Zgjedhja e delegatëve për Kongresin, Rama: Socialistët janë të bashkuar

February 13, 2016 11:57

Zgjedhja e delegatëve për Kongresin, Rama: Socialistët janë të bashkuar

Partia Socialiste do të mbajë sot zgjedhje në 4 qarqe: Berat, Fier, Korçë dhe Elbasan. Mbi 34 mijë anëtarë do zgjedhin delegatët për Kongresin e PS-së.

Kryeministri Rama ka ndjekur nga afër procesin e votimit në qarkun e Fierit, ku ka theksuar se Partia Socialiste është e bashkuar dhe këtë e dëshmon vlerësimi që anëtarët e saj kanë për procesin e zgjedhjeve.

“Socialistët vlerësojnë procesin e zgjedhjeve. Një anëtare vjen nga Amerika për të votuar”, tha Rama.

Delegatët që pritet të dalin nga votimi i sotëm zgjidhen sipas parimit “një anëtar – një votë”. Ata do të marrin pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste, i cili parashikohet të mbahet më 19 mars.

February 13, 2016 11:57
Komento

1 Koment

 1. Çobani socialSSalist pe Blushi February 13, 13:59

  ‘Socialistet jane te bashkuar’!?
  -Flet si kryetar i PS apo si kryeminister!?
  -Kush ka thene qe jane te ‘perçare’ qe na kujton se jane te bashkuar?
  -Mbas 25 vjetesh arrin te besh dallimin socialist nga socialSSalist,e mengjera e B…(bythes jo Blushit) nga e djathta e djallit?
  – A je ne gjendje pas 25 vjetesh te besh dallimin midis ‘qeverrisjes se vendit’ pa shtet e ‘statutit’ te popullit Kushtetute kthyer ne leter higjenike e ‘statutit’ te ‘partise’ qe eshte thjesht nje ‘vjager’ e prostitucionit politik te astuquajtur ‘socialSSaliste eunuke te dhenderrit serb e ambasadoreve antishqipetare qe u ka rene infarkt mbi DAFLLAK se grate shqipetare kane 25 vjet pa BURRA po me ‘bura shurre’!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin