Zhvillime të reja për çështjen “Tahiri”, merret në pyetje truproja

April 30, 2018 14:13

Zhvillime të reja për çështjen “Tahiri”, merret në pyetje truproja

 

Gjatë paradites së sotme ka pasur zhvillime nga çështja “Tahiri”.

Prokuroria ka marrë në pyetje truprojën e ish-ministrit të Brendshëm.

Truproja është thirrur me kërkesë të prokurorit Dritan Prençi.

Po ashtu në pyetje janë marrë dhe dy efektivë të Policisë së Vlorës.

Më 12 prill, Prokuroria e Krimeve të Rënda zgjati hetimet edhe për tre muaj të tjerë për dosjen “Tahiri”.

Krimet e Rënda po presin letërporositë nga Greqia dhe Italia për lëvizjet e makinës së Tahirit, me të cilën thuhet se kanë qarkulluar grupi i Habilajve nga Vlora.

a.s/dita

April 30, 2018 14:13
Komento

5 Komente

 1. seat vlora April 30, 14:49

  Ne pyetje duhet te merren familjrat e Julias, ish-sekretares presonale te Sajmirit, te cilet ishin te punesuar ne stafin e ngusht te ministrit ne detyra “kyçe” ku behej leku, jane me mbiemrin DONE

  Reply to this comment
 2. Arben April 30, 16:52

  Litari, litari, nuk mund te vazhdojme te drejtohemi

  nga droga

  Reply to this comment
 3. XXXL April 30, 18:11

  Seat Vlora, na kujton ata spiunet e e Vlores te kohes se diktatures Komuniste qe vetem spiunonin te tjeret dhe kur nuk u mjaftonte koha, per te rremuar ne biografite e te tjereve merrnin edhe lejen e zakoneshme (15 diteshin) vjetrore.

  Reply to this comment
 4. Haxhi Qamili me zyre ne SHQUP. April 30, 18:17

  Prokurori e Leshit…. non sens:
  Kerkojne te dhena nga Ger-qia dhe Italia per levizjen e makines se Tahirit qe, a ka qarkulluar grupi i Habilajve nga Vllora.
  Po pse more koqe prokurore keto te dhena nuk i keni ne Shqiperi ne pikat e kalimit te kufitar me keto shtete, apo nga Shqiperia maqi-na e Tahitrit ka fluturuar dhe ka zbritur ne toke per te kaluar ne pikat kufitare me keto shtete.
  Hajde koqe kandari hajdi.

  Reply to this comment
 5. ETHEM April 30, 20:08

  PO VIJNE VERDALL PER TE GJETUR NDONJE SEBEP ME URDHER TE SALIUT E LILIT.GERMO TARE GERMO SE DO GJENI QENIN E NGORDHUR..HA..HA..!
  FAKTE NUK KA DHE NUK DO TE KETE.POR FAIN E KA RAMA QE E SHKARKOJ TAHIRIN NGA SHUME FUNKSIONE PARTIAKE.DHE TASHME OPOZITA PO BEN KARAGJOZIN ME TE. SALIU E LULI VRAN 4 VET NE BULEVARD DHE SHPIFIN PERDITE DROGE…DROGE …SIKUR DROGA NUK ISHTE NE PRANI TE TYRE NE LAZARAT E KUDO.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim