Zhduket në Irlandë 17-vjeçarja shqiptare

April 15, 2018 18:59

Zhduket në Irlandë 17-vjeçarja shqiptare

 

Olta Dodaj, 17 vjeç, me origjinë shqiptare, prej 4 ditësh rezulton e zhdukur në qytetin Kildare të Irlandës.

Mediat vendase shkruajnë se  vajza është zhdukur në rrethana misterioze nga banesa që prej ditës së mërkurë dhe familjarët nuk kanë asnjë dijeni për vendndodhjen e saj.

17-vjeçarja është parë për herë të fundit rreth orës 14:45 të 11 prillit, në Neëbridge.

Policia irlandeze, apo siç njihet ndryshe Gardaí është vënë në kërkim të gjetjes së vajzës dhe ka bërë apel për ndihmë edhe në komunitetin shqiptar që ndodhet në zonë.

Olta Dodaj është rreth 165 centimetra e gjatë, me flokë të gjatë kafe dhe sy kafe. Në momentin kur është ka humbur kontaktet ajo ka qenë e veshur me një xhaketë rozë, xhinse të zeza dhe atlete gri.

l.h/ dita

April 15, 2018 18:59
Komento

3 Komente

  1. XXXL April 15, 19:33

    E kujt i hyn ne pune ky lajm, sa kurva “humbin” ne dite me vetedashje nuk do kishte vend per lajme te tjera qe lidhen me Shqiperine dhe jetesen e tyre.

    Reply to this comment
  2. A April 15, 19:53

    Kjo eshte e vertete, çfare lajmesh jane kur humbe nje person. Ja pershembull sa here qe humb psikopati EDI RAMA mender kryeministri i Shqiperise kur Zoti ose natyra na shkaktojne permbytje ose shkarje toke zhduket dhe s’dihet se ku ndodhet kuj i hyne ne pune si lajm.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim