Rama: Pas 23 qershorit, me Tony Blair për mirëqeverisjen

Redaksia Online May 14, 2013 13:50

Rama: Pas 23 qershorit, me Tony Blair për mirëqeverisjen

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, dhe ekipi i tij do të punojnë me PS pas 23 qershorit, në funksion të mirëqeverisjes së vendit. Kryesocialisti Rama e bën këtë njoftim përmes Tuiterit, ndrësa ndodhet në një vizitë pune në Londër, ku është takuar me Blair.

“Një takim i shkëlqyer me Toni Blerin! Ramë dakord që pas 23 qershorit ai dhe ekipi i tij do punojnë me ne për mirëqeverisjen:-) Fantastike!”- shkroi Rama në rrjetin social Tuiter.

Pritet që në përfundim të vizitës në Londër, Rama të niset drejt Brukselit, ku do të ketë një takim me grupin eurosocialist në PE.
Kreu i opozitës njoftoi në mëngjes përmes profilit të tij se gjatë paradites do të zhvillonte një takim me ish-kryeministrin britanik Tony Blair, e më pas do të bisedojë rreth zgjedhjeve të 23 qershorit me grupin eurosocialist në Parlamentin Evropian.

“Sot Londër-Bruksel. Paradite me Tony Blair për ç’do bëjmë pas zgjedhjeve. Pasdite me grupin eurosocialist në PE për zgjedhjet e 23 qershorit”, shkroi Rama.

Redaksia Online May 14, 2013 13:50
Komento

7 Komente

 1. Mark.uk May 14, 13:48

  Pse duhet quajtur lajme,thjesht mbledhje e partive te majta.

  Reply to this comment
 2. kelmendasi May 14, 15:09

  Toni Bler eshte ne pension ne Angli por punon si perfaqsues i kuartetit per konfliktin izraelito palestinez pra perfaqsues i SHBA,Be,OKB dhe Rusi.Ndofta Rama pas 23 qershorit do shkoje ne Rripin e Gazes ose Ramallah se ndryshe bashke me Blerin nuk ka ku qeveris.

  Reply to this comment
 3. beso May 14, 15:38

  Sa patetike jeni zoterinj, mediat e Saiut po na bombardojne cdo sekonde te dites me talimet e Saliut me lopet dhe peshqit ndersa Tony Blair eshte personalitet I spikatur ne politiken nderkombetare.

  Reply to this comment
 4. Ilir May 14, 15:58

  Qofte parathenie. si puna e paqme dhe e mire qe z. Tony Blair beri me lirine e Kosoves, le te shohim ndikimin e tij tani pas 14-15 vjetesh edhe per Shqiperine meme qe e pa nga afer ne kohen e krizes se Kosoves

  Reply to this comment
 5. kelmendasi May 14, 16:54

  Enea
  Kelmendasi eshte rahat.komenton kot sa per hobi dhe sa per tu tallur me komunistet truthare e te pa shprese si ty se Kelmendasit nuk i prish pune qeverija ne Shqiperi.Kelmendasi jeton ne Europe me tetana te mirat.Vjen ne Shqiperi maksimumi nje jave sa te takoje miqe e dashamire dhe njerezit e vete maksimumi nje here ne vit.Mos ja qaj hallin kelmendasit as para as mbas 23 qershorit se edhe pushimet nuk i kaloj ne Shqiperi.Por ti o truthare qe merresh me komentuesit e jo me lajmin mashtrues.Rama po mundohet me ja u mbush mendjen shqiptarve se po e duen te huejt.Mirpo humori shkodran eshte i pa vdekshem.Shiko skecin e Majkellit(Zef Deda) me profesorin(Besnik Cinarin)
  Majkelli i thote:Profesor sa e marrin vesht se kam qene nxenesi yt edhe jashte shettit me hapin rrugen
  Profesori i pergjigjet;Po si menjofin jashte shtetit kur spo me njef njeri ketu brenda ne Shqiperi?
  Tung Enea duro deri me 24 qershor e gjej vend me mbrapa ku te mbytesh

  Reply to this comment
 6. berti May 14, 17:52

  cfaredo te ndodhi mbas 24 qershorit ska luajtur mendsh TONI te vije ke Rama behuni serioz mos ja fusni kot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*