Zhdukja misterioze e turkut, në hetim edhe pronari i jahtit luksoz 

September 11, 2019 13:50

Zhdukja misterioze e turkut, në hetim edhe pronari i jahtit luksoz 

Policia dhe Prokuroria e Lezhës nisin verifikimet për biznesmenin turk Nedin Akyuz, njëherazi edhe pronari i jahtit luksoz tashmë i bllokuar nga grupi hetimor në portin e Shëngjinit.

Burime pranë Policisë së Shtetit pohuan për mediat se pavarësisht dëshmive dhe pretendimeve që biznesmeni ka dhënë për hetuesit në lidhje me gjithçka dinte rreth lëvizjeve të kapitenit të jahtit, turkut Sevgin Yavuz si dhe bisedat e fundit që ka pas me të, hetuesit po verifikojnë ndonjë konflikt të mundshëm mes tyre.

Të njëjtat burime sqaruan se deri më tani nga verifikimet e kryera, por edhe nga të dhënat që grupi hetimor ka siguruar nga policia turke, nuk rezulton se kapiteni Yavuz të ketë precedent penalë.

Ky fakt për hetuesit shton edhe më tej misterin e zhdukjes së të riut turk nga bordi i mjetit që ai drejtonte. Po ashtu, verifikime po kryhen edhe për vërtetësinë e deklarimit që kapiteni kishte kryer në portin e Tivarit në Malin e Zi, se në bord ndodhej i vetëm dhe destinacioni final i tij do të ishte ishulli i Korfuzit në Greqi.

o.j/dita

September 11, 2019 13:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*