Zhdukja e gazetarit saudit, Britania e SHBA bojkotojnë “Davosin e shkretëtirës”

October 14, 2018 10:31

Zhdukja e gazetarit saudit, Britania e SHBA bojkotojnë “Davosin e shkretëtirës”

Britania e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara po marrin në konsideratë bojkotimin e një konference të rëndësishme ndërkombëtare në Arabinë Saudite, pas zhdukjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

I njohur si një kritik i ashpër i qeverisë saudite, ai u zhduk më 2 tetor pasi kishte hyrë në Konsullatën saudite në Stamboll, pa dalë më prej andej. Autoritetet turke besojnë se ai është vrarë brenda konsullatës nga agjentë sauditë, një pretendim që Rijadi e ka hedhur poshtë si “të gënjeshtërt”.

Për këtë rast nuk ka munguar as reagimi i presidentit Donald Trump, i cili është shprehur i gatshëm “ta ndëshkojë rëndë” Arabinë Saudite, nëse zbulohet të ketë përgjegjësi në zhdukjen e tij.

E mbiquajtur edhe si “Davosi i shkretëtirës”, konferenca ndërkombëtare e investitorëve që do të mbahej këtë muaj në Rijad është bojkotuar edhe nga një sërë grupesh mediatike dhe sponsorësh, pikërisht për shkak të fatit të pazbardhur të Khashoggit.

o.j/dita

October 14, 2018 10:31
Komento

1 Koment

 1. po gazetaret banda e gazetareve analiste qe po terrorizojne shqiptaret per 29-vjet c'i duhet bere ? October 14, 11:02

  BANDA E GAZETAREVE /ANALISTEVE

  TERRORIZOJNE OPINIONIN SHQIPTARE

  AKOMA SOT – TE LIRE TE BEJNE POLITIKAT E

  CDO DJALLI NE XHIRO – VETEM ME PERFITU

  NGA TUTORET E VENDIT E TE HUAJ ME MANIPULUAR
  BUDALLEPSUR
  TRUSHPLARJE
  MBAJTJES NE INJORANCE
  ERRESIRE

  NE ATE PSEUDOREALITET KU I DO ARMIKU SHQIPTARET

  KU GJITHCKA PAGUHET ME JETEN E SHQIPTAREVE
  DHE TE ARDHMEN E TYRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BANDA GAZETARE -ANAL-ISTE NE SHQIPERI

  ESHTE DISAHER ME E RREZIKESHME PER

  SHOQERINE SHQIPTARE DHE VET SHTETIN SHQIPTARE
  SE VET BANDAT NE POLITIKE !

  PERSE HESHTET KUNDER KSAJ MATERIE TOXIKE

  TE QUAJTUR “MEDIE” QE SI NJI KAZAN I KONTAMINUAR
  HELMON CDO DITE SHQIPTARET

  DUKE INJEKTUAR KANCERIN NE TRUTE E SHQIPTAREVE

  PLASINI SYT – E SHIKONI REALITETIN O

  KAFSHE ANADOLLI E LERENI ATE POPULL TE QETE
  TE MARRI FRYME LIRISHTE

  SHQIPTARET SE MERITOJNE ASNJIHER KTE MASKARADE
  KTE DIKTATURE TE PSEUDODEMOKRACISE

  NGA KTO QENIE TE DEFORMUARA JOVETEM

  NGA PAMJA E JASHTEME TE PAMORALSHEM

  VS ATDHEUT TE TYRE DUKE DEGJENRUAR

  E TJETERSUAR MISIONIN E VERTETE TE GAZETARISE

  QE ESHTE ( Aufklärung ) SQARIMI E KURTHEVE QE NGREJN POLITIKAT VS POPUJVE

  JO MANIPULIMI E MBULIMI TYRE

  MEDIA SHQIPTARE ( Me nji perjashtim te vogel )

  MERITON GIJOTINEN !!!

  NE EMER TE GAZETARISE E QYTETARISE NJEREZIMIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim