Zgjedhjet në Dibër, Prokuroria nis hetimet

September 14, 2016 14:55

Zgjedhjet në Dibër, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Dibrës hap hetim për blerje votash në zgjedhjet e 11 shtatorit në këtë qytet të vogël.

Do të hetohet dhënia e shpërblimeve dhe premtimeve.

Me një rezultat të thellë kandidati i së majtës Muharrem Rama është shpallur fitues, duke mundur rivalin e tij Sherefedin Shehu me një diferencë prej 4162 votash në votimin e të dielës 11 shtator 2016

Ndërkohë disa media kanë denoncuar me video blerjen e votës apo premtime

September 14, 2016 14:55
Komento

1 Koment

  1. Arben September 14, 20:16

    ATA E RRAHEN ATE MIKUN QE PO SHPERNDANTE PARA,

    NGA AI FILLOJENI HETIMIN, KUSH JA DHA PARATE, DHE KUJT JA SHPERNDANTE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*