Ironi ruse me bustin e Hillarit në Shqipëri

July 1, 2016 10:49

Ironi ruse me bustin e Hillarit në Shqipëri

“Zgjedhjet në SHBA janë akoma disa muaj larg, por një qytet në Shqipëri ka vendosur të ngrejë një monument për Hillary Clinton”.

Kështu ironizon Russia Today, teksa raporton se qyteti turistik i Sarandës i ka ngritur një monument kandidates demokrate për presidente e SHBA.

Shqiptarët kanë ngritur statuja për presidentë amerikanë, por kjo është hera e parë që i ngrihet statujë një kandidati për president, raporton RT.

Shumë komentues thonë poshtë videos së postuar nga RT se kjo është gjëja më e çuditshme që kanë dëgjuar.

“Nuk kanë gjë tjetër për të bërë shqiptarët,” shkruan dikush.

Megjithatë Jessica Rightmayer, një turiste amerikane që ishte në Sarandë në ato momente, qau kur u luajt himni amerikan.

“Mendoj se është një monument i bukur dhe i ngjan,” tha ajo për Reuters.

Skulptori Idriz Balani tha se ka përdorur tre foto për të krijuar këtë punim.

 

July 1, 2016 10:49
Komento

12 Komente

 1. andromeda July 1, 12:10

  Kjo skulpturë s’ka asnjë dallim nga ajo e një kooperativisteje të dalluar të realizmit socialist si në koncept edhe në formë.

  Reply to this comment
 2. Akilis July 1, 13:26

  Ne qofte se nuk ka te varfer nuk ka mundesi te kete te pasur, ashtu edhe me bustin, ne qofte se nuk ka servila nuk ka perdhunime, abuzime, padrejtesi.

  Reply to this comment
 3. Udhetari i drejte July 1, 14:11

  Per ironine ruse eshte kjo pergjigje:Busti i dedikohet ish Sekretares se shtetit te SHBA-se. Ajo qe u a beri rrupi sup te gjitheve edhe ruseve e ndonji komentuesi.udhetari i drejte

  Reply to this comment
 4. JANI July 1, 15:17

  KETE VERE DO BEJE NJE FOTO ATY ,..KJO AGJENCIA E LAJMEVE ESHTE KAZANI I KUZHINES SE PUTINIT DHE KLANIT TE TIJ.NEJSE…..JU BEJE THIRRJE GJITHE SHQIPTARVE NE USA NE TETOR TA SHKUNDIN MIRE VOTEN PER MADAM PRESIDENT..TURISTET USA PO E KUPTOJNE QE NE GREQI I VJEDHIN PER NJE BIRRE 8 $ NE SHQIPERI VETEM1,2$…FUCK ORTHODOKSBIZANTIN.

  Reply to this comment
 5. LLL July 1, 15:59

  Ata që kanë vendosur këtë punë janë budallenj në kufijtë e idiotizmit .Njerëz të pështirë që na poshtërojnë Atdheun !
  Ndërsa skulptori ,duket që është hajvan !

  Reply to this comment
 6. anticensurë 25642654 July 1, 16:09

  “Ironi ruse me bustin e Hillarit në Shqipëri”
  hillarisë mor idiotër,hillarisë!!
  është femër mor debila!!

  Reply to this comment
 7. Shushica July 1, 16:46

  Për interesat e vëndit tim ,u bëj thirrje shqiptaro amerikanëve të votojnë z.Klinton,si përkrahëse dhe mike e kombit.Sa për bustin ,mendoj se edhe z.Klinton do të ndihej keq ,por shpresoj të mos e marrë vesh ..Parlamenti ynë i mënçur le të kopjojë ca ligje perëndimore ,ku ndalohen ngritja e busteve ,përkujtimoreve apo objekte artistike ,për nder të individëve të shquar ,pa kaluar 10 vjet nga vdekja.Koha do të evidentojë vlerat e personazheve ,me logjikë të ftohtë ,pa skena komike si kjo në Sarandë ,që na bën qesharakë para mijra turistëve që sjellin miliona të ardhura .

  Reply to this comment
 8. Kostandin July 1, 17:38

  Nuk i ngjan Hillarit, apo Hillarise, siç thote ky qe na jep edhe numrin e telefonit.
  I ngjaka shume Themie Thomait,

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 July 4, 12:53

   kosta,e ke gabim lali.
   po i bëj rreklam satëme!!në një farë mënyre duhet paguar e shkreta!!
   mbetesh pa bukë po s’punoi ajo,e jo të gjithë e paguajnë me para në dorë!!
   më rrofshi topet ti dhe psiko aqillua me idiotësitë e tij!!

   Reply to this comment
 9. Akilis July 1, 18:08

  Po Kostandinit,”shqipetarit” qe ishte Perandori I fundit te Romes kur do I beni nje bust, gjynah edhe Ai.
  Po Kollokotronit kur do ja beje zoti Idriz turku I vetequajture Pellazg I Allahut?
  Do thoni ju qe Kostandini I Madh vendosi gjuhen Greke ne qytetin e Bizantit qe me vone u quajt Kostandinopol se kishte frike nga kryetari I Rrushbullit qe nuk ka as edhe nje fjale “shqip”.
  Ska gje se gjithe bota I thote Kostandinopol ne e quajme qytetikostandinit.Po per Bubulinen thuajini Idrizit nuk ka allci, mbaroi.
  Po Ilyrios djalit te Kadmos vellait te Evropit kur do e “kujtoni apo respektoni”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*