Zjarr i madh në Borsh, shkaktarë janë banorët, problem ndërhyrja e zjarrfikëseve

August 13, 2019 22:20

Zjarr i madh në Borsh, shkaktarë janë banorët, problem ndërhyrja e zjarrfikëseve

Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit.

Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit.

Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur që të ndërhyjnë mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.

BalkanWeb” jep pamje nga zjarri, shkak i të cilët kanë qenë vetë banorët e zonës, që kanë djegur kullotat. Ndërkohë, banorët kanë dalë për të shuar fjalët, të cilat po përhapen me shpejtësi.

l.h/ dita

August 13, 2019 22:20
Komento

2 Komente

 1. KORÇARI August 14, 00:26

  Banorë idiotë, që venë zjarr dhe pastaj dalin ta shuajnë, KY ËSHTË KULMI I IDIOTLLËKUT

  Reply to this comment
 2. vareni shkerdhatat August 14, 00:38

  Duhet te digjen me fare e me fis keyo shkerdhata qe djegin “kulllotat” ne 40 grade kjo asht krim duhet ndske me ligj
  djegija kullotave. te varen kto ktiminele.Ptuuuu rrace shkerdhatash!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*