Zgjedhjet vendore, KQZ fillon regjistrimin e 5 partive të para

March 29, 2015 09:55

Zgjedhjet vendore, KQZ fillon regjistrimin e 5 partive të para

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për regjistrimin e partive politike të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

Burime për “Dita” bëjnë të ditur se ditën e hënë KQZ do të mblidhet pë të shqyrtuar kërkesën e pesë subjekteve politike për t’u regjistruar në zgjedhje.

Partia për Europianizim dhe Integrimin e Shqipërisë, Partia Mnmoriteti Grek për të Ardhmen, Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane, Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Punëtorëve të Shqipërisë dhe Partia Popullore Kristiandemokrate e Shqipërisë kanë dorëzuar të parat kërkesën.

 

March 29, 2015 09:55
Komento

1 Koment

  1. Koco March 29, 10:39

    Pacin doren e mbare , mbase nga sot subjektet politik do fillojne te meren me probleme , programe e alternativa serioze prezantimi para qytetareve te ketij vendi , ndryshe nga partia e Djajve e cila fabrikon intriga e sajon krime te imagjinuar dhe nuk ndjehet me faj e gjykohet per vrasjet e ndodhura faktikisht dhe qe kane emera dhe mbiemra konkrete , Ky djalli Sali , vazhdon te perdore metoda te dale boje tashme ” Nano ike ” etj , ky sharlatan , i cili eshte Koka e krimit dhe e korupsjonit . Rezultaret e ketyre zgjedhjeve do jene edhe pesha e vlera e ketij grupi politik Mafjos e te pa fytyre , ish Feudo – Agjente e Komuniste , ish punonjes te bllokut si Salihu edhe deri tek prinderit e Lulezim Bashes , tashti kjo bande intrigantesh , Vrastare dhe Hipokritesh kerkojne pushtetin e humbur te Satrapit , Teroristit , Shkaterimtarit te ketij vendi e shteti te damkosurit Sahli . Eshte rasti qe populli duhet ta tregoje me vote nxjerjen jashte ligji kete bande me subjektin anti demokratik e anti shqiptar qe ne fakt vazhdon te udhehiqet nga krimineli porositesi e vrasesi i gjithe krimeve shteterore dhe vjedhesi i pasurise se ketij vendi. Ju uroj Fitore gjithe atyre subjekteve politik te cilet deshirojne , demokraci dhe nje Shqiperi Evropjane e nje Shtet me unitet e te bashkuar e vllazeruar si komb e me gjithe popujt e rajonit dhe me gjere .. Ndryshe nga Xhihadistet me ne krye Xhiadistin , teroristin Sahli me banden , Ristanet e Palokat e oborit te tija .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim