“Zhduket” dëshmitari kyç për vrasjen e Dritan Lamaj?

July 30, 2014 09:56

“Zhduket” dëshmitari kyç për vrasjen e Dritan Lamaj?

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda pritej që sot të paraqitej dëshmitari kryesor për vrasjen e komisarit Dritan Lamaj.

Por, Arben Ndoka është shpallur i “zhdukur”.

Ai nuk është paraqitur në seancën kundër Arben Frrokut, që është i dyshuari kryesor për këtë vrasje.

Arben Ndoka ka pretenduar më parë se e kishte a parë Frrokun në vendin e ngjarjes, natën që u vra kryekomisari Dritan Lamaj.

Por, avokatët e Frrokut thanë sot se ai është zhdukur.

Sot u zyrtarizua shkresërisht se ky dëshmitar ka humbur kontaktet.

Ai nuk ekziston, ose nuk është në dispozicion të akuzës, që e ka sjellë si prove”, tha avokati i Frrokut, Genc Gjokutaj.

Për këtë arsye, ai ka kërkuar lirimin me kusht të klientit të tij.

Por, kërkesa është hedhur poshtë nga gjykata./b.l

July 30, 2014 09:56
Komento

9 Komente

 1. xhimi July 30, 10:02

  hopa u be filmi. Arben Froku u pafajshem.

  Reply to this comment
 2. flori July 30, 10:15

  Kjo eshte e tmerrshme. Qetesia e atij vrasesi do te thote se i ka krahet te sigurte. Kur vrasin kryekomisar imagjinoni more njerez cmund te na bejne ne te tjereve. Familje kriminelash koke e kembe po fajin e ka teresisht populli qe voton vellain e ketij duke ditur cfare krimineli eshte

  Reply to this comment
 3. Bedriu July 30, 11:29

  Do i kene dhene ca para dhe e kane degdisur ne Greqi.

  Reply to this comment
 4. Naci July 30, 11:36

  Kjo ishte marrveshja Rama ….Mark Frroqi per te nxjerre Arben kriminelin nga burgu…nese ndodhe dhe kjo ligjin ne shqiperi e ben i forti hori..drogmeni…

  Reply to this comment
 5. kanan tafili July 30, 12:09

  grupi qiftelia ka marre angazhim ti mesoj Rames ;;;; si ti bie qiftelis,,,,

  Reply to this comment
 6. Kol Frakusha July 30, 15:52

  O Flori! Ti ke plotesisht te drejte. Keshtu mendoj edhe une. Sot ligjin e ben i forti, e bejne leket. kush ka leke ka ligjin me vehte. Na rrofte ne burrave te ndershem qe jetojme me djersen e ballit! O ç’ fatkeqesi per kete vend e per kete popull!

  Reply to this comment
 7. ben July 30, 16:42

  Po leme nam ne bote me kete drejtesi te korruptuar, he sikur donin te benin reformen, apo ?

  Reply to this comment
 8. Naci July 30, 19:44

  Jo u kthy perseri se nuk e paguan siq beri kontraten…..

  Reply to this comment
 9. populli July 30, 20:03

  O Z.Rama,pse kjo heshtje e thelle ndaj vjedhjes skandaloze te bankes se shqiperise.Nqs nuk je i zoti ta qeverisesh me ndershmeri kete vend,e tu japesh denimin e merituar hajduteve ne pushtet ,me mire jep doreheqjen me nder .VENDOS PIKAT MBI I z. Rama

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*