Zhdukja e Arben Frrokut, Prokuroria s’lejon pjesëmarrjen e Mark Frrokut në gjyqin e Belgjikës

July 19, 2015 10:59

Zhdukja e Arben Frrokut, Prokuroria s’lejon pjesëmarrjen e Mark Frrokut në gjyqin e Belgjikës

Mark Frroku nuk do të jetë i pranishëm në gjyqin që zhvillohet në Belgjikë. Pas kërkesës së Mark Frrokut drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme, ku i kërkonte kësaj të fundit që të ishte i pranishëm në gjyqin që do mbahet ndaj tij në Belgjikë për vrasjen e Aleksandër Kurtit, organi i akuzës i ka kthyer përgjigje deputetit.

Burime pranë organit hetimor sqarojnë se në përgjigjen që ka marrë Frroku saktësohet se nuk është Prokuroria e Përgjithshme, organi kompetent që duhet të pranojë kërkesën e tij për t’i dhënë leje për të qenë i pranishëm në seancën gjyqësore që zhvillohet më 19 tetor të këtij viti në Belgjikë.

Në këto kushte, Mark Frroku duhet t’u drejtohet me një shkresë të ngjashme organeve të drejtësisë belge, ku deputeti pritet të rigjykohet për vrasjen e Aleksandër Kurtit, ngjarje e ndodhur më 5 mars të vitit 1999 në Bruksel.

“GSH” raporton se në mënyrë që Frroku të jetë i pranishëm në seancën e radhës në Belgjikë, duhet që autoritetet e drejtësisë së këtij vendi t’i dërgojnë një shkresë prokurorisë shqiptare, ku veç pranimit të kërkesës së Mark Frrokut, do duhet të garantojnë se ai do vijojë të jetë nën masën e sigurisë “arrest në burg” edhe gjatë qëndrimit të tij në Belgjikë.

 

July 19, 2015 10:59
Komento

5 Komente

 1. Mark uk July 19, 12:49

  Arben Frroku nuk u zhduke,po e la te lire qeveria mafioze e Rames.

  Reply to this comment
  • Toni July 19, 14:41

   Joooooo more kerme SLLAVE jo e lane te lire gjykatat+kld-adriatik llalla i atit tend shpirterore sali ram berisha,policia nuk gjykon apo te marre vendime o plere e shoqerise,brothers frroku i la te lire qeveria paralele e serbit sali me ne krye korporaten gjin gjoni me Co dhe kryeprokurori llalla…

   Reply to this comment
 2. Arben July 19, 16:12

  NESE KY KERKON QE TE GJYKOHET NE BELGJIKE ESHTE ME MIRE AKOMA.

  ATJE KA DREJTESI DHE JO KORRUPSION.

  Reply to this comment
 3. Mark uk July 19, 17:10

  toni:O turku fillove perseri.Kta frrokat me kaulicionin e majt te kryemafiozit Rama ishin.Po vrasesi iSantos a u shoqrua nga policia derisa e nxuarren jasht tiranet.O katunar tiranet nga qe jeton ne fshatrat e tiranes qe fatkeqesisht flisni shqip se ne turqi e keni vendin si ju dhe shume te tjer.Shko ruaj lopet se per ate pune jeni.

  Reply to this comment
 4. LABI July 19, 20:03

  Keto pordhe nuk I degjone me njeri. Gjyqesori ne. Shqiperi eshte vetem me kriminele. Nuk e denon krimineli kriminelin se jane shoke dhe aleate te nje rruge…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim