Zgjidhet problemi në Portin e Vlorës

May 15, 2015 20:00

Zgjidhet problemi në Portin e Vlorës

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka reaguar për situatën në Portin e Vlorës. Sipas një vendimi të arritur në bashkëpunim me Portin e Vlorës, Drejtorinë Detare dhe Kapitenerinë, çdo operatori do i jepet e drejta të operojë 7 ditë në javë.

Por kjo duhet të realizohet me kush që të plotësohen kërkesat në çdo ditë të javës. Sipas këtij vendimi të Ministrisë së Transporteve dhe Infrastrukturës, operatorët duhet të zbatojnë një grafik të alternuar dhe të ekuilibruar.

Gjithashtu, vendimi përcakton që të garantohet shërbim cilësor për pasagjerët.

May 15, 2015 20:00
Komento

1 Koment

  1. nostradamus May 16, 03:03

    Rregullat e shtetit ligjor duhen zbatuar !!! Jo anarkizem berishian !!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*