Zjarr në Lukovë, banorë e turistë në pritje të ndihmës që po vonon

August 15, 2019 18:30

Zjarr në Lukovë, banorë e turistë në pritje të ndihmës që po vonon

Një zjarr i madh sapo ka rènë në Bargle në zonën e Lukovës.

Era e fortë po e përhap zjarrin në gjithë zonën.

Disa dhjetëra turistë të huaj në zonë po kërkojnë ndihmë.

Banorët po tentojnë të lidhen me zjarrfikëset por Vlora u thotë të lidhen me Sarandën dhe anasjelltas.

Situata është alarmante, ndërkohë që re tymi po mbulojnë zonën.

a.d / dita

 

August 15, 2019 18:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim