Zëvendësohet zëvendësministri i Brendshëm

January 20, 2016 16:15

Zëvendësohet zëvendësministri i Brendshëm

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të shkarkojë nga detyra zëvendësministri e Brendshëm, Ilirjan Mustafaraj.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave. Në vend të tij është emëruar Ilir Marko.

Zëvendësimi është kryer për shkak të gjendjes shëndetësore jo të mirë. Ai ka kërkuar prej një muaji shkarkimin nga detyra. Zëvendësi i ri ka kryer më herët detyrën e Drejtorit të Inspektimit pranë Ministrisë së Brendshme dhe është shkolluar dhe ka punuar si oficer policie në New York SHBA. /Dita/

January 20, 2016 16:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*