Lista e kandidatëve për kryetar bashkie duhet të jetë gati brenda 2 Majit

December 22, 2014 16:00

Lista e kandidatëve për kryetar bashkie duhet të jetë gati brenda 2 Majit

Brenda 2 majit, partitë politike duhet të kenë përgatitur listat e kandidatëve që do të zgjidhen për kryetar bashkie. Në planin e punës që ka përgatitur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe që pritet të miratohet nesër, është parashikuar që jo më vonë se 2 maj 2015, bazuar në nenin 67 pikat 2,4,5, 6 Neni, 68, pika 2,Neni 72 dhe Neni 73, KQZ do të miratojë dhe aktin për regjistrimin e kandidatëve për kryetar në ato bashki që zgjedhjet administrohen nga më shumë se një KZAZ. Rrjedhimisht, janë që të 66 bashkitë.cec

“Dita” mëson se brenda 2 majit,  KQZ do të miratojë dhe aktin për verifikimin dhe miratimin e listave shumemërore për këshilltarë

Jo më vonë se 11 prill 2015, KQZ do të kryejë regjistrimin e partive politike, si subjekt zgjedhor në KQZ, ndërsa jo më vonë se 21 prill 2015, bazuar në nenin 65, pika 1, KQZ do të miratojë regjistrimin e koalicioneve zgjedhore. /E.K

 

 

 

December 22, 2014 16:00
Komento

1 Koment

  1. lila March 25, 19:25

    Po qe se eshte ai mysliman kauri imines (roshi) ne pogradec e dhjete me mut te gjithe ne te ps do votojme pd dhe pastaj gjeni vend te futeni o te shitur.Hajdutin doni te vini te na komandoje ne pogradec,per te vjedhur,per imoralitet,per korrupsion perse duhet te jete ky apo keshtu do ilir hajduti turp turp.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?