Zgjedhjet në PD, 21 emrat që nuk rikandidojnë

April 20, 2014 09:54

Zgjedhjet në PD, 21 emrat që nuk rikandidojnë

Një udhëzim i nxjerrë së fundmi nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përjashton nga gara për kryetarë të degëve të partisë deputetët demokratë dhe të zgjedhurit vendorë.

Sipas të njëjtit udhëzim, i cili nuk ka kaluar pa kontestime nga zëra të ndryshëm në PD, personat që kanë 2 mandate në krye të degës nuk mund të kandidojnë si dhe ata që kanë mandat më të dobët se zgjedhjet paraardhëse.

“Në propozimin e kandidatëve për kryetar dege të PD, duhet të respektohet mospajtueshmëria e mandatit të kryetarit të degës së PD, me mandatin e të zgjedhurve: deputet, kryetar këshilli apo qarku, kryetar bashkie apo kryetar komune. Por referuar edhe rezultateve të dobëta të 23 qershorit 2013, shtohet numri i krerëve të degëve që duhet të lenë postin e kryetarit për t’u lënë vendin garuesve të tjerë ” , citohet një pjesë e udhëzimit nga “GSH”.


Krerët e PD që nuk kanë të drejtë rizgjedhjeje

1-Aldo Bumçi, kryetar i PD-së Tiranë
2-Igli Cara, kryetar i PD-së Durrës
3-Gjergji Papa, kryetar i PD-së Korçë
4-Ardian Kollozi, kryetar i PD-së Vlorë
5-Luçiano Boçi, kryetar i PD-së Elbasan
6-Bedri Hoxha, kryetar i PD-së Burrel
7-Bexhet Çobani, kryetar i PD-së Gjirokastër
8-Astrit Bushati, kryetar i PD-së Shkodër
9-Ibsen Elezi, kryetar i PD-së Kukës
10-Arenc Berati, kryetar i PD-së Berat
11-Pashk Ndoca, kryetar i PD-së Lezhë
12-Admirim Shehu, kryetar i PD-së Fier
14-Bejdo Çela, kryetar i PD-së së Sarandë
15-Veledin Zaçe, kryetar i PD-së Tepelenë
16-Ramazan Okshtuni, kryetar i PD-së Kavajë
17-Luan Lipe, kryetar i PD-së Pogradec
18-Roland Keta, kryetar i PD-së Bulqizë
19.Besnik Dushaj, kryetar i PD-së Tropojë
20-Naim Gazidede, kryetar i PD-së Dibër
21-Pashk Ndoci, kryetar i PD-së, Lezhë

 

April 20, 2014 09:54
Komento

9 Komente

 1. Shaban Shpiragu April 20, 12:23

  DUHEJ TE PERJASHTOHESHIT TE GJITHE KRYETARET E PARTISE DEMOKRATIKE TE RRETHEVE ,ME PERJASHTIM TE KUKSIT.

  Reply to this comment
 2. Shaban Shpiragu April 20, 12:24

  DUHEJ TE PERJASHTOHESHIT TE GJITHE KRYETARET E PARTISE DEMOKRATIKE TE RRETHEVE ,ME PERJASHTIM TE KUKSIT. PO SALIU PSE NUK PERJASHTOHET DE FAKTO NGA PARTIA SI HUMBESI ME I MADH?

  Reply to this comment
 3. kujjtimi itali April 20, 13:55

  kryetari i paligjshem shkarkon te ligjshmit..

  Reply to this comment
 4. kurva e shkodres April 20, 15:44

  po e bija e sales dhe shoqja lulit do futen ne kandidim per molan rouge

  Reply to this comment
 5. P.A.B. April 20, 16:24

  “Në propozimin e kandidatëve për kryetar dege të PD, duhet të respektohet mospajtueshmëria e mandatit të kryetarit të degës së PD, me mandatin e të zgjedhurve: deputet, kryetar këshilli apo qarku, kryetar bashkie apo kryetar komune [artikulli/ udhezimi i z. Basha.]

  Ekzakt!

  Praktiko ate qe predikon!

  I pari jeni ju zoteri ne “mospajtueshmeri Mandati” duke qene Kr-Partie dhe Kr-Bashkie. E kuptoni se c’po flisni?

  1- Ne kohen qe paguheni nga Bashkia e Tiranes – ju merreni me Pune Partiake. Pra humb Taksa-paguesi.

  2- Ne kohen qe merreni me pune te Bashkise, po ngelizhoni Partine.

  Duhet te jepni doreheqjen nga njeri post.


  I nderuar z. Basha, Shqipja pervec 30 aforizmave, ka nje fjale te vetme per kete:

  HIPOKRIZI.

  Reply to this comment
  • viola April 20, 17:48

   Ku e gjeni ju z.basha te perjashtoni nga kandidimi keta persona,nese duhet une mendoj qe ju duhet te ishit ne krye te kesaj liste

   Reply to this comment
 6. redi sheheri April 20, 19:47

  Ne zgjedhjet e 2005 rezultati i mandateve ne Elbasan ishte 7 me 1 per partine socialiste.Kur PD-ne e Elbasanit e mori Luciano Boci shifrat u balancuan,edhe ne zgjedhjet e fundit nuk pati ndonje diference te dukshme.Ju po hoqet Bocin nga kryesia e deges do te dilni me 0.

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi April 20, 20:09

  Të gjithë ata që janë në këtë listë me në krye zagarin lehës të llojit weakiliks nuk besoj se duhet të jenë ata qe do të ikin!? Janë “ajka ” e bandës zagariste ! A lihet ajka? Jam me P. A. B,- ky mision është hipokrizi? Hipokrizi !!?

  Reply to this comment
 8. MALUKATI April 21, 08:11

  o kriminel ke do vrasesh pas olldashit se te miret i hoqe e do te veshe shoket e tu kriminele se fai ishte yti dhe i saliut qe e katandiset kete vend ne kete gjendje qe ske nga ta zeshe e nga ta leshe o kameleon

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?