Zgjedhjet e PS në Shkodër, Hafizi këmbëngul në zgjedhjen e kryetarit

February 27, 2016 13:44

Zgjedhjet e PS në Shkodër, Hafizi këmbëngul në zgjedhjen e kryetarit

Partia Socialiste zhvillon zgjedhjet për delegatët e Kongresit të 19 marsit edhe në rrethin e Shkodrës. Janë 3211 anëtarë që do të zgjedhin 32 delegatë për në Kongres.

Ndërkohë deputetia e PS në  Shkodër Mimoza Hafizi, e cila  njihet për mbështetjen e hapur ndaj deputetit Ben Blushi, duke vlerësuar si mjaft pozitve procesin e votimit është shprehur se është një rebus i çuditshëm që bëjmë zgjedhje për delegatë dhe nuk do bëjmë zgjedhje për kryetarë të partisë.

“Zgjedhja e kryetarit është një çështje tjetër. Po krijohet një rebus që po zgjedhim delegatët dhe nuk do zgjedhim kryetarin. Ky është një rebus i çuditshëm që po krijohet në Partinë Socialiste, por besoj që përmes arsyes përgjigjia që do të japin socialistët do të jetë pozitive që të zgjedhim të gjitha forumet, duke nisur nga delegatët e kongresit deri tek kryetari i Partisë Socialiste”, deklaroi deputetja Mimoza Hafizi.

Procesi i votimit për delegatët, sipas drejtuesve të PS-së së Shkodrës, është duke ecur normalisht dhe me një pjesëmarrje të lartë në votime.

February 27, 2016 13:44
Komento

4 Komente

 1. socialSSalisti pe Blushi February 27, 13:57

  PO SIKUR TA ZGJEDHIM EDHE KRYE.ARIN PO PASTAJ!? Ti si gruaja e shokut MAO bashke ,me tere DUN BI U-te nga Blushat tek Karabushat e tere kallam kusuri do vazhdoni te ini po aty si sot e 25 vjet me pare !?
  Ne emer te kujt flet e kush te ka zgjedhur direkt ty me emer e mbiemer si dinastija ‘BLUSHI!?!

  Reply to this comment
 2. Shqip February 27, 14:10

  Kjo Mimoza qenka anemike, e verdh pra. Po a nuk e shimonoseki moj verdhacuke se ju amortizoj koha? Sado use ti hedhim kavanozit mimozat jane thare. Rama ka mbjelle te tjera lule qe po rriten per Shqiperine. Jo vetem mimosa te verdha te ferketa, por edhe trendafila te kuq, lule bajame, rose, zymbyla blu, vjollca-vjollce, Cuna e goca. Boll me ju….KA ardhur koha qe politika te freskohet totalishte me brezin e ri, dhe kriminetet e the gait ha NGJYRAVE te lene KARIGET. Piker islet Kate po Ben Rama. Ne fund do te LARGOHET edhe vete, Dhe kjo eshte ajo qe I KA munguar Shqiperise. Democracies e vertete Dhe aq e deshiruar nga te gjithe, o mimosa pa jet..

  Reply to this comment
 3. Shaqo February 27, 19:55

  Respekte si zyshe,por nga politika bashke me Blushin dukeni te nje niveli medioker, sepse sot, ne hyrje te vitit te trete te mandatit te pare qeverises te PS dhe Edi Rames si kryetar i saj, po silleni si Gordon Brown me Toni Blerin, qe i dukej gje e lehte qeverisja, dhe, (thekesoj ne mesin e mandatit te trete qeverises) i kerkoi doreheqjen, u zgjodh kryetar i laburisteve dhe me pas mori ndeshkimin me te madh qe mund te kene marre ndonjehere laburistet ne Angli dhe nuk po e marrin vehten akoma.
  Tani c’mund te beje Blushi ose dhe ndonje tjeter qe deri tani nuk mund te pretendojne qe kane aftesite e Edit si per qeverisjen ashtu edhe ne krye te partise ne drejtim te forcimit te shtetit ligjor? Po sillen tamam si Brown me Blair.Mendoj se tani nuk kane te drejte, per te mos thene me te keqen qe nese u fiket “qiriri” edhe kesaj radhe, heren tjeter do te dalin kandidate te PD si Kaci.
  Z.Hafizi, si kryeminister edhe si kryetar partie, ai merr edhe meritat e fitores edhe pasojat e humbjes, qe largqofte nese ndodh.

  Reply to this comment
  • info analitike February 28, 10:58

   Jo ore Shaqo jo se kur humbi nuk i mori meritat fare psikopati por u zvarrit bulevardeve e grevave. Aq me teper qe si kryetar eshte i paligjshem se i ka skaduar mandati me kohe e me vakt ndaj edhe ne keto kushte nuk eshte i perligjur te veproje ne PS sepse eshte ne shkelje. Nuk ishte as Blushi as Hafizi qe e mbushen PS-ne me kriminele e qe tallen me papergjegjshmerine me te madhe, sic beri Rama ne Kavaje. Meqe ke marre shembullin e Anglise atehere ben mire te marresh edhe shembullin e Australise ku Kryeminsitri pasi humbi zgjedhjet ne partine e vet ia la vendit e kryeministrit fituesit.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*