Zgjedhorja/ PD heq dorë nga kushtet dhe akuzat, ulet në tryezë me Gjiknurin

January 14, 2020 14:15

Zgjedhorja/ PD heq dorë nga kushtet dhe akuzat, ulet në tryezë me Gjiknurin

Pasi kërkuan për muaj me radhë përjashtimin e Damian Gjiknurit nga diskutimet për reformën zgjedhore, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezë me deputetin socialist.

Demokratët kërkonin largimin e Gjiknurit për shkak se e akuzonin si të përfshirë në manipulimin e votave në zgjedhjet lokale të Dibrës.

Por PD nuk kërkoi vetëm përjashtimin e Gjiknurit, por edhe të përfaqësuesve të opozitës parlamentare, kusht i cili ka rënë gjithashtu.

Në tryezën e mbledhur pak minuta më parë, përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili janë ulur me Damian Gjiknurin dhe Rudina Hajdarin.

 

l.h/ dita

January 14, 2020 14:15
Komento

3 Komente

 1. ciu January 14, 15:02

  Te lutem Gjiknuri nje kerkese kam mi qij te gjithe me radhe

  Tit vasilin shkaterroje fare

  Reply to this comment
 2. BARDHYL January 14, 19:50

  NE SE ZGJEDHORJA NUK DO TEVENDOSE PER ELEMINIMIN E LISTAVE TE MBYLLURA QE DEPUTETETCAKTOHEN NNGA KRY EPARTIVE DO TE TREGOJ SE AS PS E PD SE DUAN SHQIPRIN DHE POPULLIN SHQIPTARPOPULLI0E VOTOJ NJERIUN DH JO PARTINE.ATY TE KUPTOJNE DHE POLITQENET TTANE SE SE SA I DO POPULLI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim