Zgjedhja e deputetëve, Rama mbledh në selinë e PS drejtuesit politikë në qarqe dhe shtabin elektoral

October 26, 2020 09:50

Zgjedhja e deputetëve, Rama mbledh në selinë e PS drejtuesit politikë në qarqe dhe shtabin elektoral

Kryeministri dhe kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur në selinë rozë drejtuesit politikë në qarqe dhe shtabin elektoral.

Raportohet se në mbledhje po diskutohet për organizimin e PS në funksion të zgjedhjeve të 25 prillit.

Konkretisht në mbledhjen e sotme po diskutohet për pjesëmarrjen e anëtarësisë në vlerësimin e deputetëve nëpërmjet portalit “deputeti që duam”.

Kujtojmë se Partia Socialiste ka nisur një proces sa i përket vlerësimit të deputetëve.

Pas përfundimit të këtij procesi, PS do të hartojë edhe listën përfundimtare të kandidatëve për deputetë.

Më herët, kryeministri Edi Rama ka bërë të qartë se në listë nuk do të jenë vetëm kandidatët aktual, por lista do të jetë e hapur për këdo.

j.l./ dita

October 26, 2020 09:50
Komento

2 Komente

  1. Elisa Spiroleshi October 26, 11:59

    Skenderbeu qe dua. E.S.

    Reply to this comment
  2. stiv Bermema October 26, 12:51

    Mos vazhdo te tallesh me tej me PS se do te kesh nje fund tmerrsisht te paimagjinueshem.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim