-fapi vilma nushit,arriten shifra te frikshme per buxhetin e nje populli 2 miljonesh.Keta nivel korrupsioni mund ta perballoje Amerika,Kina por jo nje fshat me 2 miljon banore!
  Ketij kryeministri i duhen para,ka nevoje te ngutshme per miljarda,po shet rruget e ndertuara,po nxjerr nafte ne shpirag ne lunxheri,po bllokon kanionet e Holtes dhe Valbones,..Dicka ka ky person,qe nuk i del rroga,as 20%.Kushedi ku ka hyre borxh,ose luan bixhoz me shuma miljardash,sikur te jete Trumpi.
  Maqedonia po kerkon Gruevskin per blerjen e nje vetyre 600 mije dollare,.Ky kaq leke i ka per brekushe dhe atlete,.Sa vetura ka blere ky per qeverine?Keto veturat nuk guxon t`ja permende as opozita se jane lidhese kepucesh!

  Reply to this comment
  • Toni January 31, 08:36

   Po o demo,
   e kam shkruajtur edhe njehere, jam gati ti japim nje nga portet tona Maqedonise, vec te na huazoje prokuroret per nja 2 vjet.

   Reply to this comment
 5. Aleksander Thana January 30, 23:16

  Edi Rama ose ka Rene ne batak e nuk del dot, ose nuk ka nga leviz sepse mercenare njohur qe po I hane edhe kockat shtetit e popullit shqiptar jane shumuar e nuk u shpeton dot dhembeve te tyre. Sa per zerin e Amerikes, aty nuk ka as edhe nje gram nga politika amerikane. Te punesuarit e ketij megafoni jane saliste, pdiste dhe udebashe.

  Reply to this comment
 6. SPARTAK NGJELA PRESIDENT January 30, 23:24

  RRofsh 1000 VJET O Taku ! Ata që Shajnë Avokat NGJELÈN , janè HAJDUTË Doganash ose ish HAJDUTÈ Doganash , qè kanë VJEDHUR dhe Vazhdojnè tè PLAÇKISIN SHQIPÈRINÈ nèpèrmjet KORRUPSIONIT , TENDERAVE , KONÇENSIONEVE dhe PPPve të KRRIMIT 29 VJEÇAR !!!! RROFTÈ SPARTAK NGJELA !!!! Mos u ndal së Denoncuari TAKU !

  Reply to this comment
 7. Feniks January 30, 23:26

  O popull pa tru!
  A nuk ju mjaftuan 28 vjet per te kuptuar se te gjithe keta qe sunduan Shqiperine, punuan kunder populllit per interesat e tyre dhe te armiqve te Shqiperise?
  Sot Rama ka 6 vjet qe sundon me votat e mbi 1 milion shqiptareve dhe ne vend qe te pakten te na siguronte ushqimin,sigurine e jetes,te na degjoje kur ankohemi ndaj padrejtesive te zyrtareve te tij,ai na ka MBYLLUR GOJEN!
  Bashkeqeverisja e tij eshte armiku i demokracise qe shkaterroi shtetin dhe nxiti e mbeshteti korrupsionin!
  Rama eshte fatkeqesia e kombit shqiptar dhe zgjidhja eshte protesta e fuqishme e te gjithe popullit nen drejtimin e njerezve dinjitoze dhe jo i asnje prej politikaneve te deri sotem qe i kane tradhetuar interesat e popullit!
  Rama eshte DIKTATOR qe e urren popullin e vet!
  Ne gjyq te gjithe Berisha,Meta,Rama,Nano etj!

  Reply to this comment
 8. mirel January 30, 23:40

  Rama ne burg, asnje zgjidhje tjeter nuk ka vlere

  Reply to this comment
  • Bureto January 31, 13:41

   Ashtu Mirel! U bëftë!
   Rama i pari, si më i tazja Dhe pastaj ky, i marrtë dhe të tjerët me vehte. Meqë dosjet janë gati, urojmë që SPAK, dhe gjykata speciale, mbasi të mbarojë punë me Ramën, t’ia fillojë me Berishën, Metën, Bashën, Mediun etj. Ramën si trafikant droge,ç dhe hajdut, këta këta të katërt, veç kusureve të Ramës, edhe për vrasje të pafajshmish.
   Ku je o Drejtësi!…..

   Reply to this comment
 9. USA January 30, 23:46

  Shumë i Saktë Komenti i Feniks ! Janë HAJDUTÈ , BANDITÈ dhe KUSARÈ gjithè FUNDÈRRINAT Politikanè tè këtyre 29 Viteve ShkèrLLatoKraci , Kurvèllik dhe Degjenerim !!! KORRUPSIONI ka marr dhenë dhe jemi Renditur para ZIMBABUES dhe REPUBLIKÈS së KONGOS për KORRUPSION !!!!! TURP TURP për kèta FAQEZINJÈ Politikanë PROSTTUTA !!! VDEKJE VDEKJE HAJDUTÈVE të ZYRAVE tê SHTETIT

  Reply to this comment
 10. PD + PS + LSI = KRYEHAJDUTÈ , BANDITÈ , KUSARÈ , KRIMINELÈ dhe ANTISHQIPTARË January 30, 23:58

  Urgjentisht një Parti tjetèr e RE me Moton “HAJDUTÈT e 28 VITEVE nè LITAR” ! Adrian Thano , Brisida Gjikondi , Arlind Qorri ,Ralf Gjoni , Pëllumb Xhufi , Moikom Zeqo etj etj etj , bëhuni bashkë dhe mos shikoni fare se kush èshtè i Majtè apo i Djathtë , sepse SHQIPÈRIA èshtë nè RREZIK SERIOZ nga BANDITÈT , HORRAT , KRYEHAJDUTÈT , KUSARËT dhe GJAKPRISHURIT e PDsë , PSsë , LSIsë , Fatmir HALE Medisë etj etj etj !!!! Ju LUTEM Shpëtoni SHQIPÈRINÈ nga ANTISHQIPTARËT HAJDUTË !!!!!! “SHQIPËRIA në RREZIK”

  Reply to this comment
 11. Adih January 31, 00:54

  Respekt nga ana e ime z Ngjela .
  Jeni nga te paktet Shqiptare ,qe perplaseni me te drejte ,kondra kesaj bande arrogante ,qe eshte LSI ,PS e PD:

  Ju feleminderit z Avokat .

  Reply to this comment
 12. Mala January 31, 09:27

  Po edhe çka duhet te beje Berihs qe t5e dal para te drjtes>ka drejtesi,Ka ligje apo nuk ka pergjegjesi para te drejtes.Qer Salihu me Familje,”shoklet”bashen,Mediun, Alibejen,PALOKEN,iLIR mETEN E ZONJEN E TIJkRYEMADHI.tE DALIN PARA TE DREJTES.vODHEN,VRANE,THERRASIN PER SHKATERIM TE SHQIPTERISE,KA SHTITUR DRIVATE,ARME E AVION SERBIS DHE PARA PRRAGIN GJOKES,KERKOJNE “BESIMKIN” E SOVRANIT,PARALELISHT NE KUVEND KERKOJNE SHKATRIMIN E SHQIPERISE SE SHQIPTAREVET.DREJTESI KU JE!!??

  Reply to this comment
 13. asd January 31, 09:27

  Me kujtohet kur kishim shpresa tek Arta Marku. Tani kemi zhvendosur shpresat te SPAK e BIH, por frika eshte qe te vazhdojme me iluzione dhe burgu i Recit te kalbet pa kriminele.

  Reply to this comment
 14. TiTi January 31, 09:35

  Ne kushtet aktuale, ku ka humbur edhe shpresa me minimale per te ardhmen e shqiptareve dhe te vendit, propozimin per krijimin e nje qeverie tekniko-profesionale me drejtues te ekujlibruar, te pa shantazhueshem dhe me vizione te qarta per te ardhmen e shqiptareve dhe te vendit.

  Opsionin e perzgjedhjes se avokat Ngjeles si kryetar te tyre, personalisht do ta kisha mbeshtur pa kurrfare rezerve. Kjo alternative me shpresa minimale per t’u realizuar veshtire se behet realitet, prandaj opsioni i vetem per ndryshimin e STATUS-QUO-se mbete VOTA MASIVE kesaj here per partine “LIGJ DHE DREJTESI”.

  Kush ja fal shpirtin shejtanit per nje thes miell dhe me vone qahet per papunesi, rroga te ulta dhe pensione fare qesharake, me vjen keq por ai eshte i keqi i vetes.

  Reply to this comment
 15. dy fjale atij Take uturakut nga M.GJ January 31, 09:35

  Publikimet ne VOA te blerjes votes ne zgjedhjet e 2017 diskretitojne qeverine e Edi Rames. Berisha ketu nuk mund te perdoret si kamerdare shpetimi, eshte shpuar me kohe por vetem budallenj si Tak rrake-tak Ngjala dhe bole Rama vazhdojne akoma te kapen pas tij akoma. Ato historite e 1996 nuk pine me uje. Sot jemi ne 2017 ne qeverine e Rames diskretituar ne blerje vote nje vit me pare.

  Reply to this comment
 16. Lolo January 31, 09:42

  Avokati ka plotesisht te drejte , dhe eshte i paanshem ! Spartak Ngjela i thote gjerat ashtu siç jane dhe Troç ! Respekte Avokat dhe mos u ndal , Bjeru HAJDUTËVE dhe HORRAVE , që e konsiderojnè Shqipërinè si Çifligun e tyre .

  Reply to this comment
 17. po presim dhe ...pak . January 31, 09:59

  ti do japesh llogari per….VETINGUN .
  ne qofte se vetingu nuk fut ne burg PESHKAQENET, e vertete, ty do te te …TREDHIM…

  Reply to this comment
 18. kico spiri nga zagoria January 31, 11:12

  spartak,te kam thene,fol me pak.se pari,ato lloj pergjimesh nuk jane prova,por vetem indicje.sot ora 10 hengra mengjez me spartakun e ngjeles,i them une dikujt ne telefon.spartak,ke qene sot ne durres?jo.pa eshte pergojosje.se dyti,radio zeri i amerikes,nuk eshte zeri i amerikes,por i biberajt,ish agjent i rendesishem i udb,zeri i saliut dhe i qendres agjenturore tropoja,e njohur tanime.se treti,keto pergjime jane te prokurorise shqiptare dhe jote zerit te amerikes.nese eshte keshtu,jane regjistrime te paligjeshme dhe nuk kane vlere prove.nese jane te prokurorise,kemi te bejme me nxjerrje sekreti te qellimeshme per interesa te caktuara politike,nga prokurore qe duan sabotimin,bllokimin,apo devijimin e vetingut.verja emrin si te duash,por organet kompetentete prokurorise duhet te hetojne.je jurist me pervoje,je avokat ,i njeh mire skutat,prandaj nuk te falet.ndaj te them per se dyti,mos bej sikur je zv.president i shba,i ngarkuar per shqiperine.me keto llogje edit dhe gjushit i rruani trapin.nese ka te tjera prova,tjeter pune.mos u benipre e nje gazetareje qe per te terhequr vemendjen rreth saj,sajoi atentat ne shtepine e babait,nje gazetare intrigante e paskrupullt.

  Reply to this comment
 19. return of the saint January 31, 11:27

  Ngjela, nuk shpeton njeri nga amerikanet keta jane te marre nuk nxjerrin mesime nga historia Kadafi dhe Sadami ishin me 200 miliarde dollare dhe fundin e tyre e dini te gjithe i njejti fat i pret edhe mediokrit e Tiranes

  Reply to this comment
 20. anticensurë25642654 January 31, 12:59

  taku më pëlqen gjithnjë!
  ka një veçori që vështirë se mund tia marrë dikush!!
  as në të drejtë e jo më në këthesë!
  gjithçka që thotë e ka parashikim absolut!!
  pavarsisht se në fund pothuajse asgjë nuk i del,prapë ai në parashikimin,spekullimin,e radhës është i sigurtë 101 %!!
  dikush nga ju do thotë”hë mo se dhe i ka dalë ndonjë nga spekullimet te tij absolute”!
  dhe unë e pranoj që ndonjëherë ja ka qëlluar!por jo se ka qënë i zoti në parashikim!jo,jo!!thjeshtë se thotë aq shumë!?sa ndonjëherë rastësia e ndihmon!!

  Reply to this comment
 21. socialisti January 31, 13:52

  Ore ky eshte ai spurdhjaku qe parashikoi 13 mije te vrare me 21 janar 2011? Qenka vertet largpames shejtani. Po ajo partia e fundit qe krijoi me ate emrin kilometrik qe nuk e mban mend as ai vete eshte me ne qarkullim? Dikur ne “Portokalli” e prezantonin si Avokatin qe ne 3 gjygje ku merr pjese, humb 4.

  Reply to this comment
 22. MH January 31, 14:18

  Spartaku asht i mire se asht vete maratona e ligjerimeve.Ku ne gjithe kete maraton llafesh diku do te ndeshi sic ndesh dhe qorri shejit.Mjafton qe spikat ndryshej te tjerve dhe me guxim.

  Reply to this comment
 23. Luli February 1, 16:14

  Po te degjosh kete idiotin ,asnje here nuk ke per te mare vesh gje? gjithmon thote te njejtin avaz: Americanet keshtu Americanet ashtu
  Dhe asnje here fjalet e tija nuk dalin, sepse ja fut kote nga mendja
  Politiken e Amerikes nuk e di asnje vend I botes ,se cfar duan ata te thone ,dhe cfar duan ata te bejn
  Cdo gje eshte hamendje dhe llafe te kota te ashtuquajturve ( Expert) Spartak Ngjela idiot komplet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*