Zhvatja e pacientëve, Apeli liron infermieren dhe sanitaren që dyshohet se bashkëpunonin me Tiren

February 23, 2021 12:29

Zhvatja e pacientëve, Apeli liron infermieren dhe sanitaren që dyshohet se bashkëpunonin me Tiren

Gjykata e Apelit ka liruar infermieren e spitalit COVID 2, Sidorela Çelën dhe sanitaren Rukie Hoxhaj.

Sidorela Çela dhe Rukije Hoxha, që dyshoheshin si bashkëpunëtore të Tire Alldervishit, janë liruar nga qelia ndërsa gjykata ka vendosur “Detyrim paraqitje”.

Ndërkohë që për Mira Bushin dhe Sheqerie Koci gjykata ka vendosur mospranim ankimi.

Vajza e pacientes Liljana Kalemi denoncoi në media se pagoi 8 milionë lekë të vjetra në kohë të ndryshme tek Tire Alldërvishi, me premtimin se do ia shpërndante bluzave të bardha për një kujdes më të mirë ndaj nënës së saj.

Vetë sanitarja iu prezantua vajzës si infermiere, ndërsa mjekëve u tha se pacienten e kishte teze.

j.l./ dita

February 23, 2021 12:29
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 February 23, 12:45

  nuk e di se me çtë drejtë i nxirrni emrat e personave të marrë si të pandehur,në gazetë dhe mbi të gjitha me foto??
  nuk ka ndonjë ligj që tju pengojë për këtë punë??
  sikur këto dy vajza të jenë të ndershme,ose të mos provohet faji i tyre,a mendoni se ju ju keni shkatërruar jetën duke i cilësuar si hajdute,si mashtruese??
  nuk mund të prisni deri sa të jepet vendimi përfundimtar dhe gjat kohës ti përmëndni me iniciale??
  apo shqipër hesapi?!
  VK,gjithandej perëndim i largët!shti mbi kë të të dalë përpara para se të shtijë ai kundër teje??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim