Zgjedhjet në Serbi, Presheva dhe Bujanoca në duar të shqiptarëve

April 25, 2016 09:19

Zgjedhjet në Serbi, Presheva dhe Bujanoca në duar të shqiptarëve

Në zgjedhjet lokale në komunën e Preshevës ka fituar Partia Demokratike Shqiptare (4.757 vota) e kryetarit Ragmi Mustafa, kurse në Bujanoc Partia per Veprim Demokratik (PVD) e ish-kryetarit të komunës, Shaip Kamberit. Nga keto rezultate mund të thuhet se per kater vitet e ardhshme Presheva dhe Bujanoca do te udheheqin nga shqiptaret, njofton Agjencisëa ë Lajmeve “Presheva Jonë “

Pak minuta pas shpalljes se rezultateve, lideri i PDSH Ragmi Mustafa tha se “i drejti gjithnje fiton përkundër propagandes dhe spekulimeve me pagese. Sidoqofte ne jemi te hapur dhe te gatshem të bëjmë një koalicion të mirë, me më të mirin e mundshëm per ta udhehequr Presheven gjithnjë ne mbrojtje dhe sherbim te qytetareve tane..”

Ndersa, sipas rezultateve preliminare, PVD-ja e Shaip Kamberit e cila ka siguruar 4438 vota perballe Nagip Arifit nga Partia Demokratike me 3330, Lëvizja e Progresit Demokratik e Jonuz Musliut me 1860. Partia tjera kanë marr numër shume më të vogël të votave.

April 25, 2016 09:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*